Akvamarín a jeho vliv na naše zdraví – jaké jsou jeho účinky? 4.87/5 (15)

Sponzorováno

Takto krásně může vypadat vybroušený akvamarín ve šperku.

Takto krásně může vypadat vybroušený akvamarín ve šperku.

Na akvamarínu je něco uklidňujícího, věčného, je v něm jakási klidná energie. To jsou většinou pocity, které lidé při kontaktu s tímto nádherným kamenem cítí. Akvamarín evokuje čistotu krystalických vod, radost a relaxaci moře. Je to uklidňující a čistící kámen. Je také považován za kámen věčného mládí a štěstí.

Jméno akvamarín, které je odvozeno z latinského aqua marina, znamená mořská voda (odkazuje se na jeho krásnou oceánskou, mořskou barvu). Akvamarín, stejně jako smaragd, je odrůda berylu. Má světle modrou až zelenomodrou barvu. Pokud je akvamarín světle modrozelený, je docela cenově dostupný. Ale kámen, který má tmavější, sytější modrou barvu, může vaši peněženku odlehčit o mnoho více. Jeho barva je způsobena oxidy železa v chemickém složení kamene. A stejně jako smaragd, má akvamarín na Mohsově stupnici tvrdost 7,5-8, což znamená, že je poměrně tvrdý, ale je zároveň křehký, může se tak snadno zlomit. Akvamarín může také ztratit sytost svých barev, pokud je po delší dobu vystaven silnému slunečnímu světlu.

Většina akvamarínů ve špercích je tepelně ošetřena pro prohloubení (zvýraznění) jejich modré barvy. Mnoho lidí miluje zejména surové akvamaríny – pro jeho pestrou paletu modro-zelených odstínů barev, stejně jako pro jejich silnou energii. A právě o jejich energii a účincích bude v dnešním článku řeč.

Surový akvamarín.

Surový akvamarín.

Akvamarín uklidňuje

Akvamarín má velmi uklidňující energii. Je považován za kámen, který přináší štěstí všem mořeplavcům a námořníkům, chrání všechny, kteří cestují po, nebo v blízkosti vody (moře). Takže pokud jedete na výlet lodí po moři, určitě si kousek akvamarínu vezměte sebou do kapsy. Akvamarín má také silnou schopnost čistit vaši vlastní energii, a tak může pomoci emocionálnímu uzdravení, a stejně tak může prohlubovat meditativní stavy.

Energeticky je akvamarín ovládán Měsícem a je inspirován jinovou, ženskou energií. Ve svých léčebných účincích může být akvamarín srovnáván s měsíčním kamenem.

Tendence akvamarínu přinášet radostný pocit harmonie je podobná účinkům tyrkysu, ale energetické efekty obou kamenů jsou trochu jiné. Zatímco tyrkys má tendenci přinášet jakýsi zemitý smysl pro harmonii, akvamarín sdílí svou harmonickou radost velmi odlišným způsobem. Jeho energie vám může připadat jako šplouchání čerstvé oceánské vody – hravá, rozpustilá a trochu uličnická! Taková energie v něm je.

Akvamarín ztělesňuje vše, co je spojeno s mořem, stejně jako ty věci, které se vztahují k nebesům odrážejícím se na hladině vody. Stává se zrcadlem, odrážejícím se neurčitě, což umožňuje odhalit skryté významy reality. Jako kámen symetrie přispívá k meditaci a zjevení, je to kámen proroků, šamanů, léčitelů a mystiků. Umožňuje nám také prozkoumat nejtemnější hloubky našich duší.

Odkud pochází akvamarín na dnešním trhu?

Většina akvamarínů na trhu dnes pochází z Brazílie, Madagaskaru, Srí Lanky, Pákistánu, Kolumbie, Indie, Ruska a několika dalších zemí.

Akvamarín a zdraví

Akvamarín má schopnost léčit a upokojit nevyvážené emocionální stavy. Pomáhá také zmírnit stres a může chránit vaši energii před vyčerpáváním negativitou, která vás obklopuje například v práci. Pokud se učíte meditovat, akvamarín vám může pomoci získat přístup k hlubším meditativním stavům, stejně jako s tímto kamenem můžete lépe navázat kontakt s vlastní vnitřní moudrostí.

Dále má akvamarín tyto účinky:

 • Léčí emocionální traumata
 • Chladí „horké hlavy“ a konfliktní nálady
 • Otevírá kanály pro jasnou a upřímnou komunikaci
 • Zmírňuje stres
 • Pomáhá v kontaktu s potlačenými emocemi. Akvamarín také pomáhá těm, jenž procházejí procesem smutku a ztráty. Často je zármutek doprovázen hněvem a pocity „proč mě?“ – s tímto pomáhá.
 • Přináší mír
 • Uklidňuje srdce
 • Čistí mysl
 • Pomáhá mluvit pravdu
 • Posiluje psychické schopnosti
 • Akvamarín je považován za všestranný léčebný kámen, který může pomoci s mnoha druhy fyzických a duševních poruch.
 • Je známo, že akvamarín je přínosný pro těhotné ženy, protože pomáhá chránit matku a dítě před různými problémy. Může také chránit nenarozené děti a zabránit potratům.
 • Může podpořit růst a může regulovat hormony.

Akvamarín je kamenem astrologického znamení blíženců (Gemini) a vyjadřuje energii měsíce března. Akvamarín je také kamenem znamení Ox v čínském zvěrokruhu.

Pomáhá s mluvením i prezentacemi

Souvisí s čakrou v krku, a tak akvamarín pomáhá překonat strach z mluvení a je vynikajícím kamenem pro učitele a moderátory všech typů. Navozuje řečníky do stupně vědomí, ve kterém si plně uvědomují své vlastní pravdy, moudrost a pocity, jsou tak schopni je artikulovat jasně a přesvědčivě. V obtížných (vypjatých) situacích umožňuje také hovořit jasně a bez hněvu.

Sponzorováno

Kámen dýchacích cest

Akvamarín je kámen dechu, dýchacích cest a plic. Může léčit sinusové stavy a častý kašel, je účinný i při senné rýmě a dalších chronických alergiích (zmírňuje jejich příznaky). Dále zmírňuje nachlazení a bronchitidu. Je to chladivý kámen, který zabraňuje infekcím a je vhodný při laryngitidě nebo bolavém krku. Je prospěšný při problémech se zuby a dásněmi.

Některým problémům se zrakem může akvamarín ulevit, pokud je umístěn každý večer na oční víčka na dobu cca 20 minut.

Láska a vztahy

Energie akvamarínu vám pomohou stát se citlivějšími na potřeby a pocity vašeho partnera. Pomůže vám naladit se na jejich emoce a ani nemusí nic říkat, abyste věděli, jak se cítí. Budete věnovat více pozornosti nevysloveným přáním a nepřímým zprávám. Akvamarín ve vás také podnítí toleranci a porozumění, abyste se snadno neurazili, nenaštvali. Budete mít více trpělivosti, a budete více ohleduplný partner.

Akvamarín vám také pomůže zbavit se tendence stát se soudem. Vaše názory na jiné osoby a jejich vztahy si vyhradíte jen pro sebe. Budete také soucitnější a ohleduplnější na situaci jiných lidí.

Zajímavé informace o akvamarínu

Přečtěte si několik zajímavých faktů o akvamarínu:

 • Námořníci nosili akvamarínové amulety, aby je udržely v bezpečí na moři a chránily je před Satanem.
 • Tento krásný kámen byl, a je dokonce i dnes, silným meditačním nástrojem. Má vést meditujícího k jádru jeho duchovnosti.
 • Římané věřili, že akvamaríny mohou léčit zdravotní problémy s játry, žaludkem a krkem.
 • Byl také používán k ochraně před drby! Dnes je akvamarín považován za symbol věrnosti, odvahy a přátelství.
 • Mnoho akvamarínů je tepelně ošetřeno, aby se přiblížily co nejvíce k živé modré barvě. Tato změna barvy je trvalá, ale nepoškozuje nebo jinak nezmění strukturu kamene. Tepelně upravené kameny by měly být jasně označeny a často jsou levnější než přírodní kameny se stejným odstínem.
 • Starověcí Římané také věřili, že Neptun, bůh moře, měl zvláštní vztah k akvamarínům. Podle legendy získal Neptun kámen, když vypadl ze šperkovnice sirén a pak vyplaval na břeh. Tato víra podpořila dále představu, že akvamarín poskytuje ochranu námořníkům.
 • Akvamarín je tradičním dárkem pro 19. výročí svatby.
 • Akvamarín je samozřejmě super i do různých šperků. Tento kámen se dává do prstenů, přívěsků, náhrdelníků a náušnic – vypadá krásně, když je zasazen do stříbra nebo bílého zlata, protože chladná bílá se perfektně hodí ke světle modré barvě kamene.
 • Existuje řada velkých akvamarínů, ale jeden je všechny překoná. 100 kg akvamarín, obrovský modrý kámen, byl objeven v Brazílii již v roce 1910.
 • Prý je tu super kámen při problémech s prokrastinací. Bude vás motivovat, naplňovat energií, vytrvalostí a disciplínou.

Jak používat akvamarín?

Je ideální, když používáte akvamarín tak, abyste ho nosili ve špercích blízko kůže – ideální tak jsou náhrdelníky, prsteny nebo náramky. Tímto způsobem síla kamene může mít přímé spojení s energií vašeho těla a obklopuje vás svou ochrannou a podpůrnou energií.

Takto může vypadat vytěžený akvamarín v přírodě.

Takto může vypadat vytěžený akvamarín v přírodě.

Pokud používáte akvamarín jako čakrový kámen pro čakru v krku (vynikající způsob, jak využít jeho sílu), měli byste ho samozřejmě nosit v oblasti krku, na náhrdelníku, nebo v takovém jakoby obojku. Samotný kámen by se měl dotýkat pokožky, pokud je to možné.

Kromě toho, že je vysoce funkční (a krásný!) jako šperk, může být akvamarín použit jako ochranný amulet ve fyzických prostorech. Umístěte jej na body či místa ve vašem domě, kde vnímáte emoční přetížení. Možná je to ve vaší ložnici, pokud máte pocit, že máte potíže s komunikací s vaším partnerem nebo v dětském pokoji, pokud máte pocit, že děti jsou nekomunikativní.

Akvamarín je kámen moře a oblohy, takže přítomnost malého kusu v kapse nebo v zavazadle při cestování je neocenitelné, hlavně když cestujete buď po moři nebo vzduchem. Akvamarín vás ochrání při vašich cestách a zabrání také emocím, které jsou často způsobeny stresem z cestování.

A konečně, akvamarín je často používán pro jeho schopnost zmírnit fyzické příznaky emočního stresu, jako je zvýšený srdeční tep, nebo dokonce potíže s dýcháním.

Nikdy nepoužívejte akamarin (nebo jakýkoliv kámen) jako náhradu za lékařskou péči! Nicméně ve spojení s jakýmkoli lékem, který je používán ke kontrole vašich příznaků, můžete zjistit, že akvamarín je uklidňujícím kamenem z pohledu vašeho strachu.

A co vy? Máte rádi akvamarín? Nebo radši jiný kámen? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: SÍLA A MAGIE KAMENŮ – AKVAMARÍN

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva