Sponzorováno

Gemmoterapie – léčba poupaty – jde to a jak to funguje? 4.94/5 (17)

Gemmoterapie spojuje prvky klasické a homeopatické léčby.

Gemmoterapie spojuje prvky klasické a homeopatické léčby.

Gemmoterapie – v překladu léčba pupeny. Ze stromů, z bylin, z květů. Pokud vás už nebaví polykat pilulky, jste na správné adrese. S gemmoterapií se dost možná uzdravíte, omládnete a vykvetete.
Bylinkáři tvrdí, že jde o převrat ve fytoterapii. Nejcennější poklady jsou totiž ukryté v zárodečných tkáních, tedy v pupenech (latinsky gemmon), koříncích, mladých listech či výhoncích. Obsahují více účinných látek než kterákoliv jiná část rostliny. Neznamená to však, že pokud chcete léčivé vlastnosti pupenů využít ve svůj prospěch, stačí vyběhnout do lesa, oškubat oblíbené stromy, vyždímat co nejvíce šťávy a vypít. Zázračného uzdravení byste se nedočkali.

„Gemmoterapie pochází z Francie. Spojuje prvky klasické a homeopatické léčby.“

Nastartovat a posílit

Výtažky z pupenů se získávají macerací v alkoholu a rostlinném glycerolu. Čisté extrakty jsou příliš silné, proto se ředí v homeopatické potenci Dl. Znamená to, že v konečném preparátu je desetina účinné látky. Přesto obsahují tinktury poměrně vysoké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů, hormonů a současně i homeopatickou léčivou informaci. „Jejich hlavním cílem je nastartovat a posílit organismus tak, aby došlo k uzdravení bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Jsou důkazem toho, že zlepšení zdraví lze dosáhnout při minimálním zasažení do pri¬rodzených funkcí lidského těla a duše.“

Výtažky z pupenů vám pomohou

Jedna kapka nestačí. Výtažky z pupenů zabírají při většině zdravotních problémů. Dají se použít i v případě, pokud ještě nevíme, o jakou nemoc jde, nebo v situaci, kdy nelze sáhnout po silných lécích.

Velmi dobré výsledky jsou při doléčování boreliózy, harmonizaci hormonální činnosti, léčbě neplodnosti či nádorových onemocnění. Existuje i výborná kúra na zlepšení kvality vlasů nebo prevenci chřipky. Během léčby se tělo přirozenou cestou čistí, omlazuje a posiluje, současně se zlepšuje imunita i činnost nervové soustavy. Gemmoterapie se dá kombinovat i s ostatními léky a léčebnými metodami, v případě méně závažných onemocnění dokáže dokonce nahradit klasické tabletky. Jelikož jde o přírodní terapii, její účinky se projevují později. Délka užívání tinktur závisí na závažnosti onemocnění, obvykle trvá 3 až 12 týdnů. Pokud patříte k netrpělivým a už po pár dnech budete mít chuť se vším „praštit“, nejméně desetkrát si zopakujte větu: „Terapie přírodní cestou bývá zdlouhavá, ale vyléčení je trvalé.“ Potom svůj názor určitě změníte.

Jsou neškodné

Neškodné. Zatímco většina léků má vedlejší účinky a při jejich užívání trpí játra, ledviny i další orgány, tinktury z pupenů jsou k tělu šetrné, nezanechávají po sobě „odpad“ a nemají žádné vedlejší účinky. I proto si je mohou kapat (téměř) všichni.

Jak užívat gemmopreparáty

Aby se tělo očistilo a připravilo k léčbě, tři až pět dní před začátkem ho musíte pořádně „zamést“. Nejlepší metlou jsou gemmopreparáty z břízy, buku nebo dubu (odbourávají toxiny a vyplavují je z organismu). Teprve pak můžete užívat specificky zaměřený přípravek.
Na správné dávkování potřebujete znát svou hmotnost. Denně byste si měli nadělit přesně tolik kapek, kolik máte kilogramů. Když jejich napočítáte 50, patří vám každý den 50 kapek. Toto množství však nepolykejte najednou, ale rozdělte si jej na dvě nebo tři dávky.
Tinkturu užívejte na prázdný žaludek, tedy před jídlem. Postup je jednoduchý – nakapete ji do sklenice s troškou vody, krouživým pohybem zamícháte, vlijete do úst, chvíli podržíte a spolknete. Nakonec kapky zapijete čistou vodou nebo bylinkovým čajem.
• Pokud se nemůžete nebo nechcete vzdát klasických léků, neberte je spolu s gemmoterapeutikami. Měli byste dodržovat minimálně půlhodinový časový odstup.
• Na začátku léčby se může váš stav mírně zhoršit. Nelekejte se! Při alternativní terapii jde o běžný jev. Když budete mít pocit, že je to k nevydržení, snižte dávku na polovinu. V žádném případě však nepřerušujte užívání.

Extrakty z pupenů rostlin – přehled

Aronie černá

Aronie působí jako regulátor štítné žlázy, podporuje srdce a ovlivňuje činnost cév. Působí antiskleroticky, vylučuje soli z organismu. Řeší anginu pectoris, mandle, křečové žíly.
 

Arálie mandžuská

Zvyšuje svalovou sílu, vitální kapacitu plic, stimuluje centrální nervový systém, tonizátor při celkové únavě a rekonvalescenci, normalizuje hladinu krevního cukru. Řeší: diabetes, energii, stres, nervozitu, cukrovku, štítnou žlázu.
 

Bez červený

Vynikající imunostimulátor, podporuje činnost ledvin a jater, zlepšuje sklerodermii a lupus erythematodes – autoimunitní onemocnění, při kterém z neznámých příčin dochází k obranným reakcím proti vlastnímu tělu. Má podobné účinky jako kortikoidy.
 

Černý bez

Výtěžek příznivě ovlivňuje cévní stěny, působí příznivě při neuralgii, zlepšení ekzémů, kožních onemocnění. Napomáhá odstranění nepříjemného tělesného pachu, působí protirevmaticky a protinádorově (i na obklady povrchových nádorů). Dále řeší: nachlazení, infarkt, imunitu, aterosklerózu, alergie, astma, ekzém, kašel. Více si o černém bezu a vlivu na zdraví přečtěte zde.
 

Bříza bělokorá

Stimuluje jaterní funkce, zlepšuje osteoporózu, ovlivňuje činnost slinivky a jater. Užívá se jako přípravný prostředek k vnitřnímu užívání. Detoxikuje organismus, a proto se také podává jako přípravný prostředek při užívání jiných tinktur. Více si o bříze přečtěte v tomto článku.
 

Březové jehnědy

Příznivé účinky na močové ústrojí, odstraňují vysoký krevní tlak. Jsou vhodné při úbytku životních sil a poruchách krvetvorby, výrazně také ovlivňují hormonální sféru a potenci. Dále řeší impotenci, klimakteriu, poruchy erekce.

TIP OD REHABILITACE.INFO: Zkuste superzdravý březový cukr
 

Borovice lesní

Regenerace kostní tkáně, kostí, chrupavek. Vhodná při artróze a osteoporóze. Dodává tělu velké množství minerálních látek. Borovice řeší i boreliózu, bolesti zad, paradentózu.
 

Brusinka obyčejná

Zlepšuje stav u řídnutí kostí, léčí kloubní problémy, DNU, zabraňuje ukládání tuku a vápníku v cévách. Toto gemmoterapeutikum celkově ovlivňuje činnost střev, močové záněty, záněty prostaty, dále příznivě ovlivňuje aterosklerózu, osteoporózu, zácpu, spazmolyticky pomáhá při problémech v menopauze. Řeší i inkontinenci, kvasinky a mykózy.
 

Buk lesní

Je to podpůrný prostředek při nedostatečné činnosti ledvin, při otocích kloubů, jejich revmatických zánětech, močovém písku, při novotvorbě různých výrůstků. Dále řeší, akné, artrózu, artritidu, aterosklerózu, bércové vředy, dnu, ledvinové kameny, žlučníkové kameny.
 

Jalovec obecný

Regeneruje úspěšně i velmi poškozená játra, ledviny, dále revmatismus, TBC. Působí protiskleroticky a proti rakovině. Dále řeší akné, boreliózu, detoxikaci, žloutenku, cholesterol, lupénku, mononukleózu, slinivku, nadýmání, obezitu, trávení, únavu, žlučník, žlučníkové kameny, energii
 

Borůvka

Působí v organismu dezinfekčně, zlepšuje vidění přímým ovlivněním sítnice a zrakového nervu. Zlepšuje využití přirozeného inzulínu, v organismu ovlivňuje cukrovku II. Typu. Příznivě ovlivňuje cévní stěny. Dále řeší celiakii, Crohnovu chorobu, křeče, plynatost, slinivku, střeva, trávení, kvasinky.
 

Černý rybíz

Účinná při snížené funkci nadledvin, při potřebě vytvoření kortizonového efektu, u těžších forem zánětů. Výborné antialergikum při senné rýmě, ekzémech, astmatu, dále pro zlepšení adenomu prostaty. Směs Černý rybíz – Ostružina užíváme při onemocněních na vaječníkových cyst. Směs Černý rybíz – Borovice léčí artrózu. Má výraznou protiotokovou aktivitu.
 

Černý Rybíz – Borovice – Réva

Zlepšuje zánětlivé stavy, angíny, křečové žíly, nemoci kostí a kloubů, dny, působí antirevmaticky. Řeší artrózu, artritidu, bolesti zad, boreliózu, klouby, kosti.
 

Černý Rybíz – Kalina – Rozmarýn

Likviduje alergie, ekzémy, astma, senné rýmy a jejich chronické podoby.
 

Černý Rybíz – Ostružina malina

Reguluje hormonální činnost vaječníků, působí pozitivně na dělohu, řeší sterilitu, přechodové problémy, cysty, myomy, gynekologické výtoky.
 

Divizna velkokvětá

Ovlivňuje činnost kojenecké žlázy (thymus) a sleziny, působí proti některým alergiím, ale hlavně léčí dýchací problémy, astma a zánětlivé procesy v dýchacích cestách. Divizna řeší zánět průdušek, zápal plic, alergie, astma a kašel.
 

Dub letní

Působí proti sexuální slabosti u mužů, na poruchy erekce, dále hojí sliznici ústní dutiny a brání vzniku paradentózy. Dále řeší i celiakii, detoxikaci, impotenci, křečové žíly, neplodnost, pálení žáhy, průjem, rýmu, trávení, zánět střev, zrak, žaludeční vředy.
 

Fíkovník obyčejný

Příznivě ovlivňuje činnost trávicího ústrojí psychosomatického původu i žaludeční vředy. Je vhodný při infekčních a nekrotických projevech. Ovlivňuje také některé poruchy mozku, může být v budoucnu experimentálním lékem mozkových poruch. Dále řeší: celiakii, bércové vředy, bulimii, nechutenství.
 

Kaštan pravý

Pupeny z jedlého kaštanu příznivě ovlivňují trávení při poruchách metabolismu. Jejich hlavní význam je působit na žilní a lymfatickou cirkulaci. Jsou vhodným prostředkem k pročištění lymfatického systému a ke zmírnění lymfatických otoků. Dále řeší aterosklerózu, bércové vředy, infarkt, křečové žíly, mozek, paměť, mozkovou mrtvici, otoky, uzliny, hemoroidy.
 

Jinan dvoulaločný

Při prevenci a léčení následků náhlých mozkových příhod, náhle vzniklé hluchoty a postupného ztrácení sluchu, šumění a praskání v uchu. Zlepšení nedokrvení končetin, hlavně dolních, příznivě působí na práci a rytmus srdce, zlepšuje bronchitidu, ovlivňuje parkinsonských třes, paměť, psychogenní cévní bolesti hlavy.
 

Habr obecný

Působí příznivě v oblasti horních cest dýchacích, hojí sliznice, rýmu. Stimuluje jaterní činnost, je vynikající antisklerotikum. Tlumí také zvýšenou krvácivost z nedostatku krevních destiček. Dále řeší kašel, plíce, průdušky, zápal plic.
 

Jasan štíhlý

Snižuje množství kyseliny močové v krvi, léčí dnu, revma, artrózu, artritidu, otoky. Výtěžek je vhodné používat i při chřipkách a virózách, detoxikační, ledvinových a žlučníkových kamenech, lupénce, uzlinách. Dále řeší akné, aterosklerózu, ledviny, močový měchýř, mononukleózu.
 

Javor babyka

Ovlivňuje bolesti hlavy a závratě. Zlepšuje některé ztráty pohybu a neuralgie, také vedení vzruchu nervem. Je vhodný při problémech při roztroušené skleróze, problémech s karpálním tunelem, při epileptických záchvatech, Parkinsonově chorobě.
 

Sponzorováno

Jedle bělokorá

Zlepšuje nemoci kostí u mladého organismu – účinná také při angínách a bronchitidách. Dále řeší chudokrevnost, krev, krvetvorbu, vlasy.
 

Jeřáb oskeruše

Uklidňuje a léčí křečové žíly a jejich následky, dále lymfatické a žilní otoky. Dále řeší anginu pectoris, aterosklerózu, cévy, cysty, hemoroidy.
 

Kalina obyčejná

Prostředek pro chronické alergie vyvolávající astma, sennou rýmu, ekzémy. Má sedativní působení na plicní neurovegetativního systém, tlumí křeče průdušnic – akutní fáze senné rýmy.
 

Lichořeřišnice

Hlavní význam lichořeřišnice je v oblasti antibiotického působení na bakterie streptokoků, stafylokoků, proteus vulgaris, Ascher coli, salmonely a dalších a to v oblasti močových a gynekologických cest a také cest dýchacích. Je to vhodný prostředek prevence infekčních chorob a působí také na podporu růstu vlasů i proti jejich vypadávání. Dále řeší akné, angínu, gynekologické výtoky, herpes, chřipku, kandidózu, ledvinové kameny, ledviny, močový měchýř, mandle, mykózy, rýmu, hepatitidu.
 

Kiwi

Snižuje horečku, posiluje organismus, odstraňuje psychické napětí, působí protirevmaticky, zlepšuje látkovou výměnu, zmenšuje otoky kloubů. Dále řeší ledvinové kameny a slinivku.
 

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní se vyznačuje mimořádnými účinky. Za jeho působení dochází v těle k růstu počtu spermií a jejich životnosti. Přispívá k dozrávání vajíček. Nadějný regenerační prostředek v geriatrii. Účinný prostředek proti hučení v uších, různým závratím a poruchám vědomí. Regeneruje svalové vlákno, rozpouští ledvinové kameny, zlepšuje peristaltiku střev. Dále řeší cévy, hemoroidy, impotenci, imunitu, klimakterium, nízký krevní tlak, ledvinové kameny, ledviny, močový měchýř, neplodnost, plynatost, pocení, prostatu.
 

Kukuřice setá

Příznivě ovlivňuje cévní křeče a podporuje hojení srdečního tkáně po infarktu myokardu. Je vhodná také při gangrénách končetin, nízkém tlaku a léčbě obezity. Dále kukuřice řeší zácpu a nízký tlak.
 

Len setý

Optimální prostředek k regeneraci narušených sliznic trávicího ústrojí, hlavně žaludku a střev, vnějškově potlačuje záněty v kůži a pomáhá hojit popáleniny. Usnadňuje organismu při astmatických potížích. Uklidňuje předmenstruační bolesti. U těhotných žen působí vhodně v době před porodem, usnadňuje porod. Resi, Crohnova nemoc, průjmy, pálení žáhy, střeva, zácpu, zánět střev.
 

Lípa malolistá

Je vhodný prostředek při úzkosti a psychickém napětí, či neuralgiích. Tlumí pocity svědění. Vynikající antidepresivum, na všechny nervové problémy, nejlépe doplnit ježibabou guľatohlavou. Řeší: bolesti hlavy, deprese, epilepsii, křeče, lupénku, mozkovou mrtvici, nespavost
 

Líska obecná

Má protisklerotické působení. Spolu s rozmarýnem zlepšuje poruchy jater, nemoci průdušek a plic, také nervové poruchy a problémy. Dále řeší: bolesti hlavy, cévy, depresi, epilepsii, hepatitida, cholesterol, infarkt, inkontinenci, ischias, játra, kašel, nespavost, plíce, stres, nervozitu, zánět průdušek.
 

Třezalka tečkovaná

Bylina mající protizánětlivé a protiekzematické účinky. Její hlavní místo je při nervových problémech, psychickém napětí a depresích. Třezalka tečkovaná je vhodný na rehabilitaci po mozkových mrtvicích, při skleróze multiplex a při všech formách zánětů a nervových poruch. Dále řeší: afty, bolesti hlavy, boreliózu, bolesti zad, Crohnovu chorobu, deprese, epilepsii, herpes, ikontinenci, stres nervozitu, žlučník, žaludeční vředy.
 

Měsíček lékařský

Výtažek má výrazné protinádorové účinky, především na gynekologické a trávicí ústrojí, prostatu a varlata. Měsíček má protizánětlivý účinek, reguluje ženské menstruační potíže – klimakterické problémy a bílý výtok.
 

Ostružina ostružinová

Působí antiskleroticky a antidegenerativně. Zlepšuje fibromy a pomáhá při léčbě revmatismu a dny. Vhodný také při léčbě artrózy a osteoporózy spolu se sekvojí.
 

Ostružina malina

Upravuje hormonální sekreci, má účinek podobný ženským hormonům, s černou rybízem upravuje endokrinní rovnováhu, působí proti ovariálních cyst, poruchám menstruace, tlumí poševní záněty.

Ostružina malina – Olše

Účinné antisklerotikum, zlepšuje artritidu, artrózu, osteoporózu a vnitřní zánětlivé procesy.
 

Ořech černý

Má proti nádorové působení na některé druhy nádorů. Vhodný při prevenci i doléčení po operaci či po ozařování. Působí proti virové a antibakteriální. Dále řeší candidu, celulitidu, cysty, hepatitidu, Chlamydie, kandidózu, kvasinky, mykózy, myomy, opar, plísně, rakovinu.
 

Ořech vlašský

Vhodný prostředek při zvýšení imunity organismu. Tlumí proměny vazů. Příznivě ovlivňuje také revmatické problémy a žilní záněty. Zlepšuje také činnost slinivky, ovlivňuje příznivě střevní meteorismus. Je vhodný také při léčbě kožních problémů, ekzémů, lupénky, akné, lupus erethematodes a sklerodermií.
 

Lnice obecný (Lnice)

Lnice obyčejný tlumí bolesti provázející různé problémy trávicí soustavy – průjmy, koliky, nadýmání, žlučníkové a ledvinové kameny. Stimuluje činnost žlučníku, jater, ledvin a působí močopudně. Podporuje činnost srdce, zvyšuje pevnost cévních stěn. Posiluje ochablé svalstvo, příznivě ovlivňuje prostatické potíže. Dále řeší aterosklerózu, anginu pectoris, celiakii, Crohnovu chorobu, infarkt, Mozkový mrtvici, plynatost, průjmy, střeva, zácpu, zánět střev, žaludeční vředy, hemoroidy, křečové žíly,
 

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský regeneruje játra, žlučník a slinivku. Zlepšuje látkovou výměnu a má detoxikační účinky. Dále řeší hemoroidy, cholesterol, mononukleózu, pálení žáhy, plynatost, žloutenku, žlučník, žlučové kameny.
 

Kopřiva dvoudomá

Vynikající prostředek na problémy stáří, zlepšuje metabolismus, stimuluje slinivku, podporuje hojení, zlepšuje plodnost. Výborné antisklerotikum a kardiotonikum. Dále řeší: gynekologické výtoky, záněty, chudokrevnost, impotenci, játra, krev, krvetvorbu, vysoký krevní tlak, prostatu, slinivku a vlasy.
 

Pupalka dvouletá

Zlepšuje látkovou výměnu, kožní nemoci, lupénku, ekzémy, příznivě ovlivňuje premenstruační syndrom. Je předpokládanou nadějí při léčbě různých autoimunitních chorob jako je lupus erythematodes, zmírňuje problémy při roztroušené skleróze. Dále řeší akné, vysoký krevní tlak, mozek, paměť, mozkovou mrtvici, oči, sluch.
 

Kopretina řimbaba

Řimbaba je osvědčený prostředek na snižování zvýšené tělesné teploty a tlumení bolesti (i chronických). Rozšiřuje cévy, potlačuje bolesti hlavy, migrény, menstruační bolesti. Příznivě působí při různých kloubních potížích. Stimuluje žaludeční aktivitu. Účinně pomáhá po porodu při rekonvalescenci dělohy. Dále řeší střeva a premenstruační syndrom.
 

Rozchodnice růžová – zlatý kořen

Obsahuje flavonoidy, heteroglykosidy, steroidy, silice, třísloviny a jiné. Působí na lepší využití tuků na získání energie, vyšší vytrvalost, koncentrace, aktivace štítné žlázy, odbourávání únavy a harmonizace organismu. Dále řeší Alzheimera, mozek, paměť, slezinu, stres, nervozitu, nespavost, štítnou žlázu, únavu. Více si o rozchodnici přečtěte zde.
 

Rozmarýn lékařský

Prostředek, který užíváme při plicním, srdečném, ledvinovém selhání. Působí žlučopudně, detoxikačně, brání řídnutí kostí. Dále řeší: psychickou ochablost, únavu, deprese. bolesti hlavy, ekzémy, energii, epilepsii, hepatitida, cholesterol, játra, nízký krevní tlak, lupénku, nechutenství, bulimii, plynatost, stres, nervozitu, trávení.
 

Růže šípková

Tlumí záněty v období růstu u dětí a mladistvých v dýchací oblasti. Účinek protiastmaticky, protialergický, příznivě ovlivňuje chronické obstrukční plicní onemocnění. Léčí záněty průdušek, mandle.
 

Růže – Jedle – Habr

Posiluje dětský organismus a zvyšuje imunitu. Tinktura působí na chřipku, angíny, bronchitidy, čistí tělo, podporuje činnost slinivky.
 

Modřín opadavý

Výtěžek na horní cesty dýchací, má protirevmatické účinky, odstraňuje některá onemocnění ledvin. Řeší záněty plic, průdušek, dutin.
 

Sekvojovec obrovský

Má mimořádnou biologickou účinnost. Vhodná při chorobách stáří, použití v geriatrii, léčba artrózy a osteoporózy. S černou rybízem a ostružinou léčí prostatu, záněty, zlepšuje fibromy. Dále řeší energii a kosti.
 

Svída krvavý

Snižuje nebezpečí rozpadu tkáně a zlepšuje nekrózy, bércové vředy, tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy.
 

Tamaryšek francouzský

Podporuje obnovu červených krvinek a krevních destiček. Vhodná také u hemofilie. Dále řeší anémii, chudokrevnost, krev, krvetvorbu, leukémii.
 

Topol černý

Velmi účinný prostředek při doléčování boreliózy, mononukleózy. Tlumí svalové křeče a různé atrofie. Harmonizuje činnost vegetativního nervstva. Zahušťuje krev. Dále řeší akné, bolesti zad, candidu, hepatitidu, kvasinky, mononukleózu, mykózu, roztroušenou sklerózu, plísně.
 

Vinná réva

Zlepšuje chronické zánětlivé stavy, podporuje tvorbu bílých krvinek. Působí antibioticky při angínách. Úspěšně zklidňuje křečové žíly. Dále řeší afty, akné, anémii, anginu pectoris, bércové vředy, bolesti zad, celiakii, celulitidu, cévy, hemoroidy, chudokrevnost, imunitu, poúrazové stavy, rýmu, obezitu, ischias, krev, krvetvorbu, leukémii, mononukleózu, paradentózu.
 

Vrba bílá

Výborný prostředek proti chřipce a ostatních virózách, nejlépe s břízou. Při revmatismu spolu s olší, kdy zároveň zlepšuje zánětlivé stavy močového a trávicího ústrojí. Spolu s měsíčkem snižuje dráždivost nervové soustavy. Dále řeší afty, angínu, bradavice, deprese, epilepsii, Chlamydie, herpes, chřipku, imunitu, kandidóza, klouby, kvasinky, mykózy, pocení, průjmy, stres, nervozitu, nespavost, migrénu, opar, nachlazení
 

Vřes obecný

Brání rozvoji metastáz při nádorovém bujení. Odstraňuje otoky kloubů. Dále řeší akné, cysty, detoxikaci, dovnitř, ledviny, močový měchýř, rakovinu, sluch, myomy, nespavost, otoky, únavu.
 

Withania somnifera – indický ženšen

Obsahuje alkaloidy, např. tropin, pseudotropin, ale také withanin, somniferin. Působí při fyzickém a duševním vyčerpání, nespavosti apod. Příznivě ovlivňuje plodnost, působí antimikrobiální, a normalizuje krevní tlak. Má stimulační účinky na obranný systém, na aktivitu kostní dřeně, podporuje tvorbu bílých krvinek a sekreci některých enzymů. Dále řeší afty, Alzheimera, anémii, aterosklerózu, bércové vředy, bulimii, chudokrevnost, krev, krvetvorbu, leukémii, poúrazové stavy, stres, nervozitu.
 

Žito seté

Výborný prostředek k regeneraci jater i po žloutence různého typu. Spolu s pýrem a ostropestřcem zlepšuje lupénku. Dále řeší cukrovku, hepatitidu, játra, mononukleózu, žlučník, cholesterol, trávení.

Tip na čtení: Podívejte se na seznam jedovatých rostlin

VIDEO: Gemmoterapie – co to je, jak se vyrábí

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva