Sponzorováno

Amazonit a jeho účinky na zdraví – chrání před elektromagnetickým znečištěním a co ještě umí? 4.78/5 (9)

Na co může být dobrý amazonit?

Na co může být dobrý amazonit?

Amazonit je průhledný či poloprůhledný drahokam s krásně zelenou či modro-zelenou barvou. Je to opravdu krásný kámen, který připomíná svými podmanivými odstíny tyrkysově zeleně hlubokou průzračnou vodu. Pro oko je opravdu příjemné se na něj dívat. Nejžádanější barvy jsou amazonitu jsou modrá, modrozelená až zelená s bílými pruhy, ale amazonit může také mít hnědé, bílé či žluté vzory, které jsou součástí krystalu.

Kde amazonit můžete najít?

Amazonit je sice pojmenován podle jihoamerické řeky Amazonky, ale v této oblasti se nikdy žádné naleziště tohoto kamene neobjevilo. Spíš je pojmenován po barvě řeky. Ve světě jsou nejznámější naleziště v Indii, Brazílii, Namibii, Kanadě a Rusku.

Dříve se amazonit získával téměř výhradně z oblasti Miassu v Ilmenském pohoří v Rusku, kde se vyskytuje v granitických horninách (to je souborné označení pro kyselé magmatické horniny). V poslední době byly vysoce kvalitní krystaly získány i v USA (Pike’s Peak, Colorado). Nachází se také v pegmatitu na Madagaskaru, v Kanadě a v Brazílii.

Amazonit je zelená až modrozelená odrůda mikroklinu, minerálu živce, který se tvoří v krátkých hranolových nebo tabulkových krystalech.

Po mnoho let byl zdroj barvy amazonitu záhadou. Mnoho lidí předpokládalo, že barva byla způsobena mědí, protože sloučeniny mědi mají často modrou a zelenou barvu. Novější studie však naznačují, že modrozelená barva je výsledkem malého množství olova a vody v živci.

Vliv amazonitu na zdraví a psychiku

Amazonit vám může pomoci hned několika cestami:

Amazonit absorbuje vyzařování mobilních telefonů

Amazonit blokuje geopatický stres (to je termín, které je používaný pro vlivy, které stresují naše tělo a souvisejí s místem, kde žijeme nebo pracujeme), absorbuje mikrovlny a vyzařování (emanace) mobilních telefonů a chrání před elektromagnetickým znečištěním. Mělo by být umístěn někde mezi vámi a zdrojem jakéhokoli elektromagnetického znečištění.

Uklidňuje

Amazonit je velmi uklidňující kámen. Uklidňuje mozek a nervový systém a vyrovnává fyzické tělo s éterickým, udržuje tak vaše optimální zdraví. Amazonit dále rozptyluje negativní energii a blokády v nervovém systému.

Může řešit některé zdravotní patálie

Je prospěšný při osteoporóze, zubním kazu, nedostatku vápníku i depozicích vápníku (podporuje vstřebávání vápníku prostřednictvím příštítných tělísek a štítné žlázy) a vyrovnává metabolické nedostatky, které tyto stavy vytvářejí. Dále pak pomáhá při regeneraci buněk a hojení po poranění. Je to vynikající kámen na dnu a artritidu. Pomáhá předcházet vypadávání vlasů a pomáhá posilovat křehké vlasy a křehké nehty.

Amazonit je tradiční pomocníkem při alkoholismu.

Může pomoci při svalových křečích i při problémech kloubů

Amazonit také zmírňuje svalové křeče. Amazonit je užitečný vždy, když příliš mnoho stresu vede k napětí a bolesti. Má dobrý hojivý účinek na problémy kloubů, které vyplývají z nadměrné námahy, revmatismu, zánětu, problémů s játry atd. Amazonit má účinek vyrovnávání nálad, je také uvolňující a zmírňuje bolesti. Pomáhá celkové uklidnit tělo.

Má se za to, že otření postižené oblasti leštěným amazonitem brání infekci, uklidňuje vyrážky a léčí puchýře.

Amazonit je prý užitečný i při léčbě sexuálních poruch, jako je nedostatek touhy, impotence, vaginitida, sexuální posedlost a priapismus. Má se za to, že pomáhá i při porodu.

Sponzorováno

Pozitivní vliv na emoce

Amazonit vám pomůže uvolnit emoční smutek, který se projevuje fyzicky. Uklidňuje emoční trauma, zmírňuje obavy a strach. Amazonit může pomoci napravit stav nadledvin, zejména pokud jsou tyto žlázy nadměrně zatíženy nadměrným stresem nebo emoční represí.

Pomůže s pochopením sebe sama a pomůže vám přijmout vaši vnitřní pravdu a bude moci ji efektivně vyjádřit. Amazonit vám pomůže nastavit vhodné hranice, a to jak v sobě, tak navenek.

Amazonit reguluje agresivní aspekty osobnosti člověka a vybízí mysl, aby hledala emoční rovnováhu.

Pomáhá při komunikaci

Označuje se také jako kámen komunikace a harmonizace ve vztazích. Je to kámen, který vám pomůže vidět obě strany problému nebo různé úhly pohledu. Amazonit usnadňuje porozumění pohledu toho druhého.

Takto mohou vypadat náramky či náhrdelníky z Amazonitu.

Takto mohou vypadat náramky či náhrdelníky z Amazonitu.

Pomáhá umělcům i v práci

Amazonit podporuje koncentraci a zvyšuje schopnost dokončit projekty včas. Tento kámen pomáhá umělcům, podporuje všechny formy kreativity – pomáhá mluvit, hrát, zpívat, psát, kreslit a malovat.

Jak používat amazonit

Možností, jak amazonit používat, je hned několik:

 • Použijte amazonitový náramek na zápěstí
 • Při meditaci nebo při modlení můžete použít modlitební korálky
 • Dejte si amazonit pod polštář. Můžete mít sošku nebo sochu z tohoto kamene na nočním stolku, abyste mohli využít výhod amazonitu prostřednictvím snů.
 • Je ideální nosit amazonitové korálky pro duchovní sílu – po celý den.
 • V ruce žmoulejte amazonit, mějte ho jako talisman v kapse.

Další informace o amazonitu

Přečtěte si i další fakta a zajímavé informace o amazonitu:

 • Ukryjte amazonit někde v dětském pokoji (nebo v pokoji pro teenagery) – prý tak povzbudíte pořádek v pokoji.
 • Amazonite je také kamenem štěstí pro různé druhy hazardních her a soutěží.
 • Amazonit má léčivé schopnosti, které pomáhají při fyzických potížích, emocionálních problémech a při léčení energie a vyvážení čaker.
 • Je také prospěšný při odstraňování akné a může zmírnit bolest při revmatismu, dny a osteoartróze.
 • Ačkoli k amazonitu není přiřazen žádné znamení zvěrokruhu, ti, kteří se narodili ve znamení Berana a Lva, mají k tomuto křišťálu přirozenou afinitu.
 • Podle legendy amazonské kmeny v Brazílii používaly amazonity k ozdobení svých štítů, k léčbě nemocí a pro podporu hojení ran.
 • U pokladů Tutanchamona byl nalezen scarabův prsten a řada dalších předmětů vytesaných ze zeleného amazonitu.

A co vy? Máte někde kousek amazonitu? Nebo který kámen je vám sympatičtější?

Sponzorováno

(Upozornění: Informace na této webové stránce nenahrazují konzultaci se zdravotnickým pracovníkem. Všechny informace obsažené na této webové stránce, včetně informací o zdravotních a zdravotních stavech, produktech a ošetřeních, mají pouze informativní charakter. Prosím navštivte svého lékaře před zahájením jakékoli alternativní léčby.)

Co si dále o kamenech a minerálech přečíst?

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva