Sponzorováno

Měsíček lékařský a zdraví – využijte mast i olej z této bylinky 4.85/5 (27)

  • Měsíček lékařský se může využívat pro zdraví různou formou.
  • Péče o pokožku: Měsíček lékařský se často používá v kosmetických přípravcích, jako jsou krémy, masti, oleje nebo tinktury, pro péči o pokožku. Může být účinný při ošetření suché, podrážděné, zánětlivé nebo aknózní pokožky.
  • Hojení ran: Extrakt z měsíčku lékařského se používá k podpoře hojení ran, popálenin a vředů. Může pomoci snížit zánět, podporovat tvorbu nové tkáně a chránit rány před infekcí.
  • Úleva při kožních podrážděních: Měsíček lékařský může být užitečný při léčbě kožních podráždění, jako jsou vyrážky, svědění, ekzémy nebo sluneční popáleniny. Může snižovat zánět a uklidňovat pokožku.
  • Léčba ústních infekcí: Kloktadla nebo ústní vody obsahující měsíček lékařský se používají k ošetření ústních infekcí, zánětu dásní, aftů nebo vředů v ústech.
  • Podpora imunitního systému: Měsíček lékařský má antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou podporovat imunitní systém a pomáhat při boji proti infekcím.
  • Je vhodné si uvědomit, že před použitím měsíčku lékařského pro zdravotní účely je vhodné se poradit s lékařem, především pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte léky nebo jste těhotná nebo kojíte.

Vzhledem k tomu, že čaj z měsíčku lékařského má silné protizánětlivé účinky, dokáže pomoci při bolesti kloubů a artritidě.

Vzhledem k tomu, že čaj z měsíčku lékařského má silné protizánětlivé účinky, dokáže pomoci při bolesti kloubů a artritidě.

Měsíček lékařský je květina, která má velmi příjemnou vůni. Ale její krásný vzhled a vůně nejsou její jediné přednosti. Pojďme se podívat i na léčivé schopnosti této rostliny.

7 úžasných zdravotních výhod měsíčku lékařského

1. Pomáhá při léčbě rakoviny

Čaj z měsíčku lékařského je plný lykopenu, který je velmi důležitý pro zdraví prostaty a na prevenci rakoviny. Studie ukazují, že měsíček snižuje šíření rakovinných buněk a omezuje jejich růst. Může tak pomoci při léčení rakoviny prsu, rakoviny prostaty, rakoviny tlustého střeva, a i některých typů rakoviny kůže a leukémie.

2. Pomáhá při křečích

Měsíček lékařský má vlastnosti, které mohou pomoci při zklidnění svalových křečí. Nepříjemné pocity při nevolnosti, menstruačních křečích, menopauzálních symptomů a kolitidy zaženete s pomocí měsíčku lékařského.

3. Je to antioxidant

Čaj z měsíčku lékařského obsahuje skvělé antioxidanty, které pomáhají předcházet kardiovaskulárním onemocněním, mrtvici a rakovině. Také zamezují poškození DNA.

4. Obsahuje dost vitaminu C

Měsíček lékařský obsahuje velké množství vitamínu C, což je silný antioxidant, který pomáhá při prevenci kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny a mrtvice.

5. Je protizánětlivý

Květy měsíčku jsou dobré na ekzém a dokonce i alergické reakce, a proto jsou skvělé pro všechny druhy kožních problémů.

6. Funguje i jako antibiotikum

Květy měsíčku mohou být zpracovány do tinktur a mastí, které dobře léčí zranění kůže, vyrážky, proleženiny, křečové žíly, opruzeniny, popáleniny všeho druhu a dokonce impetigo, protože je to skvělé antibiotikum.

Sponzorováno

7. Léčí artritidu

Vzhledem k tomu, že čaj z měsíčku lékařského má silné protizánětlivé účinky, dokáže pomoci při bolesti kloubů a artritidě. Měsíčkový olej je také skvělý pro léčbu artritidy.

Jak připravit měsíčkový čaj?

Přiveďte vodu do varu a přidejte jednu polévkovou lžíci květů měsíčku. Louhujte jej pár minut, pak čaj sceďte a vypijte. Tento Léčivý čaj čistí krev, pomáhá při zánětu střev, hepatitidě a celkově zlepšuje zdraví. Můžete přidat i další jiné byliny, abyste zvýšili zdravotní účinky nápoje.

Přinese uklidnění pro vaše oči

Kousky vaty namočené ve studeném čaji a přiložené na oči dokáží účinně léčit a uklidnit vaše oči.

Mast z měsíčku lékařského

TIP: Co vše umí měsíčková mast?
Měsíčková mast výborně pomáhá, i když jsou nohy napadené plísní. A to zejména v případech, kdy jiné prostředky selhaly, jak nás o tom ujistilo množství dopisů. V takových případech lze účinně použít měsíčkový zápar z čerstvých bylin. Pokud napadne plíseň pochvu, je třeba si dělat sedací koupele a omývat se. Na sedací koupel třeba 50g suché byliny nebo dvě plné hrsti čerstvé.

Ze Karlových Varů nám napsala jistá paní, že její manžel trpěl na plíseň nohou. Co všechno podnikli! No lázně, masti a pudry neměly žádný účinek. Pak zkusili ještě měsíčkovou mast. Po osmi dnech se otevřená místa zahojila. Není to úžasné? Kromě masti lze použít i měsíčkovou tinkturu. Tato tinktura se ředí převařenou vodou a je velmi dobrá jako obklad na rány, zhmožděniny, výrony krve, natažené šlachy, ba dokonce i na hnisavé nebo rakovinné nádory, na otevřené proleženiny, otoky a boule.

Způsoby použití měsíčku lékařského

Nálev
1 vrchovatá čajová lžička byliny na 1/4 litru vody.

Sedací koupel
4 hrsti čerstvé byliny nebo 100 g suché na jednu sedací koupel.

Umývání
Na 1/2 litru vody jedna vrchovatá polévková lžíce byliny.

Tinktura
1 plná hrst květů na 1 litr pravé vínovice. Luhuje se 14 dní na slunci asi při 20 °C.

Mast z měsíčku

Připravíme si ji z vylisování 100 g květů a šťávu smícháme s 500 g másla nebo s jinou mastnou substancí (třeba sádlo).

Dále na menstruaci i bradavice

Měsíček je užitečný při nedostatečné menstruaci, ale rovněž při nadměrném krvácení. Můžeme ho při tomto problému užívat týden před menstruací a pokračovat až do jejího skončení. Dále nám měsíček pomáhá při nedostatečné funkci jater nebo při tvorbě vředů. Kromě toho je tato rostlina protizánětlivá, dezinfekční a hojivá. Při vnějším použití urychlí hojení ran a také je účinný při infikovaných ran, oparech, popáleninách nebo ekzémech. Velmi zajímavý je i fakt, že měsíček dokáže odstraňovat bradavice.

A co vy? Zkoušeli jste Měsíček lékařský použít na nějaký zdravotní problém? Napište nám do komentářů!

A co si dále o měsíčku lékařském přečíst?

VIDEO: Jak si jednoduše vyrobit bylinný olej z Měsíčku lékařského

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva