Sponzorováno

Kámen labradorit a jeho účinky – jak pomůže vašemu zdraví a psychice? 4.44/5 (32)

Labradorit může nabývat skutečně úžasných barev.

Labradorit může nabývat skutečně úžasných barev.

Kámen labradorit je lidstvu znám opravdu dlouho. Jeho stopy lze vysledovat dokonce až k původním obyvatelům Kanady, kteří věřili, že kámen byl vytvořen ze zmrzlého ohně či z polární záře. Díky svým perleťovým odstínům, díky mnoha duhovým barvám kamene, připomíná labradorit magické spojení s duchovním světem, s dimenzí, kde je možné takřka cokoli. Jiné kameny nás drží ukotvené k Zemi svými silnými uzemňovacími účinky, zatímco Labradorit nás povzbuzuje, abychom drželi hlavu v oblacích. Je to takový kámen snílků.

V tomto článku si probereme některá důležitější fakta o labradoritu včetně jeho výhod. Tak pojďme na to.

Labradorit je druh živce – to je nejhojnější skupina minerálů, které se vyskytují v zemské kůře. Patří ke skupině plagioklasů a je typický svým mnohobarevným leskem. Tento kámen se také nazývá duhový měsíční kámen nebo spektrolit.

Jméno, které má, mu dalo místo, kde byl původně labradorit poprvé nalezen – v provincii Labrador v Kanadě. Tento krystal má obvykle krásně duhové barvy – světle zelenou, šedo-bílou, má i různé odstíny modré, obvykle se skvrnami třpytivých modrých a zlatých záblesků. Normální labradorit je obvykle modro-zelený nebo modrý, žlutý nebo dokonce levandulově modrý. Krystal má kombinaci všech výše uvedených barev. Opravdu je to fascinující kámen a je radost na něj pohledět.

Modrý labradorit byl spojen s psychickou intuicí a spiritualismem. Stal se také populárním kamenem u lidí hledající různé duchovní cesty. Kromě toho je labradorit také velmi všestranným kamenem, který je stejně vizuálně atraktivní ve své syrové podobě, i jako když se opracuje na šperk.

Důvody pro použití labradoritu

Pokud vás zajímá, proč byste měli používat labradorit, uvádíme hned několik důvodů:

 • Pokud pracujete na svém duchovním růstu, může tento kámen posílit vaše schopnosti.
 • Pokud se potřebujete dobít, může vám poskytnout energii, kterou potřebujete. Zejména pak psychickou energii.
 • Pomáhá při odstraňování negativity.
 • Utěsňuje energii, aby se zabránilo jejímu úniku pryč.
 • Tento kámen má mnoho zajímavých fyzikálních vlastností, včetně toho, že působí při ochraně aury.

Účinky labradoritu

Nyní se podívejme na některé z výhod labradoritu.

Labradorit pomáhá zdraví a obecně v léčení

Existuje mnoho výhod a benefitů, které můžete získat z tomto kamene. Je známo, že má vlastnosti pro podporu uzdravení. Labradorit může pomoci zmírnit úzkost a stres. Je to hlavně kvůli energii, kterou získáte z tohoto nádherného drahokamu – labradorit vám může pomoci očistit tělo od všech toxinů.

Sponzorováno

Může vás také zbavit některých dalších škodlivých energií, které na vás přenášejí další lidé, s nimiž se každý den setkáváte a s nimiž jednáte.

Labradorit je prospěšný pro celkové zdraví očí, nervů, mozku, kostí a míchy. Tento kámen pomáhá, když potřebujete vyvážit distribuci chemikálií v mozku, zejména u osob s roztroušenou sklerózou, mozkovou obrnou, Parkinsonovou chorobou, optickou neuritidou, problémy se sítnicí a psychotickými epizodami.

Labradorit zbavuje stresu a reguluje metabolismus. Pomáhá při léčbě nachlazení, dny, revmatismu, vyrovnává hormony a uvolňuje menstruační napětí. Labradorit snižuje krevní tlak.

Přitahuje štěstí a bohatství

Labradorit přitahuje štěstí. To je důvod, proč je také někdy označován jako kámen štěstí. Pokud si přejete více štěstí, úspěchu a hojnosti do života, je to kámen, který toto vhodně podpoří.

Je to dobrý kámen, který vás má chránit před jakýmkoliv neštěstím. Nicméně pamatujte, že v tomto světě jsou některé věci, kterým nelze zabránit. Pomůže vám také při zotavení a návratu na nohy – po nějakém zranění nebo psychické nepohodě.

Takto krásně může vypadat prsten s labradoritem.

Takto krásně může vypadat prsten s labradoritem.

Pro lásku a vztahy

Začneme tím, že vztahy jsou někdy hodně náročné. Když se ale řídíte povznášející energií tohoto kamene, nikdy se nebudete ve vztazích bát. Nebudete se bát ztráty vztahu. Nikdy se nebudete cítit nejistě, nešťastně nebo procházet pochybami.

A pár informací o labradoritu na závěr

 • Labradorit je skutečně fascinujícím krásným minerálem. Je to minerál, jehož kouzlo může být snadno přehlédnuto, pokud se na něj nebude dívat ze správné polohy.
 • Labradorit má svá naleziště v Kanadě, na Madagaskaru, v Mexiku, Rusku a Spojených státech.
 • Ve 40. letech 20. století byl ve Finsku objeven Labradorit, který vykazoval celé barevné spektrum. Tyto kameny se pojmenovaly spektrolit.
 • Labradorit usnadňuje změny, ať už jde o vaši práci či soukromí.
 • Labradorit může pomoci odhalit nevědomé a podvědomé vzorce, které někdy vytvářejí nepříjemné emoční stavy. Může vám pomoci jasně si uvědomit vliv ega na váš obvyklý emoční stav.
 • Labradorit vás vede k pochopení vašeho vztahu k sobě samému.
 • Labradorit posiluje víru v sebe sama.
 • Labradorit uklidňuje příliš aktivní mysl a povzbuzuje fantazii, přináší vám nové nápady. Pomáhá zvýšit vaše analytické schopnosti a racionálnost.
 • Je to užitečný kámen pro meditaci. Pomáhá při rozjímání a introspekci během meditace. Labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen, který vám přináší světlo do vašeho života.

Sponzorováno

A co vy? Jak labradorit používáte vy? Budeme rádi za komentáře k našemu článku.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva