Sponzorováno

Aloe vera a děti – mohou sílu Aloe využívat i děti? 4.8/5 (10)

Aloe vera a děti - mohou sílu Aloe využívat i děti?V dnešní době každý mluví o nesmírných výhodách aloe vera. Přečtěte si článek, abyste věděli vše, co potřebujete vědět o používání bylinky aloe vera pro děti.

Co je Aloe Vera?

Pokud jste až dosud ochuzeni o různé léčivé účinky této podivuhodné rostliny, ráda vám povím, co přesně aloe vera je. Aloe vera je dužinatá a masitá rostlina, která patří do čeledi kaktusovitých a pro svůj růst potřebuje minimální péči a vodu. Dužina, nebo chcete-li gel, této rostliny se používá při výrobě různých pleťových vod, krémů, mastí a dalších léčivých přípravků. Rostlinku Aloe vera je bezpečné používat pro děti – má mnoho výhod pro dospělé i pro děti.

A o tom si povíme v dnešním článku.

Ale ještě se na chvíli zastavme u Aloe. Aloe Vera je sukulentní rostlina pocházející z oblasti Středozemního moře. Aloe Vera se daří v horkém a suchém klimatu a dobře roste v dobře odvodněné půdě. Obvykle rostlina roste v suchých oblastech. Nemá stonek a má masité, zelené, silné listy.

Aloe vera je populární v Ájurvédské medicíně a má mnoho léčebných aplikací. Kosmetický a farmaceutický průmysl využívá rostlinu k přípravě mnoha kosmetických a léčivých přípravků.

Aloe produkuje dvě různé látky, a to gel a latex. Latex má žlutou barvu a najdete ho pod slupkou rostliny. Aloe Vera gel je čirá záležitost, která připomíná želé, a najdete ji v listech.

Aktivní složky a vlastnosti Aloe Vera

Zde je to, co aloe vera obsahuje:

 • Aloe vera má protizánětlivé a antialergické vlastnosti. Obsahuje také přírodní cukry jako fruktózu a glukózu.
 • Aloe vera má v sobě řadu enzymů, které pomáhají snižovat zánět. Enzymy fungují správně díky přítomnosti draslíku, hořčíku, zinku, vápníku, mědi, sodíku a dalších takových minerálů.

Výhody aloe vera pro kojence a malé děti

Zde jsou některé výhody aloe vera pro děti:

Je super na popáleniny od sluníčka u dětí

Děti mají jemnou a citlivou pokožku a jejich pokožka se může snadno poškodit, kdykoli je vystavena slunci po dlouhé hodiny. Přestože je sluneční záření pro děti dobré, pokud je necháte na slunci déle, než je nutné, může jejich kůže zčervenat a může se také spálit. Ke snížení zánětu a zarudnutí pokožky u dětí můžete použít gel z aloe vera. Tento gel má chladivé vlastnosti, které zklidňují pokožku vašeho dítěte.

Na dětský ekzém

U některých dětí se může vyvinout ekzém, velmi nepříjemné kožní onemocnění, při kterém se na kůži vašeho dítěte mohou objevit červené a svědivé zanícené skvrny. Aloe vera můžete dokonce použít na dětský ekzém, protože může pomoci při poskytování úlevy od svědění a zánětu.

Na modřiny, popáleny, kousnutí hmyzem

Jako rodič můžete udělat maximum pro to, abyste své dítě ochránili, ale zranění, kousnutí hmyzem, vyrážky nebo jiné kožní problémy jsou nevyhnutelné a mohou v určitém okamžiku ovlivnit vaše dítě. Aloe vera můžete použít na pokožku vašeho dítěte k léčbě většiny kožních onemocnění. Gel lze aplikovat na drobné modřiny, popáleniny, řezné rány, vyrážky a další podobné kožní problémy pro poskytnutí úlevy a hojení. Gel také funguje dobře jako úleva od bodnutí hmyzem.

Na plenkovou dermatitidu

Pleny jsou pro matky zachránce, ale někdy může nesprávná péče vést u dětí k plenkové vyrážce, takzvané plenkové dermatitidě. Vyrážka z plenky může být pro vaše dítě velmi nepříjemným a bolestivým stavem.

Aloe vera můžete použít k léčbě plenkové vyrážky u dětí. Kromě toho se tento gel může ukázat jako mimořádně prospěšný při léčbě různých druhů plísňových, bakteriálních nebo virových kožních vyrážek, kterými může vaše dítě trpět.

Sponzorováno

I na vlásky dítěte

Je šťáva z aloe vera bezpečná pro děti? Můžete použít šťávu z aloe vera k mytí vlasů vašeho dítěte. Nabraný gel lze smíchat s trochou vody a použít jako šampon na mytí vlasů vašeho miláčka. Tato šťáva je nejen účinná při udržování rovnováhy pH pokožky hlavy vašeho dítěte, ale také dělá vlásky vašeho dítěte měkké a lesklé.

Opatření, která je třeba dodržovat při používání Aloe Vera u dětí

Nelze popřít, že aloe vera je úžasná rostlina a můžete z ní čerpat mnoho výhod. Pokud se však týká vašeho dítěte, měli byste být vždy opatrní. Zde jsou některá opatření, která můžete zvážit před použitím aloe vera u dětí:

 • Neměli byste svému dítěti dávat orálně gel nebo šťávu z aloe vera, protože to nemusí být bezpečné pro konzumaci vašeho dítěte. Pokud to plánujete, poraďte se se svým lékařem. Asi to nebude úplně nebezpečné, ale raději se zeptejte vašeho lékaře.
 • Pokud jste těhotná, může perorální konzumace aloe vera poškodit vaše nenarozené dítě. Na to pozor.
 • Také, pokud jste kojící matka, měli byste se zdržet konzumace gelu nebo šťávy z aloe vera, protože se mohou dostat do vašeho mateřského mléka.
 • Děti mají citlivou pokožku a někdy může použití gelu z aloe vera vést k alergické reakci. Pokud po použití gelu z aloe vera zaznamenáte jakýkoli druh vyrážky, zarudnutí nebo zánětu, otřete jej nebo dobře opláchněte a vyhledejte lékařskou pomoc.
 • Používání aloe vera na kůži vašeho dítěte může způsobit interferenci nebo snížit účinek jiných léků, které pro své dítě používáte.

Jak připravit čerstvý gel z aloe vera?

V obchodě můžete získat hotový gel z aloe vera; můžete si ho však vyrobit i doma. Jednoduše nakrájejte malou část listu aloe vera. Opláchněte jej pod tekoucí vodou. Odřízněte ho od středu a jemně vyjměte gel. Tento gel pěkně rozmačkejte a použijte čerstvý.

Gel z aloe vera můžete bezpečně používat i pro své miminko, ale doporučujeme, abyste se předtím poradili s lékařem. Pro jistotu.

Zajímavosti o Aloe

 • V Evropě, Asii, Americe a Africe můžete najít asi 240 odrůd této rostliny, ale dnes lidé pěstují pouze čtyři druhy pro zdravotní přínosy. Nejpěstovanějším druhem rostliny je populární Aloe Vera Barbadensis a pochází ze severní Afriky.
 • Aloe Vera gel je oblíbený – obsahuje asi 96 % vody, což umožňuje rostlině přežít v suchých prostředích.
 • Aloe Vera je vynikajícím zdrojem saponinů, užitečných sloučenin, které mají antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají účinně léčit několik bakteriálních, plísňových a virových infekcí.
 • Aloe Vera gel, který extrahujete z listů, obsahuje asi 75 různých vitamínů, aminokyselin, minerálů a enzymů, které jsou vysoce prospěšné pro vaše zdraví.
 • Aloe Vera gel významně pomáhá při léčbě cukrovky i osteoartrózy. Také místní aplikace gelu z Aloe Vera pomáhá léčit suchou pokožku, lupénku, spáleniny a suchou pokožku.
 • Ve starověkém Egyptě byla Aloe Vera oblíbená jako „rostlina nesmrtelnosti“ a Egypťané ji také používali jako součást svých pohřebních rituálů. Kleopatra zařadila rostlinu do svého kosmetického režimu a používala ji na své tělo a obličej.

Sponzorováno

A jak používáte Aoe vy?

A dále si o Aloe vera přečtěte

Zdroje článku a studie

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva