Sponzorováno

Léčba myomů a cyst (nezhoubné svalové nádory) – jak na ně? 4.84/5 (25)

Léčba myomů a cystMyomy a cysty jsou obvykle snadno léčitelné změnou životního stylu. Konvenční ortodoxní medicína neumí a nemá zájem myomy dělohy léčit, a proto sahá k radikální hysterektomii – odstranění dělohy, čímž se vyvolávají jiné závažné onemocnění jako osteoporóza a kardiovaskulární choroby.

Co jsou to vlastně myomy?

Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stěny tvořené hladkou svalovinou. Jedná se většinou o tuhé svalové uzly, dosahující velikosti od 1 cm až po (výjimečně) několik decimetrů; nálezy menší než 1 cm nejsou klinicky významné ani jednoznačně prokazatelné. Myomy se objevují osamoceně nebo jako vícečetné a postihují cca 30-40 % žen v produktivním věku. U asi jedné třetiny žen myomy nevyvolávají velké obtíže a stačí je jen sledovat v rámci pravidelných gynekologických prohlídek, nejlépe ultrazvukem.

Příznaky spojené s děložními myomy

 • Těžké, prodloužené menstruační krvácení
 • Pánevní bolest
 • Zvýšená frekvence močení nebo inkontinence

Příčiny vzniku myomů a cyst

Jaké jsou příčiny vzniku myomů a cyst? Děložní myomy nepostihují dívky před nástupem měsíčků. Jejich výskyt je častější u žen, které nikdy nebyly těhotné (těhotenství a porod do 30. roku věku jsou považovány za ochranný faktor), dále u kuřaček a u žen tmavé pleti.

Hormonální nerovnováha organismu (převaha estrogenu nad progesteronem)

Hormonální nerovnováha je způsobena nesprávnou stravou (hlavně nadbytek živočišných jídel) a hormonální antikoncepcí.

Nesprávná strava

Vařená (neživá, bez enzymů a jiných výživových prvků), nadbytek živočišných bílkovin a tuků, červené maso, uzeniny, kravské mléko a sýry, smažená jídla, moučné jídla včetně pečiva z bílé mouky), sladkosti, alkohol.

Latentní (zakuklené, skryté) kvasinkové infekce (plísně)

Jsou způsobeny celkovým stavem organismu (strava, imunita, psychika), také častým užíváním antibiotik, kortikoidů a jiných léků.

Chronické dehydratace

Nedostatek čisté nesycené vody, pití kávy, černého čaje, coca-coly a podobných nápojů.

Nadměrná psychické a emocionální zatížení

Mnoho stresu a psychické problémy.

Léčba myomů a cyst

Základem je dieta a úprava jídelníčku

Základem je protikvasinková (protikandidózní) dieta. Myomy se po kompletní úpravě stravy a po adekvátní hydrataci stáhnou. Pokud přísná protikvasinková dieta není zvládnutelná, je třeba alespoň vyloučit: červené maso, uzeniny, smažená jídla, výrobky z bílé mouky, kravské mléko a sýry, cukr a sladkosti apod. Je velmi důležité denně konzumovat co nejvíce syrového ovoce, zeleniny, ořechů, semen a jiných přírodních plodů v neupraveném stavu.

Sponzorováno

Enzymy, vitamin C 1000 mg 3-5 x denně, probiotika, jód, rybí nebo lněný olej, zázvor, česnek, skořice, mátový čaj, kopřivový a zelený čaj apod. Minimálně 2 až 2 a půl litru čisté nesycené nechlorované vody denně, zcela vyloučit kávu a černý čaj, limonády a jiné slazené nápoje, alkohol.

Pohyb je důležitý

Pohyb (půl hodiny denně), adekvátní odpočinek.

Se stresem pryč

Odstranění psychické zátěže a nadměrného stresu, hněvu, nenávisti apod.

Urinoterapie

Urinoterapie, kontroverzní, tabuizována, ale velmi efektivní a levná léčba. Doporučuje se orálně s obklady na podbřišek (minimálně 3 dny odstátou moč zahřát nad párou), asi 15-20 minut denně.

Pryč s antikoncepcí

Vyhýbat se hormonální antikoncepci! Pro dosažení hormonální rovnováhy je dobré použít přírodní progesteronový krém z rostliny Yam.

Koloidní stříbro

Dobré na tyto problémy je i koloidní stříbro. DOporučuje se vyhýbat se častým antibiotikům a jiným chemickým lékům.

Konvenční léčebné procedury

TIP: Na více možností léčby myomů se podívejte zde.

Přírodní produkty na podpůrnou léčbu cyst a myomů

Anticandid (čaj)

Upravuje menstruační cyklus, předchází bolestivé, nepravidelné či silné menstruaci a premenstruačního syndromu; pomáhá při gynekologických zánětech, kvasinkových infekcích, cystách na vaječnících a onemocněních prsů, preventivně působí proti rakovině prsu a dělohy. Napomáhá při léčení ovariálních cyst a myomů v děloze.

Gynex

Upravuje menstruační cyklus, předchází bolestivé, nepravidelné či silné menstruaci a premenstruačního syndromu; pomáhá při gynekologických zánětech, kvasinkových infekcích, cystách na vaječnících a onemocněních prsů, preventivně působí proti rakovině prsu a dělohy.

Ženská směs

Ženská směs je speciálně namíchaná směs z pupenů rostlin, která podporuje tvorbu ženských pohlavních hormonů, upravuje menstruační cyklus, snižuje výskyt zánětů v oblasti gynekologie, podporuje vstřebávání cyst a podporuje otěhotnění.

Co číst dále na téma myomů?

VIDEO: Co jsou myomy – Dr. Vladimír Dvořák

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva