Sponzorováno

Jak zlepšit jeho i její libido? 4.9/5 (21)

Jak zlepšit libido?

Jak zlepšit libido?

Libido neboli pohlavní pud vlastně znamená sexuální touhu. Někdy se libidu také říká i sexuální apetit.

Co přesně je vlastně libido?

Jde o souhrn na sebe navazujících vrozených reflexů ovlivněných hormonální činností. U dospělých jedinců vzbuzuje touhu po páření. Pud, který slouží na sbližování s opačným pohlavím a k zachování druhu. Označuje i základní pudovou energii a sexuální touhu, která vyvěrá z podvědomí a zaměřuje se na dosažení slasti.

Chuť i vášeň podporuje vlastně i jídlo, které jíte. Např. mandle a ořechy, které udržují vaše hormony v rovnováze. Jezte je zlehka opražené a vaše pohlavní orgány budou ve skvělé formě.

Syndrom sníženého libida

Syndrom sníženého libida je vlastně dlouhodobou nechuť na sex. Libido je totiž souhrn různých faktorů, hormonů a psychických stavů, které ovlivňují naše sexuální pudy, touhy a apetit. A pokud je libido snížené, naše chuť na sex rapidně klesá. Tento problém postihuje tak muže tak i ženy.

Jaké jsou příčiny sníženého libida

 • deprese
 • zdravotní problémy – cukrovka, srdeční choroby, kvasinkové infekce, záněty močových cest …
 • hormonální změny
 • nespokojenost s vlastním tělem a vzhledem
 • stres, přepracovanost
 • alkoholismus
 • dlouhodobá rutina v ložnici
 • problémy ve vztahu, rodinné problémy
 • užívání některých léků, například antidepresiv
 • vyšší věk

Co snižuje mužské libido?

1. Snížená hladina testosteronu

Může mít za následek nejen ztrátu pevnosti erekce nebo neschopnost dosáhnout vyvrcholení, ale dokonce i úplnou ztrátu chuti na sex.

2. Přehnaná fyzická aktivita

Neznamená to, že sportovci mají nižší libido. Jde spíše o nezdravé návyky, spojené se sportováním. Přetěžování se v posilovně spojené s užíváním dopingu má na libido jednoznačně negativní vliv.

3. Těsné spodní prádlo

Obtažené slipy, ve kterých je mužská pýcha jako ve svěráku, mají negativní vliv na tvorbu spermií a také na mužské libido. Vyhnout se je třeba i „přehřívání“ citlivých partií.

4. Deprese a nespokojenost spojená s velikostí penisu

Tak, jak mnohé ženy nikdy nejsou spokojeny se svou váhou, mnozí muži zas nejsou spokojeni s velikost svého penisu. Pokud navíc v této své nejistotě nemají podporu partnerky, tyto stavy mohou vyústit až do ztráty libida. Ale to jen velmi výjimečně.

5. Věk

Věkem mužů i ženám většinou libido klesá. To nezastavíte. Užijte si proto, dokud je čas.

6. Drogy a léky

Užíváním některých drog (i těch lehkých) a léků klesá libido.

Sponzorováno

Jak zvýšit a zlepšit libido?

Pozitivní výsledky přináší aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, zdravá životospráva a relax. Z různých důvodů nám může sexuální chuť klesat. Patří sem stárnutí, stres, nemoci, užívání drog i nežádoucí účinky léků. Bez ohledu na to, zda jste muž nebo žena, existují způsoby, jak zvýšit sexuální touhu přirozeným způsobem. Jak na to?

1. Pohyb

Prvním krokem může být cvičení. Cvičení má mnoho výhod pro tělo. Pomáhá nám hubnout, zlepšit si svalový tonus, podporuje uvolňování testosteronu, pozvedá náladu a zvyšuje naše sebevědomí. Kromě toho pomáhá zlepšit krevní oběh našich pohlavních orgánů.

2. Relax

Cvičte, ale i relaxujte. Pokud máte nedostatek sexuální touhy v důsledku stresu, pak se zapojte do některých činností, které slouží na uklidnění. Patří sem jóga, pilates, meditativní dýchání, nebo si vyběhněte do přírody.

3. Bylinky

Vyzkoušejte některé z prospěšných bylinek. K dispozici jsou různé bylinné přípravky, které se používají ke zvýšení sexuální touhy, při léčbě impotence a způsobují sexuální vzrušení. Patří sem ginko biloba nebo sibiřský ženšen.

4. Erotické hračky

Experimentujte, vyzkoušejte nové sexuální praktiky. Nuda v ložnici může často vést ke ztrátě sexuální touhy. Zkuste některé nové věci, jako sex na neobvyklých místech, nebo s pomocí erotických hraček.

5. Potraviny

Zvyšte své libido díky některým druhům potravin. Potraviny, které mohou pomoci zvýšit sexuální apetit jsou např. ústřice, banány, fíky, česnek, avokádo, mandle, čokoláda a celer. Tyto potraviny uvolňují do těla pohlavní hormony, což pomáhá při impotenci a zlepšuje se i sexuální výdrž.

6. Vyhoďte cigarety

Kouření je známé pro své škodlivé účinky na plíce, ale může také snížit sexuální apetit. Pokud kouříte, ubývá vám kyslík, který potřebujete pro zdravý krevní oběh. Tento nedostatek má vliv na všechny části těla, včetně pohlavních orgánů.

Sponzorováno

A co vy? Jak jdete na lepší libido vy?

Co si ještě na téma zlepšení libida přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva