Sponzorováno

Malinový olej – nejlepší přítel vaší pokožky 4.79/5 (33)

Malinový olej je nejlepší pro vaši pokožku...

Malinový olej je nejlepší pro vaši pokožku…

Každý je zná. Krásně růžovo-červené, sladké, chutné, drobné a nikdy jich není dost. Maliny. Je nám jasné, že podobně jako ostatní ovoce, určitě obsahují různé vitamíny, minerály apod. Tedy jsou zdravé pro náš organismus. Co se ale skrývá za olejem z malin?

Lisuje se za studena

Při lisování za studena byl z jejich semen vytvořen olej z malinových semen BIO, který je velmi silným koncentrátem všech jejich živin, přičemž díky zmiňovanému procesu nedošlo k žádné zbytečné ztrátě.

Ať už v zimních měsících plných chladu nebo během letních veder je pokožka vystavována nadměrné zátěži. Aby to mohla zvládnout potřebuje vaši pomoc!

Pokožka neměla nikdy takovou ochranu!

 • Olej z malinových semen patří mezi oleje, které mají specifické využití – nepatří mezi nejvšestrannější, díky tomu však pomáhá pokožce jako málokterý jiný přírodní produkt. Na pokožku je fakt super a jedinečný!
 • Díky vysokému obsahu esenciálních mastných kyselin, hlavně kyseliny linolové, alfa-linolenové a kyseliny olejové, tedy omega-3 a omega-6 mastných kyselin má olej z malinových jader silné antioxidační účinky. Díky nim se dokáže pokožka bránit vůči negativním vlivům a předcházet stárnutí.
 • vysoký obsah vitaminu E pomáhá vytvořit kolem pokožky štít zabraňující pronikání UV záření. Tím se stává z olej z malinových semen teoreticky zajímavá alternativa opalovacích krémů. Jelikož však nebyly tyto oleje přímo testovány na lidském organismu za takovým účelem, nelze tyto domněnky potvrdit ani vyvrátit. Množství lidí má však v tomto směru velmi pozitivní zkušenosti.
 • Pokožka je narozdíl od ostatních částí těla nejvíce vystavovaná vnějším vlivům, a proto bychom měli dbát na její ochraně. Olej z malinových semen patří mezi nejvhodnější přírodní produkty, který vám můžeme doporučit a který by určitě neměl chybět u nikoho z nás.

Použití malinového oleje

 1. Vnitřně, ráno nalačno a večer před spaním jednu čajovou lžičku.
 2. Zvenčí – na pokožku – dle potřeby.
 3. I do kuchyně – Používá se také k ochucení pokrmů studené kuchyně.

Ochrana pro děti na celý den

Zabezpečí ochranu vaší pokožky po celý den. Přináší úlevu citlivé a načervenalé pokožce, pomáhá při ekzémech, vyrážkách, lupence a jiných kožních onemocněních. Po nanesení na pokožku vytváří bariéru lipidů, které poskytují ochranu pokožce a zajišťuje tak udržení optimální vlhkosti pokožky. Vyniká svými antioxidačními a protizánětlivými účinky.

Sponzorováno

Účinek malinového oleje

 • prevence rakoviny prostaty a prsu
 • silný protizánětlivý a antioxidační účinek
 • vitamín E brání stárnutí pokožky
 • chrání před UV zářením
 • obsahuje omega 3 mastné kyseliny

Recept na opalovací krém s malinovým olejem

Složení:
– 1/4 šálku včelího vosku (jojobového vosku pro vegany)
– 1/2 šálku kokosového oleje
– 28 gramů oleje z malinových semínek
– 28 gramů sojového oleje
– 28 gramů oleje z pšeničných klíčků
– 2 lžíce mrkvového oleje
– 2 lžíce aloe vera gelu
– 4 kapsle vitaminu E (vymačkané)
– 15 kapek levandulového oleje (nebo jiného vašeho oblíbeného éterického oleje kromě citrusových a bergamotu, které by mohly pokožku spíše dráždit)

Postup:
Rozpusťte vosk ve starém hrnci s vroucí vodou (v hrnku). Přidejte kokosový olej a počkejte, dokud vše nezkapalní. Poté přelijte včelí vosk a kokosový olej do mixéru, přidejte i všechny ostatní ingredience a vše velmi dobře promíchejte. Pak přelijte váš krém na opalování do čisté uzavíratelné sklenice a umístěte na suché, tmavé a chladné místo. Krém je hotov a můžete ho začít ihned používat.

Sponzorováno

A co vy? Používáte malinový olej? Jak vám pomáhá? Napište nám do komentářů.

A dále si přečtěte o malinách

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva