Obsah článku
Sponzorováno

Třešně odstraňují zácpu…
Třešně mají málo kalorií, jsou dobrým zdrojem draslíku, jsou plné protizánětlivých, antioxidačních a protinádorových složek, obsahují kvercetin, kyselinu elagovou či perilyl alkohol. Ale pojďme pěkně po pořádku.
Malé velké zázraky – kvercetin a kyselina ellagová
Vědci zjistili, že kvercetin má silné účinky proti rakovině. Vykazuje i významnou protizánětlivou aktivitu, díky čemuž je také dobrým lékem na alergii a astma.
Kyselina ellagová, která se vyskytuje i v červených malinách, má schopnost potlačovat růst nádorů způsobených působením určitých karcinogenů. Podle některých výzkumů má i antivirové a antibakteriální účinky.
V boji proti nádorům pomáhá i perilyl alkohol
Mechanismus působení této látky zatím není zcela znám, ale zdá se, že může potlačovat růst nádorů. Při vědeckých pokusech zastavil rakovinu slinivky, žaludku, tlustého střeva, pokožky a jater. V Cleveland Clinic Taussig Cancer Center v současnosti provádějí výzkum, kde se ženám s rakovinou prsu podávají velké dávky perilyl alkoholu.
I třešňová šťáva má sílu
Tajemstvím zdraví prospěšných účinků třešňové šťávy jsou anthokyaniny. Je to vlastně barvivo, které jim dodává červenou barvu. Anthokyany hrají klíčovou roli při zmírňování zánětu v těle a také významně snižují riziko vzniku tlustého střeva. Podle mnoha odborníků také snižují hladinu urátů v krvi a tím zmírňují dovnitř. Rovněž blokují bolest a snižují riziko vzniku infarktu a mrtvice.
Odložte si na zimu
Na dovážené třešně si třeba dávat velký pozor. Představitelé Environmental Working Group zařadili v roce 2003 třešně do seznamu dvanácti nejvíce kontaminovaných potravin pesticidy. Pokud vám rostou v zahradě, máte štěstí, pokud ne, vsaďte na lokálních prodejce na trhu ve vašem městě či obci. Neváhejte do tohoto přírodního přípravku investovat a nakupte si je ho zálohy. Třešně vložte do mrazáku a vychutnávejte si je tak během celého roku. Vaše tělo se vám za to odmění pevnějším zdravím.
Sponzorováno
Třešně přivezli Římané
Všechny cesty vedou do Říma. I ty třešňové. Podle prastarých zmínek mohou Evropané za tyto skvělé dužnaté plody vděčit právě starým Římanům. Ti je na starý kontinent přinesli přímo z Asie. A tak se nyní díky nim můžeme každé jaro těšit na krásné rozkvetlé třešňové stromy a začátkem léta zase na výjimečně chutné červené plody. A nejen chutné, ale i zdravé!
Třešně jsou prospěšné při:
- zánětech,
- parodontóze,
- úpravě trávení,
- zbavují tělo toxinů, působí detoxikačně,
- odstraňují zácpu,
- čistí játra a ledviny,
- působí preventivně proti artritidě.
Obsahují množství vitamínů a aktivních látek
Třešně jsou skutečným zázrakem. V jejich maličkých dužina se nachází množství vitamínů, minerálů a výživných látek. Najdeme v nich například vitamín C, celou skupinu vitamínů B, vitaminy E, A a dokonce i vitamín P. Z minerálních látek obsahují vápník, draslík, hořčík, fosfor, síru, sodík, měď, mangan, ale i železo a zinek. Stejně se v nich nacházejí barviva antokyany, které působí jako antioxidanty.
Pomohou mdlé a unavené pleti a omladí ji
Moc třešní spočívá iv tom, že příznivě nepůsobí pouze na zdraví, ale i na vaši pleť. Kombinace vitamínu C, zinku a antokyanátov (třešně obsahují všechny složky) má dokonce schopnost přeměňovat stavební jednotky pleti na pevné kolagenové struktury, díky čemuž se pleť úžasně vypíná a působí mladistvě. Třešně tak mají navíc schopnost zpomalovat proces stárnutí pleti.
Třešně – Pomůcka při shazování kilogramů
Více než 80% jejich obsahu tvoří voda a proto jsou třešně vhodné i tehdy, pokud se pokoušíte o boj s kilogramy navíc. Účinné biologicky aktivní látky, které tyto plody obsahují totiž dokážou také neutralizovat mastné složky potravy a nedovolí tukům proniknout přes střevní stěnu do vašeho těla.
Zkuste týdenní třešňovou kúru
Vyzkoušejte během jednoho týdne (7 dní) zkonzumovat každý den ¼ kilogramu třešní a uvidíte, že na konci týdne se budete cítit mnohem lépe. Pokud si na druhé straně odpustíte sladkosti a čokoládu, budete možná i o něco lehčí. Jezte však jen dužinu, pecky totiž obsahují substance, které prostřednictvím enzymů uvolňují kyanovodík. V malých množstvích však nejsou nebezpečné.
A co vy? Milujete třešně? Budeme rádi za komentáře pod článkem.
A dále si přečtěte
VIDEO: Třešně a zdraví
Sponzorováno
Studie a zdroje článku
- A Review of the Health Benefits of Cherries Autor: Darshan S. Kelley
Autorem článku je naše redakce
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Játra, Zdravé ovoce
Přečtěte si také naše další články
- A Review of the Health Benefits of Cherries Autor: Darshan S. Kelley
Autorem článku je naše redakce
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Játra, Zdravé ovoce
Mám ráda třešně. Jelikož potřebuji sundat pár kilo, třešně jsem předpokládala, že mi pomohou. Mám sice ráda koláče, ale koláče jsem přestala jíst a začala jsem třešně. K mému velkému údivu jsem začala přibírat na váze. Uvažuji o tom, že přestanu jíst třešně a zase začnu s koláčema, abych trochu ubrala na váze.