Aventurín a jeho vliv na zdraví a psychiku 4.85/5 (13)

Sponzorováno

Jak vám může prospět aventurín?

Jak vám může prospět aventurín?

Aventurín je jedinečná forma křemene a částice chromu mu dodávají zelenou barvu. Jiné formy aventurínu mohou obsahovat širokou škálu minerálních částic, což pak vedou k řadě různých barev tohoto kamene. Některé odrůdy aventurínu dokonce obsahují minerály, které mu dodávají stříbrnou, hnědou nebo červenou barvu. A třeba modrý aventurín je také stále oblíbenější. Ale jelikož je zelená odrůda tohoto kamene nejčastější, bude to ta, o které se v tomto článku budeme bavit.

Zelený aventurín uklidňuje, harmonizuje, chrání srdce a může pomoci přilákat lásku (a i později v životě). Je to jeden z hlavních kamenů, který přitahuje štěstí, hojnost a úspěch. Aventurín se sebou přináší obzvláště uklidňující energii a je doporučován pro doposud nevyřešené emocionálními problémy.

Krásně zelený aventurín je také označován jako kámen příležitostí. Zvyšuje laskavost v různých soutěžích nebo hrách, také pozitivně zvyšuje šanci nositele ve všech situacích jeho života. Nošení tohoto drahokamu pohlcuje elektromagnetický smog a také chrání od znečištění okolí.

Tento zelený kámen je ideální klenot, který uklidňuje temperament nebo zlobu – ovlivňuje a také snižuje účinky domácích sporů, ke kterým dochází mezi partnery. A ten, kdo hledá lásku ve svém životě, může tento drahokam použít, protože je považován za kouzelný co se týče lásky.

Třpytivý efekt (aventurescence) dává aventurínu jeho název – ano, je to díky třpytivému efekte malých částic vysoce reflexního minerálu obsaženého v méně reflexním celku. Nejcennější kousky aventurínu jsou ty s intenzivně třpytivými povrchy.

Aventurín hraje, a i v minulosti hrál, důležitou roli v mnoha kulturách. Třeba ve starověkém Tibetu byl používán k ozdobování soch, což je i dnes místo, kde se hodně často používá. Ve starověké čínské kultuře byl aventurín zase posvátným kamenem Kuan-Yinu, bohyně milosrdenství a soucitu. Byl také spojován s různými bohyněmi plodnosti, přírodou a jarem napříč mnoha kulturami, včetně buddhistické kultury v oblasti jihovýchodní Asie, dále u Řeků a Keltů, a to díky svému zelenému zbarvení.

Naleziště aventurínu

Aventurín byl v minulosti nalezen na mnoha různých místech po celém světě, mimo jiné v Tibetu, Indii, Chile a Brazílii, Španělsku a Rusku. Historicky byl často zaměňován s nefritem, ačkoli chemické složení těchto dvou kamenů je docela odlišné.

Výhody používání aventurínu

Zelený aventurín má mnoho účinků a výhod. Kvůli své barvě je pevně spojen s planetou Zemi jako s celkem.

Uklidňuje

Jeho spojení s přírodou vám pomůže cítit probuzení k přírodě, které rychle zlepší vaše psychické zdraví a sílu. Aventurínové kameny mají velmi uklidňující energii, která je velmi prospěšná pro ty, kteří trpí úzkostí, strachem nebo neklidem. Má uklidňující účinky nejen na vás, ale na všechny kolem vás.

Aventurín může zklidnit vaši duši, uklidní vás a potěší vás v těžkých dobách a stresových situacích. Je to prostě neocenitelný kámen pro rozvoj pocitu klidu, který vás neopustí ani při prvních známkách nějakých potíží.

Zlepšuje vztahy

Aventurín je jeden z nejlepších kamenů pro podporu harmonických vztahů – je takřka nezbytný pro kohokoli, v jakékoli fázi romantického partnerství. Pokud právě začínáte nový vztah, bude pomůže vám k otevřené komunikaci se svým partnerem. A pokud jste ve vztahu už po dlouhou dobu, aventurín pomůže přidat novou dávku lásky do vašeho partnerství.

Pomůže vám překonat závislosti

Aventurín může působit jako osobní talisman, pokud se chcete stát lepší osobou. Může vám pomoci překonat špatné návyky, jako je přejídání, nadměrné užívání alkoholu, hazardní hry a podobně. Aventurín vám také pomůže převzít odpovědnost.

Sponzorováno

Pozitivní vliv na srdce a oběhový systém

Zelený aventurín vám poskytuje podporu, pokud trpíte nějakou srdeční chorobou či infekcí. Zelený aventurín reguluje oběhový systém. Stimuluje buněčnou regeneraci a celkové hojení těla. Stimuluje životní sílu zlepšováním fyzické vitality. Tento zelený kámen také pomůže, pokud se zotavujete ze srdečního infarktu. Ano, aventurín, zejména ve své zelené formě, podporuje srdce a je ideálním krystalem pro každého, kdo trpí srdečními a oběhovými problémy.

Zvyšuje libido

Aventurín může také působit jako afrodiziakum. Při umístění pod postel může stimulovat sexuální touhu.

Regeneruje

Jeho stimulující energie je ideální pro ty, kteří se zotavují z nemocí nebo chirurgických zákroků – tento kámen dává tělu podpůrnou energii potřebnou k uzdravení a regeneraci tkáně.

Pozitivní vliv na oči

Aventurin se po staletí v Tibetu používá k léčení očních chorob a zlepšení zraku a může dokonce léčit stavy, jako je astigmatismus, dyslexie, dyspraxie a dětská mozková obrna.

Další vliv a účinky na zdraví

Vyrovnává krevní tlak. Stimuluje metabolismus, snižuje hladinu cholesterolu a zabraňuje arterioskleróze. Má protizánětlivý účinek a může zmírnit kožní vyrážky a alergie. Aventurin může zmírnit migrénu, bolesti hlavy a bolesti očí.

A co aventuríny jiných barev?

Jak jsme již na začátku článku uvedli, aventurín existuje v mnoha barvách. Jaké účinky mohou mít aventuríny dalších barev?

Modrý aventurín

Modrý aventurín

Modrý aventurín je užitečný při vyrovnávání hormonů – zejména u žen. Může pomoci zmírnit svalové záškuby, křeče a obličejové tiky. Podporuje zdravou krev a okysličování krve. Modrý aventurín umí dětem posílit jejich dýchací a oběhový systém. Pomáhá také při posilování žilních a arteriálních stěn.

Modrý aventurín může napomoci zklidnění hyperaktivity.

Oranžový aventurín

Oranžový aventurín podporuje tvorbu krve, dobrý krevní oběh, zahřívá a revitalizuje necitlivé části těla a posiluje játra. Oranžový aventurín vám pomůže při otěhotnění a také vám umožní mít radostné těhotenství.

Červený aventurín

Červený aventurín je silný kámen posilující krev. Může pomoci stimulovat tvorbu červených krvinek v kostní dřeni a může napomáhat při regulaci krve v těle. Pomáhá při autoimunitních poruchách a posiluje imunitní systém obecně. Podporuje játra a pomáhá při detoxikaci.

Zajímavé informace o aventurínu

 • Aventurín je kámen supervhodný pro lidi, kteří jsou narozeni od 20. dubna do 20. května.
 • Aventurín může podpořit další homeopatickou léčbu a často působí protizánětlivě, léčí kožní stavy, jako je akné, ekzém a růžovka.
 • Aventurín je spojen s planetou Venuší.
 • Díky příjemné zelené barvě se předpokládá, že aventurín přináší dobré zdraví, úspěch a má vliv na omlazení.
 • Aventurín může pomoci zmírnit stres a duševní a emoční tlak. V tomto smyslu je to skvělý kámen pro každého, kdo se snaží usilovně plnit své cíle.
 • Zlepšuje relaxaci, regeneraci.
 • Je to kámen lidí, kteří jsou narození ve znamení Býka.
 • Aventurín je kámen vhodný pro idealisty. Energie tohoto kamene vzbudí v člověku motivaci stát se lepším člověkem.
 • Otevírá oči, aby ocenili skutečnou krásu člověka s dobrým charakterem.

Sponzorováno

(Upozornění: Informace v tomto článku nenahrazují konzultaci s lékařem. Všechny sdílené informace, včetně informací týkajících se zdravotních problémů a léčby, jsou pouze informativní.)

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva