Prášek z kořene maca a jeho účinky na mužskou potenci a plodnost 4.75/5 (4)

Sponzorováno

Prášek z kořene maca a jeho účinky na mužskou potenci a plodnostExistuje mnoho zdravotních problémů, které trápí pouze jedno pohlaví. Mylná je však představa, že pokud se nějaký problém objeví u ženy, nemůže se objevit u muže. Ale kromě několika specifických a zjevných záležitostí, které mohou postihnout pouze jedno pohlaví (například pouze muži mohou mít zvětšenou prostatu), většina z problémů se týká i druhého pohlaví. Neplodnost žen je velmi „populární“ a diskutovaný problém, byli byste však překvapeni, kolik mužů má také problémy s plodností. Jde vlastně o stejné číslo jako v případě žen, akorát se o nich na veřejnosti mnohem méně mluví. Podívejme se blíže na úžasný přínos kořenu maca pro zdraví muže, který mimochodem znali již peruánští domorodci. Ale které z tisíce let známých benefitů jsou také vědecky podložené?

Kořen Maca zvyšuje mužské libido

Není možné udat pouze jeden důvod, který ovlivňuje sexuální žádostivost (libido). Libido může být negativně ovlivněno vysokým krevním tlakem, velkým stresem, hormonálními dysfunkcemi a špatnou náladou. Proběhly studie, které sledovaly muže ve věku 20 až 55 let. Testované osoby užívaly během čtyř měsíců denně dávku o velikosti 3000 mg macy (neboli Řeřichy peruánské). Tito muži udávali zlepšení libida již pod dvou měsících užívání macy. A k těmto změnám došlo bez změny v hladinách mužských pohlavních hormonů (to znamená, že hladiny estrogenu a testosteronu zůstaly nezměněny)! Tyto výsledky jsou více udivující, že tento nárůst libida není vůbec závislý na psychickém stavu člověka (ať už jde o znepokojení nebo deprese). Maca má však vliv i na ženské libido.

Přínosy macy pro mužskou plodnost

Je dobře známo, že lidská plodnost konstantně klesá, přitom na důvodu vůbec nezáleží. Většinou slyšíme o problémech s plodností žen. Problémy s plodností má však stejné množství mužů než žen. Klinické studie, které se týkaly mužů ve věku 24 až 44 let, zjistili, že maca významně zvyšuje množství spermií, objem semenné tekutiny i pohyblivost spermií. Maca je při léčbě neplodnosti velmi populární, zvláště pak, jak se ukázalo v rámci výzkumů, že maca přispívá k tvorbě zdravých spermií a k jejich kvalitě.

Sponzorováno

Přínosy macy pro zdravou mužskou prostatu

Tak, jak muži stárnou, jsou stále častěji vystavováni problémům související s prostatou. Když muži překročí padesátku, stává se zvětšená prostata velmi častým problémem. Zvětšená prostata se nazývá i BPH, benigní hyperplazie prostaty. Muži, kteří mají 50 let a více, jsou vystaveni riziku vzniku rakoviny prostaty, ale to je méně časté než riziko zvětšení prostaty. Zjistilo se, že maca mužské prostatě prospívá, ale je důležité zvolit tu správnou barvu macy. Podle výzkumů prováděných na potkanech, byly výsledky závislé na barvě macy. Subjekty dostávaly tři druhy macy, černou, červenou a žlutou. Podle výsledků právě červená maca výrazně zmenšila zvětšenou prostatu, zatímco žlutá maca měla pouze malý vliv a černá maca vůbec žádný vliv na redukci zvětšené prostaty. Maca se hojně užívá při prevenci rakoviny prostaty. Maca je dobře známá schopností vyrovnat hladiny hormonů v těle. A protože rakovina prostaty je jedním z typů rakoviny související s hormony, je maca velkým pomocníkem při vytváření prostředí, které rakovině nesvědčí, udržuje zdravé hladiny hormonů.

Maca zvyšuje sexuální funkce a výdrž

Stále častěji lze slyšet, že maca je takzvanou přírodní Viagrou, a to kvůli její schopnosti zlepšit problémy související s erekcí. Ve studii, které se zúčastnilo 50 mužů se sexuální dysfunkcí, podávali všem mužům denně 2400 mg kořenu z macy. Po dvanáctitýdenní léčbě u nich došlo ke zlepšení erekce a sexuální výdrže. Vliv macy na sexuální výkon je jemný a postupný, na rozdíl od Viagry, kde je účinek okamžitý a může mít zdravotní rizika. Výsledky s Macou dříve ukazují skutečné zlepšení sexuálních funkcí v době bez zdravotních rizik spojených s léky podobnými Viagře.

Co o mace říci na závěr?

Sponzorováno

Faktem je, že každá léčba za pomoci macy, pro kterou se rozhodnete, bude mít mnohem lepší výsledky, pokud ji zkombinujete se zdravým životním stylem a nějakým druhem mírné, zdraví prospěšné činnosti. Podle původních obyvatel Peru, kteří používali macu po dlouhá staletí, má řadu zdravotních přínosů a užívat macu může vlastně každý. Je pravdou, že testy na lidech ohledně macy jsou zatím omezené. Přesto západní klasická i alternativní medicína a jejich zájem o macu rapidně stoupá. Několik studií prokázalo dobré výsledky pro tělo po užívání 3000 mg macy denně. Doporučuje se však začínat s malými dávkami a postupně je pomalu zvyšovat, až dokud nedosáhnete optimální denní dávku.

Co si o mace ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články