Sponzorováno

Potraviny proti rakovině – dejte si těchto TOP 12 potravin! 4.86/5 (42)

Rajčata obsahují lykopeny a mají vysoký obsah antioxidantů, které bojují proti volným radikálům v těle.

Rajčata obsahují lykopeny a mají vysoký obsah antioxidantů, které bojují proti volným radikálům v těle.

Rakovina postihuje velmi mnoho lidí v dnešní době a pokud ji chcete odstranit z vašeho života, váš zdravotní stav musí být vyvážený a váš imunitní systém musí být v nejlepší kondici. Konzumace určitých potravin neřeší vše, ale mohou působit jako preventivní prostředky, které pomáhají ničit rakovinné buňky a zlepšují celkový zdravotní stav.

12 nejlepších potravin, které ničí rakovinné buňky

Extra panenský olivový olej

Extra panenský olivový olej může přispět k ochraně před rakovinou tlustého střeva, rakovinou prsu a rakovinou prostaty. Je to jeden z nejzdravějších olejů, který můžete používat ve vaší domácnosti pro snadné smažení a jako zálivku.

Bobulové ovoce

Všechny druhy bobulovin – jahody, borůvky, ostružiny, brusinky a maliny – obsahují kyselinu ellagovou a polyfenoly, které mohou zpomalit růst nádorů. Některé z polyfenolů mohou také pomoci zabít rakovinné buňky.

Třešně

Třešně obsahují Perillyl Alcohol, který je účinný při ničení různých nádorových buněk in vitro a in vivo.

Česnek

Česnek má antibakteriální vlastnosti a teoreticky může pomoci tělu odvrátit rakovinu mnoha způsoby, včetně přímého ničení rakovinných buněk. Může také pomoci napravit škody v DNA, a pomoci zastavit množení a šíření rakovinných buněk.

Rajčata

Obsahují lykopeny a mají vysoký obsah antioxidantů, které bojují proti volným radikálům v těle. Lykopen dokáže zabíjet buňky rakoviny úst a je spojen se sníženým rizikem rakoviny prsu, prostaty, slinivky, tlustého střeva a konečníku.

Tip: Je efektivnější rajčata vařit, protože velké množství lykopenu se uvolňuje až po tepelném zpracování.

Zelený čaj

Zelený čaj je plný sloučenin, jako je katechin, který chrání buňky před volnými radikály, které mohou vést k poškození DNA. Katechiny se nejlépe uvolňují z celých sušených listů, takže vynechejte čajové sáčky a umělé přísady.

Sponzorováno

Dýně

Kromě dužiny jsou stejně prospěšná i dýňová semena, protože obsahují velké množství vitamínu E, antioxidantu, který pomáhá bojovat proti rakovině.

Mrkev

Mrkve obsahují vysoký podíl beta karotenu, který bojuje proti různým formám rakoviny včetně rakoviny plic, žaludku, tlustého střeva, močového měchýře, prostaty, prsu, krku a úst. Tip: Je lepší je jíst spíše mrkve syrové a konzumovat je střídmě vzhledem k vysokému obsahu cukru.

TIP: Podívejte se na TOP 6 superpotravin proti rakovině

Lilek

Stále více a více výzkumů ukazuje, že lilek má protirakovinné funkce, a to zejména při léčbě rakoviny žaludku a děložního čípku. Lilek obsahuje různé alkaloidy, jako je solanin a cucurbitaciny, které mohou bojovat proti rakovině.

Květák

Květák obsahuje bílkoviny, lipidy, cukr, vitaminy a různé minerály, jako je vápník, železo, fosfor, měď a mangan. Častá konzumace květáku může zvýšit detoxikační kapacitu jater a imunitu, která vám pomůže vyhnout se nachlazení a také odstranit některé typy rakoviny.

TIP: Podívejte se na 10 symptomů rakoviny, které bohužel často přehlížíme

Kurkuma

Kurkumin, který se nachází v kurkumě, ničí nádorové buňky tím, že reguluje několik buněčných-signálních drah. Toto koření může být přidáno do jakéhokoliv jídla: smaženice, kuřete a čehokoli, na co máte chuť.

Tmavá hořká čokoláda

Antioxidanty, polyfenoly a proanthocyanidiny se ve značném množství nacházejí ve tmavé čokoládě. Tyto látky omezují růst nádorových buněk a krevních cév, které živí tyto buňky. Nicméně, tyto dávky jsou připisovány pouze tmavé čokoládě, která obsahuje minimálně 70 procent kakaa. Takže na mléčnou čokoládu v tomto případě zapomeňte.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Superpotraviny proti rakovině

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva