Sponzorováno

Cože? Vaječný bílek na oční víčka? Může pomoci? 4.83/5 (6)

Vaječný bílek je vhodný i do okolí očí

Vaječný bílek je vhodný i do okolí očí

Opuchlé oči se většinou objevují, když nemáte dobrý spánek (nebo ho nemáte dostatek), moc jste plakali nebo jste prostě příliš unavení na to, abyste mohli fungovat. Možná byl včera večer doma večírek, možná jste byli až do pozdních hodin venku u kamaráda nebo možná bylo příliš mnoho práce na dokončení před spaním. Cokoli z toho může vést k oteklým očím a vy se tak nemůžete dostavit další den do kanceláře.

Dalšími důvody, kvůli kterým se mohou otoky objevit, jsou alergie, stres, problémy s dutinami nebo dokonce dehydratace. Ať už je důvod jakýkoli, možná budete potřebovat rychlý „hack“, abyste napravili oči a vypadali co nejlépe na den, který vás čeká.

A nebo máte povislá oční víčka.

Zde je návod, jak rychle ošetřit opuchlé oči nebo povislá oční víčka doma.

I moje babička vždy tak nějak hledala snadnou a levnou léčbu jejich povislých a zakrytých víček. . . Vyzkoušela i různé pásky na oční víčka, techniky očních stínů a nyní zkoušela vaječné bílky! Někde četla, že tenká vrstva vaječného bílku stáhne víčko, když zaschne a vytvoří oční pevnější víčko, a já chci vědět… funguje to?

Z věcí, které jsem vyzkoušela, se vaječný bílek rozhodně jeví jako nejméně škodlivý… všechno z něj je přírodní a přirozené, levné a většina z nás to už má doma. Tak to zkusíme, ne?

Vaječné bílky mohou pomoci zpevnit pokožku pod očima a pomoci předcházet očním váčkům a vráskám. A jak bílky na oči používat? Úplně jednoduše. Pevně vyšleháme pár bílků a naneseme čistým štětcem na okolí očí. Nechte působit 10 minut a opláchněte obličej vlažnou vodou.

Sponzorováno

Vaječné bílky pomáhají zpevnit oblasti pokožky kolem očí, takže pak vypadají méně unaveně. Prostě vyšlehejte jeden nebo dva bílky do tuha a pomocí štětce jemně naneste pod oči. Nechte působit asi 10 minut a poté opláchněte studenou vodou.

A co zkusit ještě na oční víčka?

Brambory

Brambory obsahují katecholázu, která pomáhá snižovat otoky pod očima. Kromě toho živiny, vitamíny a antioxidanty v něm pomáhají pleti zůstat pevnou, hladkou a zářivou. Středně velkou bramboru nakrájejte na tenké plátky a dejte asi na 30 minut do lednice. Umístěte tyto plátky, abyste zakryli nafouklá místa kolem očí. Po 15 minutách opláchněte oči trochou studené vody.

Slaný obklad

Teplá voda a sůl společně snižují otoky kolem očí. Přidejte půl lžičky soli do teplé vody v misce. Namočte do tohoto roztoku dva vatové tampony a přiložte je na oči. Jakmile vychladnou, znovu namočte vatové tampony a přiložte je na oči. Tuto kúru opakujte alespoň půl hodiny.

Mléko

Tuk v plnotučném mléce zklidňuje oteklé oči, zatímco aminokyseliny pomáhají snižovat otoky. Kromě toho mléko také pomáhá obnovit vodu v očích. Namočte dva vatové tampony do vychlazeného mléka a přiložte je na oči. Po asi 20-30 minutách opláchněte studenou vodou.

Okurka

Ano, stará známá salátová okurka. Pomáhá snižovat záněty a napínat pokožku. Enzymy a adstringentní vlastnosti salátové okurky pomáhají poskytovat uklidňující účinek. Okurku nakrájíme na silné plátky a dáme na 20 minut do lednice. Později je přiložte na oční víčka a nechte asi 10 minut působit. Toto opakujte několikrát během dne.

Sponzorováno

A co jiného na oční víčka zkoušíte vy? Napište mi do komentářů. Budu ráda.

A dále si přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva