Sponzorováno

Nemám orgasmus. Jsem opravdu frigidní? Jak ho mít? 4.64/5 (11)

Pár tipů pro dosažení orgasmu

Pár tipů pro dosažení orgasmu

Více než deset žen ze sta nikdy nezažije orgasmus. Přitom to vůbec neznamená, že by byly frigidní! Sex si mohou maximálně užívat, i když vyvrcholení prostě nedosáhnou.

Orgasmus nikdy nezažije až 15 % žen. Mnohem více, až 75 % zástupkyň něžného pohlaví, není podle průzkumů schopno dosáhnout vaginálního orgasmu při pohlavním styku. 28 % všech žen pak vyvrcholení prožije jen několikrát v životě. Tak mluví statistiky. Muži se na to ale často dívají jinak – když jejich partnerka stále nemá orgasmus, není tak náhodou frigidní?

Věděli jste, že až 4 % lidí zažijí orgasmus při erotických snech ve spánku? Popusťte ve snech uzdu své fantazii, třeba to pomůže!

Řekl mi, že jsem frigidní!

„Je mi třicet pryč, sex mám ráda a užívám si ho, ale orgasmus jsem ještě nikdy nezažila. Partneři s tím neměli problém, až nyní ten poslední. Spali jsme spolu párkrát, a když já jsem nedosáhla vrcholu, řekl mi, že jsem frigidní. Hrozně mě to vzalo. Orgasmus sice nemám, ale zažívám i tak krásné pocity a jsem v posteli spokojená. Bohužel ale můj poslední vztah kvůli tomu ztroskotal a partner se se mnou rozešel,“ svěřuje se Hanka (33).

Dejte si čokoládu, zažijete orgasmus!

Nemáte orgasmus v posteli? Nevadí, dejte si čokoládu. Je totiž potvrzeno, že slast, která vás po její konzumaci přepadne, je lepší, než při sexu! Navíc tělo na ni reaguje mnohem déle, například pocity slasti si udrží až čtyřikrát déle než u líbání. Pokud se zakousnete do kvalitní čokolády, tělo začne produkovat hormon dopamin a vy začnete zažívat podobnou slast, jako u orgasmu. Zvýší se také produkce hormonu štěstí, serotoninu, takže kromě toho, že cítíte rozkoš, jste navíc neskutečně šťastná!

Nemáte orgasmus? Nejste frigidní!

Je tedy žena, která nezažívá orgasmus frigidní? Podle odborníků určitě ne! Navíc jde o slovo, které je velmi zavádějící. Každý si pod ním totiž představuje něco jiného. Zatímco někteří muži tak označují partnerku, která v posteli nesplňuje jejich představy, anebo má menší potřebu sexu než oni, jiní tak mluví o ženě, která je chladná a odtažitá a další zase o takové, která sice miluje sex, ale nezažívá orgasmy. Pokud jste při sexu spokojená i bez orgasmu, neřešte to. Pokud ale ne, pokuste se lépe poznat své tělo a zjistěte, co na ně platí. Třeba i ve dvou s partnerem.

Jak dosáhnout orgasmu?

I v tomto směru pro vás máme několik rad:

Nemáte orgasmus při sexu? Posilujte břicho!

Téměř každá druhá vyvrcholení zažije při sportovní aktivitě, tvrdí američtí odborníci z Indiana University. Více než polovina žen prý orgasmus překvapivě poznalo při posilování břišních svalů. Za nimi následují zvedání závaží, jóga, jízda na kole a běh. Možná si vzpomenete na film „Holky to chtěj taky“, kde hlavní aktérka zažila pořádný orgasmus na kole. Zkuste to, jaro je k tomu příležitostí přímo ideální.

Dejte si čokoládu

O tom jsme se už ve článku zmínili. Čokoláda také obsahuje chemickou látku zvanou fenylethylamin. Vysoké hladiny tohoto neurotransmiteru pomáhají podporovat pocity přitažlivosti, vzrušení a závratě. Fenylethylamin působí tak, že stimuluje centra mozku a dosahuje maximálních hodnot během orgasmu. Kluci, to je důvod, proč byste měli vždy dát dívce kvalitní čokoládu i na prvním rande. Nemůže to ublížit, že?

Je dobré znát svou anatomii

Výzkum ukázal, že je pro některé ženy přirozeně snazší dosáhnout orgasmu, než u jiných žen, jen díky faktorům, které jsou zcela mimo vaši kontrolu, jako je vzdálenost mezi vagínou a klitorisem. Nemůžete náhle změnit svůj vaginálně-klitoriální poměr, ale můžete si vyzkoušet různé pozice, abyste zvýšili šance, že příště budete mít orgasmus. „Pro mě, na zádech s nohama na ramenou, to je nejlepší“ říká Jana, 30. V tomto směru si najděte tu svoji nej polohu. Experimentujte, nebojte se toho.

Komunikujte v tomto směru se svým partnerem

Je to extrémně důležité, ale mnoho žen se svým partnerem o tomto problému ne vždy mluví. „Pokud je váš partner jen pár centimetrů nad nebo pod místem, kde chcete aby se opravdu dotknul, nebo pokud na to jde až příliš rychlé, příliš pomalu, nebo prostě neudělá to co je pro vás ok, řekněte to, ozvěte se“. Mluvte se svým partnerem na rovinu. „Můžeš prosím…“. I on bude rád. Uvidíte.

Předehra, předehra, předehra

Pro mnoho žen je předehra klíčovou součástí hledání orgasmu. U žen se toho děje v hlavě opravdu hodně. A to i v souvislosti s orgasmem. U nich to není jen čistě tělesná záležitost. Ale z velké části také psychická. S tím se smiřte. A dejte si na předehře záležet. Pomůže to.

Posílení pánevního dna

Posílení pánevního dna může mít za následek lepší sex. „Neměla jsem vaginální orgasmus, dokud jsem nezačala dělat Kegelovy cviky a Pilates pravidelně. A pak: bum! Velká změna v tomto směru,“ říká Dana, 34.

Nezapomeňte na klitoris

Drtivá většina žen nemá orgasmus z pronikání samotného – a to je naprosto v pořádku. Ženský orgasmus je více o klitorisu, to podle mnoha žen i výzkumů, takže když přemýšlíte, jak na orgasmus, nezapomeňte ho stimulovat.

Ignorujte hodiny

Nebo jinak – nespěchejte. Nikdy byste se neměli cítit v časovém tlaku, pokud jde o dosažení orgasmu – vaše tělo potřebuje to, co potřebuje.

Nebraňte se erotickým pomůckám

Nebojte, opravdu to nejsou jen hračky pro sexuální nenasyty. Mnohé z nich dokážou na cestě k dosažení orgasmu skutečně pomoci. Někdy postačí obyčejný vibrátor. Svou roli může sehrát jeho velikost, specifický tvar nebo některé speciální funkce. Existují různé stimulátory klitorisu, vibrační nebo podtlakové. Přístroj, který se pyšní zřejmě nejvyšší účinností je masážní hlavice Magic Wand. Prvotně byla vynalezena jako relaxační a terapeutická pomůcka pro ztuhlé svaly a postupem času si vydobyla pověst jedné z nejznámějších erotických hraček na světě.

Nebojte se hlasitého projevu

Je naprosto v pořádku, abyste si nahlas užili. Vzdychejte, mluvte sprostě, šeptejte, křičte – to je vaše věc, udělej to, co cítíte. Když jste zcela zapojeni na všech frontách, je mnohem snazší mít orgasmus.

A co vy? Jaké máte v tomto směru zkušenosti? Budeme rádi za komentáře.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva