Sponzorováno

Česnek a jeho síla – jak uvolnit celou sílu česneku? 4.81/5 (16)

Česnek a jeho síla - jak uvolnit celou sílu česneku?Kvalitní a silný česnek dokáže jídlo pořádně rozproudit, s tím určitě souhlasíte. A je i velmi zdravý! Odhání infekcí močových cest, a dokonce může pomoci předejít rakovině. Pokud to ještě nevíte, česnek je skoro superpotravina, má mnoho výhod pro naše zdraví!

Česnek na močové cesty

Brusinkový džus není jediný přirozený způsob, jak bojovat s infekcí nepříjemné močových cest. Strava bohatá na česneku může pomoci, jedná se o přírodní antibiotikum.

Česnek bojuje s rakovinou

Odborníci na výživu u Amerického institutu pro výzkum rakoviny zjistili, že nechat sekaný nebo drcený česnek „odpočinout“ po dobu 10 minut před tepelnou úpravou pomáhá udržet třetinu více prospěšných látek, než kdyby jste ho tepelně upravili okamžitě.
Česnek je také používán pro prevenci rakoviny plic, rakoviny prostaty, rakoviny prsu, rakoviny žaludku, rakoviny konečníku a rakoviny tlustého střeva.

Svědění nohou? Zkuste česnek!

Plíseň na nohou? Svědí vás hodně nohy? Zkuste česnek, je silně protiplísňový, říká Debra Rouse, přírodní lékař v Denveru. Stačí jen uvařit několik stroužků v horké vodě, ochladit se na příjemnou teplotu, nalijeme do velké mísy a namočte si nohy. (Vařený a nestlačená česnek nepustí vůni.)

Česnek v boji proti nachlazení

Při prvním náznaku nachlazení zkuste určitě česnek. Dejte do mikrovlnky 2 stroužky česneku ve slupce 25 vteřin, nechte ho vychladnout, oloupeme slupku a sníme. Česnek posílí imunitní systém a pomáhá bojovat proti infekci. Jako zajímavost je, že rostlina česneku přirozeně odpuzuje škůdce.
V zimních měsících je česnek je skvělé jídlo, které zvýší váš imunitní systém a odvrátí nachlazení a chřipky. Starý lidový lék je jíst stroužek česneku, který byl namočený v medu při prvním náznaku nachlazení. Proč to nezkusit?

Sponzorováno

Česnek proti dětské obezitě

Bylo zjištěno, že česnek pomáhá při sklonu nenarozených dětí k pozdější nadváze, působí pozitivně ještě když jsou v děloze. Jak ještě ovlivňuje česnek plod v děloze?.

Proti kurdějím

Kurděje je léčena vitaminem C a česnek obsahuje také velmi dobré hodnoty vitamínu C.

Česnek na potenci

Populární folklór říká, že česnek je vhodný pro více než jen strašení hladových upírů! Česnek je skvělý na potenci u mužů. V této souvislosti se česnek používá v mnoha kulturách dodnes. Dopřejte si česnekovou kůru ještě než k doktorovi vyrazíte pro předpis na Viagru.

Na srdce a kardiovaskulární problémy

Riziko kardiovaskulárních onemocnění můžeme snížit tím, že budeme jíst česnek. Ten snižuje hladinu špatného cholesterolu v těle. Studie prokázaly, úžasné výhody užívání česneku ve vztahu k onemocnění srdce.

Čtěte více: Česnek a cholesterol

Vitamín B6 v česneku

Česnek jeskvělým zdrojem vitaminu B6, který je potřebný pro zdravý imunitní systém a efektivní růst nových buněk. Vitamin B6 může také pomoci s výkyvy nálady a zlepší Vaši náladu!

Snižuje hladinu cukru v krvi

Česnek reguluje hladinu cukru v krvi, protože zvyšuje hladinu inzulínu v krvi. To může pomoci při kontrole diabetu.

S množstvím česneku to nepřehánějte

Nikdy byste neměli užívat více než je doporučená dávka. Také si uvědomte, že vlastnost česneku je ta, že látky z něj se mohou skutečně dostat do krevního oběhu, což je důvod, proč je tak účinný v mnoha ohledech. Je také vhodné zmínit, že když se potíte, česnek opustí vaše tělo přes póry. Mnoho lidí, kteří jedí větší než normální množství česneku může trápit větší tělesný pach.

Sponzorováno

TIP: Zdravý je také česnekový sirup

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Česnek a jeho síla – jak uvolnit celou sílu česneku?”

  1. […] křemíku jsou: česnek (47), cibule (47), paprika (6,7), pažitka (14,3), petrželka (12), pórek (14,4), rajčata (2,3), […]

  2. […] bojovníka číslo jedna, kterému umělé prostředky na podporu imunity nesahají ani po paty. Česnek je skutečně bomba, kterou byste v tomto období měli jíst opravdu nejčastěji jak se jen dá. […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva