Sponzorováno

Aloe vera a její použití – na co všechno je dobrá? TOP 8 tipů. 4.75/5 (24)

Rostlinka Aloe Vera

Rostlinka Aloe Vera

Co je to aloe vera? To asi moc dobře víte, nebo alespoň tušíte. Jedná se o unikátní rostlinu, kterou většina z vás zná hlavně jako jednu ze základních přísad různých krémů a jiných kosmetických produktů. Málokdo z nás ale dokáže přesně určit, jak aloe vera pomáhá a v čem je tato rostlina unikátní. Podívejte se v tomto článku, s čím vším vám pomůže. Jistě budete překvapeni, že to není jenom oblast krásy vaší pleti. Umí toho podstatně více.

1. Má fantastické zklidňující účinky

Ty jsou jedny z nejznámějších. Pokud je nutné vaši pleť jakkoliv zklidnit, je vhodné tuto rostlinu využít. Díky svému jedinečnému složení si můžete být jisti, že dokáže vaši pleť skutečně velmi rychle zklidnit. Pokud se podíváme na to, kdy pomůže, mohou to být jak klasické spáleniny od slunce, tak i spáleniny třeba o plamen, nebo horký hrnec. Aplikace této rostliny by měla být co nejrychlejší. A v jaké formě?

 • Krémy, emulze a pěny
 • Různé oleje
 • Přiložením odříznuté rostliny – to je nejlepší metoda

2. Podpora růstu vlasů

Nejsou to jenom zklidňující účinky. Jedná se také o účinky, které se mohou týkat vašich vlasů. Pokud máte problémy s tím, že vám vlasy pomalu rostou, nebo že vám dokonce vypadávají, tak si buďte jisti, že právě toto je ten pravý pomocník, se kterým zaručeně neuděláte chybu. Aloe vera totiž obsahuje různé aminokyseliny, které dokážou velmi dobře obnovovat, a také stimulovat tkáň. Tedy pokožku vaší hlavy. Díky tomu nejenom že podpoří růst vlasů, ale také dokážou zabránit jejich vypadávání.

3. S Aloe budou vaše vlasy i zdravé

Nejenom, že vám vaše vlasy přestanou padat, a budou vám růst. Docílíte také toho, že budou dokonale zdravé. V první řadě proto, že aloe vera dokáže vaše vlasy i vlasovou pokožku čistit. To je první krok ke kráse, stejně jako první krok ke zdraví. To ale umí podpořit i jinak. Díky svému obsahu pomáhá k hydrataci vlasů, které tak nevypadají příliš suché. Tím je eliminován také případný problém s lámavostí. I proto se šampony, kondicionéry, nebo masky s aloe doporučuje používat hlavně během léta, kdy jsou vlasy nejenom sluncem výrazně poškozovány.

4. Pomůže také v případě různých kožních problémů

Vraťme se ještě k pleti. A to z toho důvodu, že aloe vera souvisí s tím, že dokáže pomoci od různých kožních problémů. Ty mohou být různorodé a nejde jenom o již zmíněné popáleniny. Je jasné, že v tomto případě jsou ideálními pomocníky různé krémy, nebo i různé oleje. Co vše dokážou, pokud je budete pravidelně aplikovat na kůži?

Umí si ale poradit také s různými škrábanci, které dokáže mnohem rychleji zhojit. A je jedno, zda jde o odřená kolena u dětí, nebo třeba rozškrábané boláky na vaší kůži. Na to všechno je vhodné aloe vera nanášet.

5. Široká škála vitamínů a minerálů nejenom pro vaši kůži

O aminokyselinách stimulujících vlasovou pokožku zde byla řeč. Nyní se podívejme také na to, že aloe vera obsahuje i řadu různých enzymů a minerálů. Dále nelze zapomínat také na obsah vitamínů. To vše obsahuje v podstatě jediná kapka gelu, který se vymačkává z listů a který je možné na kůži hned nanášet, nebo je možné ji přidat do různých krémů a olejů. Potom stačí aplikovat, což znamená velký přísun pro pokožku důležitých vitamínů, jako třeba A, B, ale i C, nebo také vitamin D.

Sponzorováno

6. Pomůže také vnitřním orgánům

Jistě jste se v obchodech již setkali s různými nápoji, které aloe vera obsahují. Určitě je dobré je koupit a pít. Pozor ale na jejich složení. To si důkladně přečtěte, jelikož jinak můžete pořídit jenom sladkou vodu s mizivým procentem účinných látek. Když ale koupíte kvalitu, můžete tím dokonale prospět vašim vnitřním orgánům. To proto, že zajímavé regenerační schopnosti má ale vera nejenom na vnější části vašeho těla, ale také na ty vnitřní. Tedy konkrétně na vaše orgány. Dokáže výrazně podpořit regeneraci vašich jater, stejně jako přispívá k dobré a bezproblémové funkci žlučníku.

7. Lepší zažívání, i vylučování

U vnitřních orgánů lidského těla ještě zůstaneme. To proto, že když bude aloe vera užívat i vnitřně, tak můžete výrazně podpořit i vaše zažívání a s ním spojené vylučování. Daná činnost vašeho těla bude nejenom pravidelná, ale také dojde k tomu, že bude tělo mnohem lépe vstřebávat důležité látky a živiny z potravy. Ve střevech dokáže aloe dokonce i bojovat proti kvasinkám, které se zde mohou množit. Díky jejich eliminaci vás už nemusí trávit problém s nadýmáním, který se může objevit nejenom po určitých jídlech, ale prostě jenom tak. Důvodem je právě nerovnováha ve vašich střevech.

8. Poradí si i s problémy s vaším žaludkem

Máte často pocity, že se ve vašem žaludku děje něco divného? Že se po každém jídle nafukuje, že se i po malých porcích cítíte nacpaná, nebo dochází k tomu, že vás z ničeho nic začne pálit žáha? I to jsou situace, kdy se dokonale hodí aloe vera. V tomto případě opět doporučujeme vsadit hlavně na kvalitní nápoje. Takové, které obsahují vysoký podíl šťávy, kterou má tato rostlina v listech, a které zároveň neobsahují žádné nežádoucí látky, jako jsou cukry, nebo třeba velké množství chemie.

Jak si udělat aloe vera gel?

Zkuste si doma udělat čistý aloe vera gel.

Zkuste si doma udělat čistý aloe vera gel.

Listy aloe vera jsou dlouhé a mírně zakřivené se zoubkovanými okraji. Gel je ta masitá část, která se nachází pod „kůží“ listu.

Na aloe gel budete potřebovat

 • list aloe vera
 • ostrý nůž
 • čisté vzduchotěsné nádoby pro skladování
 • mixér nebo ponorný mixér
 • čistou misku (pokud používáte ponorný mixér)

Pokyny & postup:

 1. Vezměte list a odřízněte zoubkovanou hranu. Snažte se odříznout jen okraj, protože je obtížné získat z těchto kusů gel.
 2. Velmi opatrně odřezávejte kůži listu ze všech stran.
 3. Jakmile vám z listu zbude jen masitá část bez kůže, nakrájejte ji na 2 nebo 3 kusy a umístěte do čisté misky (pokud používáte ponorný mixér).
 4. Mixujte dohladka. Bude to téměř okamžitě, jak spustíte mixér. To je normální.
 5. Udělá se trochu pěny, ale ta nakonec spadne. Nalijte gel do čisté nádoby a uchovávejte v chladničce.
 6. Vydrží v lednici asi týden.

A co vy? Na co používáte aloe vy? Budeme moc rádi za vaše tipy a doporučení v komentářích pod článkem.

A co si dále u nás můžete o Aloe přečíst?

VIDEO: Přednáška na téma vnitřního použití Aloe Vera

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva