Sponzorováno

Bobulovité ovoce je extra zdravé – bojuje proti rakovině 4.89/5 (9)

Bobulovité ovoce je extra zdravé - bojuje proti rakoviněPokud snad nedejbože trpíte rakovinou, je pro vás ještě důležitější, abyste dostávali potřebný denní příjem důležitých vitamínů a minerálů. Existují jisté potraviny, které bojují proti rakovině. U některých bylo prokázáno, že účinně zmenšují velikost rakovinných nádorů a podporují váš imunitní systém. Vědci zjistili, že určité superpotraviny a superbobule mohou působit jako prevence rakoviny, nebo spouštět přirozenou smrt rakovinných buněk. Mrkněte na ně.

Goji (Kustovnice čínská)

Cyperon je seskviterpen nalezen v Goji bobulích. Prospívá pacientům s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce, zmírňuje menstruační potíže a může se dokonce používat k léčbě pacientek s rakovinou děložního čípku. A to není zdaleka vše. Germanium, další živina nalezena v kustovnici, snižuje růst nádorů a má protirakovinné účinky. Plody Goji také snižují riziko, nebo mohou pomoci při léčení rakoviny varlat, rakoviny plic, rakoviny jater a rakoviny dělohy.

Brusinky

Už dlouho je známo, že pomáhají v boji proti infekcím močového měchýře a zánětu močového měchýře, ale výzkum dokázal, že brusinky mohou také pomoci v boji proti H. pylori, bakterii spojené s vředovou chorobou a rakovinou žaludku.

Blushwood plody

Ovoce ze stromu Blushwood má velmi specifické požadavky na růst, proto se nachází pouze na severu Queenslandu ve středu australského deštného pralesa. Toto ovoce zabíjí rakovinné a nádorové buňky přímo tím, že uřízne prokrvení a také aktivuje vlastní imunitní systém, aby dal tělo do pořádku.

Sponzorováno

Ostružiny

Ostružiny jsou bohaté na antokyany. Studie prokázaly, že tento typ silného antioxidantu nalezených v bobulích, hrozně a červené zelí dává ovoci a zelenině modrou, červenou, nebo purpurovou barvu. Tyto účinné sloučeniny bojují proti nemocem způsobených oxidačním stresem a volnými radikály, včetně některých typů rakoviny, kardiovaskulárních chorob a chronických zánětů.

Acai berries

Extrakt z Acai berry může pomoci zabít buňky leukémie při přímé aplikaci v průběhu 24 hodin. Konkrétně 86 procent leukemických buněk prošlo apoptózou (buněčnou smrtí), když bylo podrobeno tomuto extraktu. Vědci připsali tento efekt vysoké koncentraci antokyanů, tedy látkám, které dávají plodem jejich výraznou tmavě-fialovou barvu.

Granátové jablko

Má výborné protirakovinné účinky. Výzkumy uvádějí, že rakovinu prostaty může významně zpomalit pravidelná konzumace šťávy z granátových jablek. Obsahuje kyselinu ellagovou, díky ní má granátové jablko protirakovinné účinky.

Borůvky

Borůvky všichni moc dobře známe. Ale nevyužíváme jejich potenciál, nekonzumujeme je tak moc, jak bychom měli. Víte to, že borůvky by se mohly zřejmě zařadit mezi potraviny, které pomáhají bojovat proti rakovině střev? Obsahují totiž pterostilben, což je přirozený antioxidant.

Sponzorováno

Borůvky dále obsahují mnoho antokyanů, což jsou flavonoidy, které se osvědčily jako jeden z nejsilnějších antioxidantů vůbec. Antokyany snižují záněty v těle a riziko rakoviny plic, ústní, žaludku a jícnu.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva