Sponzorováno

Nedostatek pohybu může ovlivnit plodnost mužů 4.67/5 (6)

Nedostatek pohybu může ovlivnit plodnost mužůMuži, kteří málo cvičí a tráví spoustu volného času u televize, mají nižší koncentraci spermií, což může ovlivnit jejich plodnost. Uvádí to studie amerických vědců publikovaná v časopise British Journal of Sports Medicine. Výzkum, kterého se zúčastnilo 189 studentů, sledoval, kolik času muži strávili prohlížením televize a fyzickou aktivitou.

Sponzorováno

Porovnání těchto zjištění s koncentrací spermií u účastníků odhalilo spojení mezi sedavým životním stylem a nízkou koncentrací spermií.

Aktivnější muži, kteří sportovali nebo cvičili alespoň 15 hodin týdně, měli o 73% vyšší koncentraci spermií. Naopak, u méně aktivní muže, kteří zírali televizi, zda hráli videohry nejméně 20 hodin týdně, byla koncentrace spermií o 44% nižší.

Sponzorováno

Vědci tvrdí, že ke zjištění možných příčin jsou nutné další testy. Zůstává nejasné, zda sezení pro televizorem zapříčiňuje nízkou koncentraci mužských pohlavních buněk. Příčinou může být vyšší teplota – spermiím se daří ve studeném prostředí a jejich produkce se při vyšších teplotách zastaví.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Nedostatek pohybu může ovlivnit plodnost mužů”

  1. […] Kluci, kteří sledují více než 20 hodin týdně TV mají 44% nižší počet spermií než ti, kteří téměř nesledují televizi témeř vůbec, to ukázala studie z roku 2013 na Harvardu. Nedostatek pohybu ovlivňuje plodnost mužů. […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva