Sponzorováno

Jaké nežádoucí účinky může mít Aloe Vera? 4.78/5 (9)

Aloe Vera může mít i vedlejší účinky - jaké jsou nejčastější

Aloe Vera může mít i vedlejší účinky – jaké jsou nejčastější

Pro nezasvěcené: byly zaznamenány nějaké vedlejší účinky aloe vera, ale nejprve se podívejme na tu světlejší stránku.

Aloe vera je rostlinka, kterou není třeba sáhodlouze představovat. Používá se v mnoha produktech pro krásu a zdraví, a to vše díky přítomnosti mnoha léčivých látek. Zeleně zbarvená tlustá rostlina ukládá vodu do svých listů, díky čemuž jsou husté a masité – v listech je gel z aloe vera. Když listy nakrájíte na plátky, získáte čerstvý lepkavý chladivý gel, který je nabitý nezbytnými látkami pro zdraví, pokožku a vlasy.

Gel z Aloe Vera můžete nejen aplikovat lokálně, ale také jej pravidelně konzumovat, abyste dosáhli maximálního účinku. Nedá se popřít fakt, že je nabitý živinami. Nicméně, jak se říká, přemíra čehokoli je špatná. Existuje šance, že aloe vera nemusí vyhovovat vašemu tělu, pleti nebo vlasům, což může dále vést k vedlejším účinkům. Je to také latex rostliny aloe vera, na který může být mnoho lidí alergických.

Možné nežádoucí účinky Aloe Vera

I když rostlinka Aloe Vera má jistě nebývalé výhody (aloe vera gel je na pleť či vlasy fakt super), může mít také určité vedlejší účinky, které mohou ovlivnit celkové zdraví. Zde jsou některé vedlejší účinky gelu z aloe vera, které byste měli znát:

1. Listy aloe vera obsahují latex, který je ve spodní části listu rostliny. Mnoho lidí je alergických na latex, což může způsobit žaludeční problémy, jako je podráždění, žaludeční křeče a nízké hladiny draslíku. Zevně může být latex bezpečný, pokud je aplikován správně. Je však zapotřebí dalšího výzkumu.

2. Většina lidí není alergická na gel z aloe vera, ale někdo může být – pak taková alergie způsobuje kožní alergie, zarudnutí očí, kožní vyrážky, podráždění a pocit pálení.

3. Konzumace šťávy z aloe vera může způsobit pokles hladiny cukru v krvi. Má projímavé účinky, které mohou u diabetiků zvýšit pravděpodobnost nerovnováhy elektrolytů. Pokud jste diabetik, je lepší se před konzumací šťávy z aloe vera poradit s lékařem. Než opravdu začnete šťávu z aloe vera konzumovat, je důležité poradit se s lékařem. Může způsobit drastický pokles hladiny cukru v krvi, zvláště pokud jste diabetik nebo máte jakýkoli jiný stav, který souvisí s inzulínem.

Sponzorováno

4. Projímavé účinky aloe vera mohou vést k dehydrataci. Laxativa se obecně používají ke zmírnění zácpy; pokud je však užíváte ve větším množství, než je doporučeno, mohou způsobit dehydrataci.

5. Říká se, že těhotné ženy a kojící matky by se měly vyvarovat pití šťávy z aloe vera kvůli jejím dráždivým vlastnostem. Může stimulovat děložní kontrakce u těhotných žen, což může vést k porodním komplikacím.

6. Šťáva z aloe vera může snížit hladinu draslíku v těle, což dále způsobuje nepravidelný srdeční tep, slabost a únavu. Starším a nemocným lidem se obecně doporučuje jej nekonzumovat.

7. Bioaktivní sloučeniny v aloe vera mohou interferovat s detoxikačním procesem jater a dále způsobit zdravotní komplikace.

8. Žaludeční potíže jsou jedním z nejčastějších vedlejších účinků pití šťávy z aloe vera. Latex může způsobit nadměrné křeče a bolesti v břiše. Nekonzumujte šťávu z aloe vera, zvláště pokud se potýkáte se žaludečními problémy.

9. Náhlá únava a bolesti hlavy. Předpokládá se, že aloe vera narušuje hladinu draslíku v těle, což může způsobit náhlé bolesti hlavy. Mohlo by to také vést k abnormálnímu srdečnímu tepu, svalovým křečím a dalším.

Pokud denně pijete šťávu z aloe vera, snažte se snížit její spotřebu, protože narušuje rovnováhu elektrolytů ve vašem těle. To může způsobit dehydrataci a projevit se změnami barvy moči.

Kolik aloe vera bychom měli konzumovat?

Obecně se doporučuje, že maximální povolený obsah aloinu v materiálu odvozeném z aloe pro orální konzumaci by měl být nižší než 10 ppm (částic na milion) a pro nelékařské použití je doporučený limit 50 ppm nebo nižší. Nejlepší je konzumovat malé dávky aloe vera po krátkou dobu.

Shrňme si to

Lokální (místní) použití je pravděpodobně velmi bezpečné. Perorální užívání aloe vera může způsobit žaludeční křeče nebo průjem kvůli jeho projímavým účinkům.

Objevily se také zprávy o poškození jater spojených s dlouhodobým užíváním doplňků aloe vera.

Sponzorováno

A co vy? Měli jste s aloe vera nějaké problémy nebo vedlejší účinky?

Zdroj článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva