Sponzorováno

TOP 10 superpotravin pro lepší sexuální život 4.17/5 (12)

TOP 10 superpotravin pro lepší sexuální životPřemýšlíte, jak pomoci svému libidu? Potřebujete se nějak nabudit a nechcete brát všelijaké pilule a prášky? Pomoc dost možná najdete u některých superpotravin. Které superpotraviny mohou pomoci vašemu sexuálnímu životu? Čtěte dále.

1. Ústřice

Tyto mořské plody si vydobyly pověst jako úžasné přírodní afrodiziakum – díky svým vysokým úrovním zinku, živiny, která napomáhá vyrábět spermie a zvyšuje libido. Římané si ústřic vážili jakožto silných a vzácných afrodiziak. Známý milovník Casanova jich prý k snídani snědl až padesát! Látky v syrových ústřicích prý mohou zvýšit hladinu testosteronu.

Ústřice obsahují zdraví prospěšné látky

Jód, sodík, vápník, železo, fosfor, vitaminy A, B1, B2. Ústřice jsou cholesterolová bomba. Říká se, že by člověk neměl najednou sníst více než 24 kusů ústřic.

2. Chřest

Chřest byl, a dodnes stále je, považován za účinné afrodiziakum. Připisované afrodiziakální účinky chřestu vycházejí z jeho podoby s penisem a množství nutričně hodnotných látek. Chřest obsahuje vysoký obsah vitaminů a minerálních látek, které tělu dodají potřebnou energii a sílu a celkově ho povzbudí. Možná není bez zajímavosti, že chřest je bohatý na zinek, který je hojně obsažen i v ústřicích, jejichž afrodiziakální síle věřil už Casanova, jak jsme psali výše :) Důvodů, proč by si chřest měly zamilovat ženy, je více. Kromě již zmíněného afrodiziakálního účinku je úžasným omlazujícím prostředkem. Za tuto pozitivní vlastnost je třeba poděkovat vitaminům a minerálům v něm obsaženým.

Chřest obsahuje:

 • vitamin C
 • vitamin A
 • vitaminy řady B
 • vitamin E
 • draslík
 • železo
 • zinek
 • jód
 • vápník
 • hořčík a další

3. Vejce

Dříve se tradovalo, že vejce posilují sexuální touhu, zvyšují plodnost, mají ochranitelské schopnosti před krupobitím a blesky. O Casanovovi byla již řeč. A přidáme ještě jednu informaci o něm. Casanova údajně jedl před každým milostným dobrodružstvím vejce. Ty obsahují řadu látek prospěšných pro dobrý tělesný rozvoj člověka a bílkoviny, které potřebujeme jako zdroj energie. Větší množství vajec však není doporučováno. Především pro větší obsah cholesterolu. Zato ale obsahují lutein, který zlepšuje zrak, proteiny pro růst svalové hmoty a celkovou mužnost a železo. Vitaminy B5 a B6, které vejce obsahují pak regulují a udržují hladinu hormonů v těle. Z hlediska zdravé výživy je vhodné konzumovat jedno vejce denně.

4. Maca

Maca peruánská bylina, která zlepšuje psychickou i fyzickou výkonnost, snižuje problémy s erekcí u mužů a zvyšuje sexuální touhu u žen. Maca a její účinky na sexuální potenci:

 • při mužské impotenci a ženské frigiditě
 • dlouhodobě výrazně podporuje erekci a stimuluje sexuální funkce
 • zvyšuje libido
 • u mužů zlepšuje stav spermiogramu (lepší kvalita spermií a jejich pohyblivost)
 • u žen reguluje vysokou a nízkou hladinu estrogenu a progesteronu, srovnává tyto hormony do optimální hladiny a tím zvyšuje plodnost
 • kladně působí na prostatu
 • působí proti duševní vyčerpanosti, stresu, posiluje psychickou odolnost
 • posiluje a omlazuje organismus, zmírňuje příznaky stárnutí

A co dalšího Maca obsahuje? Maka je bohatá na vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík a železo, obsahuje stopové prvky zinek, jod, měď, selen, bismut a mangan… Je také bohatá na vitamíny B1, B2, B3, B6, C, E a karoteny.

5. Banány

Banán svým falickým tvarem vytváří během konzumace sexy atmosféru a také je zároveň velmi výživný. Navíc obsah draslíku v banánu může zvýšit produkci pohlavních hormonů. Díky enzymu bromelainu se Vám zvýší i vaše sexuální touha. Indická tradiční medicína banán klasifikuje jako „zvedač“ – tedy ve volném překladu je banán super na erekci.

Sponzorováno

6. Čokoláda

Kvalitní čokoláda navozuje pocity radosti a úlevy, pomáhá navodit pocity vzrušení, přitažlivost, touhu po sblížení a euforii. O čokoládě se říká že je „pokrmem lásky“. Za velmi silné afrodiziakum je považován „čokoládový krém“ nebo „horká čokoláda“.

Tradice pití čokolády je hodně rozšířená ve Francii. Původcem pocitů radosti, úlevy i vzrušení je kakao, které obsahuje látku fenyletylamin, který podporuje produkci dopaminu v mozku a navozuje uvolnění a odbourává stres. Obsahuje také látku tryptofan, který navozuje pocit pohody a relaxace. Pomáhá uvolňovat hormon serotonin, který podporuje dobrou náladu, pocity štěstí i sexuální touhy. Tyto látky společně příznivě ovlivňují psychiku a snižují zábrany.

Flavonoidy, které čokoláda obsahuje také, dokáží snížit cholesterol a krevní tlak. Zdravotní a afrodiziakální význam však mají především tmavé, hořké druhy čokolády s vysokým obsahem kakaa, které obsahují největší množství prospěšných látek a málo cukru. Čokoláda pomáhá zlepšit krevní oběh, což prospěšně působí nejen na kardiovaskulární systém. Lepší krevní oběh pomáhá mužům udržet sexuální zdraví, tedy kvalitní erekci až do vysokého věku.

7. Semena rostlin (dýňová, lněná, apod.)

Tato semena obsahují přírodní a tuky s vysokým obsahem omega-3 mastné kyseliny, stejné kyseliny, která se nachází i v mase tučných ryb. Ovlivňuje produkci hormonů a podporuje sexuálního touhu. Lignany jsou příkladné fytoestrogeny v potravinách. Jsou přítomny v celé řadě rostlinných potravin, včetně semen (len, lněný olej, dýně, slunečnice, mák), celých zrn (žito, oves, ječmen), a ovoce (zejména bobule). Lněné semínko je zdaleka nejbohatší potravinovým zdrojem rostlinných lignanů. Dýňová semínka jsou zase jedním z nejbohatších přírodních zdrojů zinku, který umí zvýšit hladinu testosteronu. A pomáhá vyrábět spermie, jak už bylo napsáno výše.

8. Med

Ten má prokazatelné, staletími ověřené léčivé účinky. Med je také oblíbené sladidlo, ale i pochutina. Včelí med má silně protizánětlivé a univerzální preventivní účinky. Dodává tělu energi. Kromě zdraví prospěšných látek také obsahuje značné množství bóru (stopový prvek). Bór pomáhá udržovat tělo aktivní a optimalizuje hladinu estrogenu. Může také podporovat zvýšení hladiny testosteronu v krvi, což je hormon zodpovědný za podporu libida u mužů i žen. Včelí med dále podporuje správnou funkci prostaty, snižuje projevy stresu a podrážděnosti. Podobně jako čokoláda, podporuje pocity radosti, zklidnění, úlevy.

Příznivě ovlivňuje náladu i sebevědomí muže, ale i ženy, což může vést i ke zvýšené touze po sexu. V medu se také celkem snadno macerují byliny nebo se do medu mohou přidávat výtažky z bylin. Podle starých doporučení byly za nejúčinnější výtažky rostlin, stromů a bylin považované extrakty z dubu, kotvičníku, březových jehněd nebo kopřivy. Takto „posílený“ med se bral jako „přírodní lék“ jednou až dvakrát denně v množství jedné lžičky. Od medového „elixíru vitality“ se očekávalo, že také napomůže posílení mužské vitality.

9. Granátové jablko

Granátové jablko obsahuje velké množství vitamínu C, antioxidanty a větší množství zinku, který je potřeba pro udržení sexuálního zdraví muže.

10. Avokádo

Avokádo jako takové je bohaté na vitamíny E, B6, draslík a Omega-3 mastné kyseliny. Společně pak příznivě ovlivňují hladinu testosteronu u mužů a zlepšují kvalitu jejich spermatu. Vzhledem ke tvaru plodu podobnému varleti nazývali staří Aztékové strom avokáda „ahuacatl“ což znamená přibližně „strom varlat“. Plody ovoce rostou v na stromě párech a skutečně se podobají varlatům. Asi díky tomuto tvaru plodů je katoličtí kněží v Mexiku v 16. století zakázali svým věřícím konzumovat.

Avokádo je však velice lahodné a stojí za to je vyzkoušet. Avokádo (podobně jako hrušky a lilek) je však také velmi prospěšné ženskému zdraví. Podporuje přirozený rozvoj a fungování dělohy a zdraví děložního hrdla. Ovoce tvarem připomíná tyto ženské orgány (tvar otočené hrušky). Jedno avokádo týdně v období těhotenství ženě pomáhá vyrovnávat rovnováhu porodních hormonů a látky v něm obsažené dokonce mohou napomáhat předcházet vzniku rakoviny děložního čípku. Plod dozrává devět měsíců a stejně tak dlouho trvá i vývoj dítěte v děloze.

A co si ještě přečíst na toto téma?

VIDEO: Jsem frigidní? – Ztráta libida u ženy

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva