Sponzorováno

Léčivé kameny: Polodrahokamy pomohou při alergii i depresích 4.83/5 (6)

Léčivé kameny: Polodrahokamy pomohou při alergii i depresíchVěříte v sílu léčivých kamenů? Svými účinky vám mohou pomoci zlepšit imunitu a zmírnit stres, pomáhají při horečce a nadváze. Který polodrahokam si vyberete vy?

Léčivé kameny vám mohou pomoci při mnoha zdravotních problémech.

Potlačují alergii

Nejlépe na její potlačení a prevenci působí jantar. Pomáhají i akvamarín, aventurín a mahagonový obsidián. Pro zklidnění záchvatů jsou vhodné jantar, křišťál, zelený fluorit nebo tyrkys.

Zklidňují žlučník

Žlučníkové záchvaty pomáhají zklidnit jadeit, červený jaspis a růženín. Činnost žlučníku podporují amazonit, žlutý jaspis, křišťál, malachit, smaragd, tyrkys, žlutý topaz.

Zabraňují depresi

K potlačení deprese je velmi vhodný zelený turmalín, lazurit, topaz, onyx, malachit, záhněda nebo tyrkys. Pomáhá i amazonit přiložen na srdeční čakru. Chuť do života vám dodají tygří oko, citrín, ohnivý opál. Uklidní vás ametyst, akvamarín, růženín, onyx nebo aventurín.

TIP: Litoterapie – o léčivých účincích minerálů

Sponzorováno

Záněty zubů se vám vyhnou

Záněty dásní se dají zmírnit elixírem z jantaru. Jantar však musíte znovu nabít na slunci. Pomáhá i elixír z achátu. Zvýšení odolnosti zubů se dá docílit trvalým nošením achátu, fluoritu, kalcitu, korálu, karneolu, labradoritu nebo perly. Bolesti zubů se dají krátkodobě zmírnit ametystem. Prořezávání zubů podporují bílý korál a malachit.

Snižují horečku

Křišťál, měsíční kámen a modrý chalcedon – to jsou kameny, které byste měli u sebe nosit tehdy, když cítíte, že na vás něco leze, ale pomohou i tehdy, když už vám horečka vystoupila a vy ji potřebujete zmírnit.

Působí antistresově

Proti stresu pomáhá nošení náhrdelníku nebo náramku z avanturinu, případně přívěsku z malachitu, rodonitu, rubínu, turmalínu či tyrkysu. Pokud jste ve velkém stresu, pomáhá i omílání kamínků achátu, ametystu, jantaru, pyritu nebo růženínu. Nejmocnějším prostředkem proti stresu je diamantový šperk.

Posiluje imunitu

Pro posílení imunity byste měli nosit náhrdelník z labradoritu. Imunitu posilují i zelený turmalín a rubín.

Vyhnete se nadváze

Pokud se snažíte dlouhodobě zhubnout, ale stále s vám to nedaří, zkuste nosit ametyst, červený jaspis, křišťál, lazurit, malachit, rubín nebo topaz. Velmi účinné jsou elixíry z hnědého jaspisu nebo křišťálu.

A co si dále o kamenech přečíst?

VIDEO: Svět minerální říše – Magie kamenů, minerálů a krystalů

Sponzorováno

Zdroj článku a studie o kamenech a jejich síle

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva