Sponzorováno

Jak a proč použít aloe vera na suchou pleť? 4.78/5 (9)

Aloe Vera může pomoci řešit suchou pleť

Aloe Vera může pomoci řešit suchou pleť

Aloe vera je pravděpodobně nejpoužívanějším bylinným lékem na kožní onemocnění. Ať už je to akné, mastná pleť, dehydratovaná pleť, kožní vyrážka, tmavé skvrny, opálení – aloe vera je odpovědí na zklidnění pleti při všech problémech.

Ale je aloe vera dobrá i pro suchou pokožku? Odpověď je velké ANO. Gel z aloe vera totiž obsahuje četné výživné látky šetrné k pokožce a obrovské množství vody, což pomáhá navrátit hydrataci naší suché a dehydratované pokožce. Aloe vera navíc obsahuje vitaminy A, B, C a E spolu s dalšími antioxidanty. Všechny tyto živiny pomáhají léčit suchou pokožku a hydratují pokožku, aby byla jemná a pružná.

A jak používat aloe vera pro úlevu suché pleti? Aloe gel můžete jednoduše použít nebo jej zkombinovat s jinými přírodními složkami vyživujícími pokožku. Přečtěte si níže ve článku více o použití aloe vera pro suchou pokožku.

Výhody používání aloe vera pro péči o suchou pleť

Aloe vera gel obsahuje 96 % vody spolu s více než 200 léčivými fyto živinami a také 18 aminokyselinami. Pomáhá při řešení téměř všech našich kožních problémů.

Díky vysokému obsahu vody má aloe vera skvělou hydratační schopnost. Funguje pro všechny typy pleti, včetně citlivé pleti.

Aloe vera navíc není komedogenní. Znamená to, že aloe vera neucpává póry, a proto ji lze bezpečně používat na všechny typy pleti. Při pravidelném používání aloe vera zjemňuje pokožku bez vedlejších účinků.

Aloe vera se může dostat do hlubokých vrstev naší pokožky a poskytuje podporu hydrataci. To pomáhá léčit suchou pokožku.

Exfoliace je důležitá pro dosažení zdravé, jemné a pružné pokožky. Aloe vera pomáhá odlupovat svrchní vrstvu pokožky a odstraňovat odumřelé kožní buňky a další nečistoty, díky čemuž je pokožka jemnější, zářivější a zdravější.

Aloe vera je zdrojem gibberelinu, růstového hormonu a glukomananu, polysacharidu. Tyto dvě sloučeniny podporují syntézu kolagenu v pokožce, což také vede k jemné, hladké a mladistvé pokožce. Antioxidační sloučeniny přítomné v aloe vera také pomáhají léčit suchou pokožku. Aloe vera obsahuje několik vitamínů vyživujících pokožku, včetně vitamínů A, B, C a E.

Pomáhají vyživovat kožní buňky a opravovat poškozené buňky. Tyto vitamíny jsou také prospěšné pro posílení kožních tkání, aby dále zlepšily naši strukturu pokožky.

A dále i mukopolysacharidy obsažené v aloe vera také pomáhají dosáhnout jemné pokožky. Mukopolysacharidy jsou molekuly cukru s dlouhým řetězcem, které pomáhají chránit úroveň vlhkosti naší pokožky. Zlepšují také syntézu kolagenu v pokožce, čímž udržují zdravou a mladistvou pokožku. Navíc polysacharidy v aloe vera podporují rychlejší regeneraci kožních buněk pro obnovu zdravé a jemné pokožky.

Poškození pleti UV zářením také způsobuje suchou a matnou pokožku. Aloe vera se svými protizánětlivými vlastnostmi pomáhá léčit pokožku poškozenou sluncem a poskytuje uklidňující úlevu od svědění, zarudnutí a suchosti.

Jak používat Aloe Vera pro péči o suchou pokožku

1. Aplikujte Aloe Vera Gel na ošetření suché pokožky

Jak to udělat? Vezměte si čistý gel z aloe vera a jednoduše ho vmasírujte po celém obličeji i krku. Udělejte to nejlépe večer před spaním.

Nechte gel z aloe vera působit na kůži přes noc a poté druhý den ráno smyjte čistou vodou. Tento nejjednodušší prostředek s aloe vera aplikujte denně znovu, abyste suchou pokožku přirozeně léčili.

2. Aloe Vera a vitamín E pro boj se suchou pokožkou

Jak používat aloe vera a vitamín E, abyste se zbavili suché pokožky? Extrahujte olej ze 2-3 kapslí vitamínu E a přidejte jej do lžičky čistého gelu z aloe vera. Smíchejte dohromady a naneste na celý obličej a krk.

Jemně masírujte krouživými pohyby konečky prstů minutu nebo dvě. Nechte působit přes noc a druhý den ráno smyjte. Tuto noční pleťovou masku s aloe vera a vitamínem E znovu aplikujte dvakrát nebo třikrát za týden, abyste suchou pokožku přirozeně léčili.

Vitamin E je mimořádně prospěšný pro odstranění suchosti naší pokožky. Vyživuje naše kožní buňky, opravuje poškození a pomáhá omlazovat suchou pokožku. Vitamin E má antioxidační účinky. Podporuje růst nových buněk a činí pokožku zdravou, jemnou a zářivou. Díky svým antioxidačním výhodám vitamín E bojuje proti volným radikálům a chrání kožní buňky před oxidačním poškozením.

To dále pomáhá předcházet suchu a mnoha dalším kožním problémům, včetně matné pleti, předčasného stárnutí atd. Suchá pleť je náchylnější k předčasnému stárnutí. Vitamin E má vynikající vlastnosti proti stárnutí pleti. Pomáhá oddálit výskyt známek stárnutí, jako jsou vrásky a linky. Tento vitamín pomáhá při zachování mladistvého vzhledu pokožky po dlouhou dobu.

Pomáhá také udržovat přirozenou pružnost, měkkost a vláčnost pokožky tím, že zvyšuje hladinu kolagenu v pokožce. Vitamin E dokáže pokožce doplnit ztracenou vlhkost, což pomáhá opravit suchou pokožku a obnovit hebkou a pružnou pokožku. Posiluje také pojivové tkáně pokožky, ošetřuje suchou pokožku a zlepšuje její texturu.

Vystavení UV záření je hlavním faktorem, který způsobuje, že naše pokožka je suchá a drsná. Vitamin E má schopnost zvrátit poškození kůže způsobené UV zářením. Vitamin E jako antioxidant podporuje růst nových buněk a nahrazuje suché a poškozené kožní buňky novými a zdravými buňkami. To pomáhá k přirozené jemnosti a zdravé pokožce.

3. Aloe Vera a banán pro péči o suchou pleť

Jak používat aloe vera a banán k ošetření suché pokožky? Vezměte polovinu zralého banánu a rozmačkejte ji rukou nebo vidličkou. Přidejte trochu čistého aloe vera gelu do rozmačkaného banánu a promíchejte.

Sponzorováno

Aplikujte tento obličejový zábal na celý obličej i krk a počkejte 15-20 minut, než jej smyjete. Znovu aplikujte tento lék na suchou pokožku s aloe vera a banánem dvakrát nebo třikrát týdně.

A proč na suchou pleť použít zrovna banán? Banán má vynikající hydratační účinky pro naši pokožku. Je bohatým zdrojem draslíku, který pomáhá hydratovat a zvlhčovat suchou pokožku a zlepšuje texturu pokožky.

Draslík také pomáhá zlepšit krevní oběh v kůži. To pomáhá s lepším přísunem kyslíku a dalších živin do kožních buněk, které opravují poškozené kožní buňky a zlepšují texturu pokožky. Banán je dobrým zdrojem několika dalších vitamínů, jako je vitamín A, B, C, E atd. Vitamín A pomáhá léčit suchost pokožky tím, že zvyšuje produkci kožního mazu. Přírodní kožní maz hydratuje a vyživuje suchou pokožku a chrání ji před vnějšími škodlivými faktory.

Vitamíny B mají antioxidační účinky. Chrání pokožku před vysoušením, předčasným stárnutím atd. tím, že bojují s volnými radikály a prvky životního prostředí. Banán obsahuje i vitamín C, který má také antioxidační vlastnosti. Bojuje s volnými radikály, aby se zabránilo vysoušení pokožky, a také zvyšuje produkci kolagenu v pokožce, čímž podporuje pružnost a pevnost pokožky.

Kromě toho je banán dobrým zdrojem vitamínu E. Vitamín E má také antioxidační účinky, které podporují zdravý růst buněk, aby byla pokožka jemná, pružná a zdravá. Může také dodat pokožce ztracenou vlhkost, a tak opravit suchou pokožku. Kromě toho banán obsahuje aminokyseliny. Tyto aminokyseliny vyživují kožní buňky a pomáhají zlepšovat texturu pokožky.

4. Aloe Vera a surový med na suchou pokožku

Jak používat aloe vera a surový med k nápravě suché pokožky< Vezměte jednu nebo dvě polévkové lžíce čistého aloe vera gelu. Přidejte k tomu trochu surového medu a smíchejte oba dohromady. Výslednou směsí masírujte celý obličej a krk.

Nechte působit na pokožce 15-20 minut, než vše smyjte čerstvou vodou. Tuto pleťovou masku pro suchou pleť s aloe vera a syrovým medem aplikujte znovu 2-3krát týdně.

Syrový med je jedním z nejlepších přírodních hydratačních přípravků pro naši pokožku. Má přirozené zvlhčující účinky. Znamená to, že surový med nasává vlhkost ze vzduchu a uzamyká ji v pokožce. Místní aplikace surového medu vytváří na pokožce ochrannou bariéru a zabraňuje ztrátě vody, čímž udržuje suchost a dehydrataci na uzdě.

Surový med je také zdrojem několika vitamínů a minerálů. Obsahuje šest vitamínů a minerálů jako zinek a selen, organické kyseliny, speciálně kyselinu glukonovou a také 18-20 aminokyselin. To vše společně zajišťuje hloubkovou výživu naší pokožky a zabraňuje jejímu poškození včetně suchosti. Syrový med je bohatý na draslík, minerál se schopností léčit suchou pokožku. Draslík zvyšuje průtok krve do kožních buněk a pomáhá s jejich výživou.

5. Aloe Vera a glycerin pro ošetření suché pokožky

Jak používat aloe vera a glycerin, abyste se zbavili suché pokožky? Do misky si dejte glycerin a čistý aloe vera gel v poměru 1:1 a promíchejte. Naneste na celý obličej i krk a několik minut jemně masírujte. Nechte na pokožce působit 25-30 minut a poté smyjte čistou vodou. Znovu aplikujte tento obličejový zábal s aloe vera a glycerinem k ošetření suché pokožky dvakrát nebo třikrát týdně.

Glycerin působí jako velmi silný hydratační prostředek pro naši pokožku. Má zvlhčující vlastnosti, které pomáhají absorbovat vlhkost ze vzduchu a uzamykají ji v kožních buňkách, čímž pomáhá léčit suchou pokožku.

Glycerin v podstatě funguje jako houba, která nasává vodu do vnější vrstvy pokožky. Kromě toho může také zpomalit proces odpařování vody z povrchu naší pokožky a tím zvýšit schopnost pokožky zadržovat vodu. Jak stárneme, naše pokožka, zvláště suchá, se stává náchylnější k podráždění, zarudnutí, ztrátě vlhkosti atd. Navíc prvky okolního životního prostředí způsobují masivní poškození naší pokožky. V důsledku toho se na kůži začnou vytvářet drobné trhlinky na vnějším povrchu, které nejsou viditelné pouhým okem.

Pravidelná aplikace glycerinu pomáhá vyplnit tyto trhliny a vyhlazuje texturu pokožky. Glycerin má změkčující vlastnosti, které pomáhají udržovat naši pokožku hydratovanou, jemnou a vláčnou. Pravidelné používání glycerinu dodává naší pokožce zdravější vzhled.

Glycerin má terapeutické výhody, které léčí řadu kožních problémů a pomáhají nám dosáhnout přirozeně zdravější a hladší pleti. Glycerin má schopnost zvětšit tloušťku epidermální vrstvy pokožky a také zlepšuje bariérovou funkci, což znamená, že naše pokožka zůstává jemná a pružná.

Vynikající léčebné vlastnosti glycerinu napomáhají hojit suchou pokožku a také poskytují úlevu od plísňových infekcí, jako je psoriáza a ekzém.

Glycerin může pomoci s rychlejším růstem buněk, což zase pomáhá léčit řadu kožních problémů, jako je zesvětlení jizev a znamének, zmírnění známek stárnutí a udržení pokožky bez akné a jiných infekcí.

Sponzorováno

Toto bylo pět velmi užitečných způsobů, jak ošetřit suchou pokožku pomocí aloe vera. Doufám, že se vám líbilo dozvědět se o výhodách a způsobech použití aloe vera pro suchou pokožku. Dejte mi v komentářích vědět, jak se vám tento příspěvek líbil.

A dále si o Aloe Vera přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva