Sponzorováno

Aloe Vera na akné – recepty a účinky 4.83/5 (12)

  • Aloe vera je sukulentní rostlina původem z Afriky. Uvnitř jejích baculatých listů je dužnatý střed naplněný velkým množstvím slizovitého gelu.
  • Aloe vera se tradičně používá na různé typy podráždění pokožky. Čerstvé listy lze z rostliny odlomit, gel vymáčknout a aplikovat přímo na pokožku.
  • Existuje dobrý důvod, proč se aloe vera používá na tolik kožních problémů – má protizánětlivé vlastnosti. To znamená, že aloe vera může pomoci snížit otoky.
  • Umístění aloe vera na červený, oteklý pupínek (akné) může pomoci snížit citlivost a bolest. Aloe má také účinky vhodná pro hojení ran, takže může pomoci léčit otevřené boláky po akné.
  • Aloe vera není nezbytným doplňkem pro léčbu akné. Ale pokud máte zanícené pupínky nebo je vaše pokožka podrážděná a vysušená od léků na akné, mohou být produkty z aloe vera užitečné.

Jak a proč použít Aloe Vera na akné? To se dozvíte v dnešním článku.

Jak a proč použít Aloe Vera na akné? To se dozvíte v dnešním článku.

Gel z aloe vera se hodně často používá v mnoha volně prodejných pleťových produktech. Tento rostlinný extrakt má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, což vedlo k jeho použití při léčbě akné.

Bylo prokázáno, že aloe vera funguje spolu s tradičními léky na akné. Jedna studie uvádí, že kombinace tretinoinového krému, běžného léku na akné a krému s aloe vera účinně redukovala akné u lidí s mírným až středně těžkým akné.

Lidé mohou aloe vera aplikovat na akné na obličeji a jiných částech těla. Lze jej používat samostatně nebo samozřejmě i v kombinaci s jinými přírodními produkty.

V tomto článku se podíváme na sedm možných způsobů použití aloe vera spolu s dalšími přírodními produkty ke snížení výskytu akné.

7 způsobů, jak využít aloe vera na akné

Je pravděpodobné, že ne všechny metody budou fungovat na každého, ale aloe vera je velmi šetrná k pokožce, takže při jejím zkoušení nehrozí prakticky žádné riziko.

Uvědomte si, že Aloe vera je alternativní metoda léčby, a proto neexistují žádné schválené pokyny ohledně síly nebo dávkování. Následující seznam uvádí návrhy možných způsobů použití aloe vera na akné.

PAMATUJTE: Lidé by si neměli nanášet novou látku na obličej bez porady s lékařem nebo dermatologem. Mohou si také nechat poradit ohledně potenciálních účinků, které může mít aloe vera na jakékoli léky, které lidé užívají.

Aloe vera je oblíbená při léčbě akné, i když nemusí být účinná pro každého.

Jak tedy Aloe na akné použít?

1. Čistá aloe vera

Výzkum ukazuje, že aloe vera má určité vlastnosti, díky kterým může účinně bojovat proti akné. Například gel z aloe vera je:

  • antibakteriální
  • antioxidant
  • protizánětlivý

Osoba může používat čistý krém z aloe vera místo tradičního čisticího prostředku, aby se zabránilo vzniku akné. Funguje to proto, že antibakteriální látky v aloe vera odstraňují bakterie z pokožky a snižují riziko vzniku skvrn.

K léčbě stávajícího akné někteří lidé aplikují aloe vera na postiženou oblast a nechají ji působit přes noc. Je důležité ji ráno smýt. Mnoho druhů gelu z aloe vera je k dispozici ke koupi. Vždy se dívejte na složení a vsaďte na co nejjemnější produkty (ty, co obsahují co nejméně látek). Čistá Aloe je na akné perfektní.

2. Aloe vera a citronová šťáva

Aloe vera lze smíchat s citronem a vyrobit tak různé kosmetické přípravky, jako jsou tělové peelingy a pleťové masky. Kyselina citronová, která se nachází v ovoci, jako jsou citrony, může pomoci při léčbě akné. Čistá citronová šťáva je kyselá, takže smícháním s aloe vera může citronová šťáva zabránit dráždění pokožky.

Člověk si může vyrobit pleťovou masku smícháním aloe vera a citronové šťávy v poměru 8 ku 1, rovnoměrně rozetřít po obličeji a nechat působit asi 10 minut. Důležité je, že by se měli vyhýbat citlivému očnímu okolí a masku poté důkladně smýt.

3. Skořice, med a aloe vera

Výroba pleťové masky z medu, skořice a aloe vera je další možností, která může pomoci zklidnit akné. Skořice a med mají podobné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti jako aloe vera.

K výrobě pleťové masky se skořicí, medem a aloe vera můžete smíchat asi 2 polévkové lžíce (lžíci) medu, 1 polévkovou lžíci aloe vera a 1/4 čajové lžičky skořice v malé misce. Tu lze nanést na obličej, nechat 10 minut působit a smýt teplou vodou.

Sponzorováno

4. Aloe vera a tea tree olej

Výzkum publikovaný v roce 2017 ukazuje, že gely a pleťové vody z čajovníkového oleje mohou být účinné při léčbě mírného až středně těžkého akné.

Lidé by se měli vyvarovat ponechání oleje z čajovníku na pokožce po dlouhou dobu, ale když se smíchá s aloe vera, může být vhodný pro použití jako čisticí roztok.

Pro přípravu čisticího roztoku smíchejte dohromady vodu, aloe vera a 2 až 3 kapky esenciálního oleje z čajovníku. Někteří lidé mohou být citliví na tea tree olej, takže je nezbytné roztok po několika minutách smýt vodou.

5. Aloe vera sprej

Sprejování pokožky zředěným roztokem aloe vera může pomoci hydratovat pokožku, aniž by došlo k nadměrné produkci mazu.

Zkuste smíchat zhruba 2 díly vody s 1 dílem aloe vera, aby se vytvořil sprej. Roztok lze umístit do rozprašovací lahvičky a nastříkat na postiženou oblast, vyhněte se oblasti očí.

6. Kokosový olej, cukr a peeling z aloe vera

Mnoho volně prodejných exfoliantů obsahuje chemikálie. Osoba, která se chce vyhnout chemikáliím, si může vyrobit svůj vlastní peeling pomocí kombinace kokosového oleje, cukru a aloe vera.

Zrnka v cukru odstraňují odumřelé vrstvy kůže. Studie naznačují, že kyselina laurová, klíčová složka kokosového oleje, může pomoci v boji proti akné.

Člověk si může udělat peeling ze stejných dílů cukru a kokosového oleje smíchaného s polovičním množstvím aloe vera. Po smíchání lze peeling aplikovat na postiženou oblast a poté opláchnout.

Vyhněte se příliš pravidelnému peelingu a před použitím peelingových krémů na akné se vždy poraďte s lékařem, protože mohou pokožku dále podráždit.

7. Krémy s Aloe Vera

Aloe vera je běžnou složkou mnoha volně prodejných krémů na akné. Můžete zjistit, které produkty obsahují aloe vera, když se podívají na účinné látky uvedené na etiketě.

Může být dobrým nápadem používat krémy obsahující aloe vera jako součást každodenní rutiny v boji proti akné, protože má protizánětlivé vlastnosti. Ale VELMI záleží na složení produktu. Jedna věc, kterou je třeba si zapamatovat, je, že každý gel z aloe je jiný, takže si přečtěte seznam složek. Možná vás překvapí, že gel „aloe“, který jste si koupili, obsahuje velmi málo aloe vera.

Pouhá aplikace Aloe vám s akné nepomůže

Ale akné není způsobeno samotným zánětem. Je to také způsobeno nahromaděním odumřelých kožních buněk, nadměrně aktivními mazovými žlázami, hormony a dokonce i genetikou. Nebylo prokázáno, že by aloe vera s těmito faktory něco dělala. A co víc, každý pupínek začíná jako ucpaný pór. Aloe vera nezabrání ucpání pórů, takže z dlouhodobého hlediska nezabrání rozvoji akné.

Jen nečekejte, že aloe vera bude zázračným lékem – není tomu tak. Stále budete muset používat konvenční léky na léčbu akné, jako jsou topické retinoidy nebo benzoylperoxid, abyste skutečně viděli zlepšení pokožky. A co je nejdůležitější: Pokud používáte nějaké léky na akné na předpis, zeptejte se svého dermatologa, než přidáte gel z aloe vera do své rutiny léčby akné.

A pár slov závěrem

Aloe vera je relativně bezpečný a potenciálně účinný způsob léčby a prevence akné. Existuje několik metod použití aloe vera doma – jedna nebo více možností léčby může být efektivní. Určitě vyzkoušejte.

Sponzorováno

Pomohla vám Aloe Vera na akné? Napište nám do komentářů.

A dále si o Aloe Vera a akné přečtěte

Odkazy na studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva