Sponzorováno

Rubín a jeho účinky na zdraví – jak vám může pomoci? 4.82/5 (17)

Jak vám v životě může pomoci krásně červený rubín?

Jak vám v životě může pomoci krásně červený rubín?

Rubín je červená odrůda drahokamu korund (červený korund = rubín). Rubín je také drahokam 40. výročí.

Rubín také podporuje vášeň a nadšení pro život. Zvyšuje motivaci a stanovení realistických cílů. Vyvažuje srdce a vzbuzuje důvěru. Rubín podporuje radost, spontánnost, smích a odvahu. Podporuje pozitivní sny a stimuluje epifýzu. Pomáhá udržet bohatství a vášeň. Rubín podporuje odstranění negativních energií z vaší cesty. Překonává vyčerpání a letargii a dodává sílu a vitalitu. Uklidňuje hyperaktivitu.

Rubín detoxikuje tělo, krev a lymfatický systém. Léčí horečky, infekční choroby a omezuje průtok krve. Rubín také stimuluje nadledviny, ledviny, reprodukční orgány a slezinu.

Pár slov z historie rubínu

Rubín dostal své jméno díky latinskému slovu pro červenou, ruber. Je to jeden ze čtyř drahých kamenů spolu s diamantem, safírem a smaragdem. Rubín je třetí nejtvrdší drahokam – s Mohsovým číslem 9 – po diamantu a moissanitu. Po staletí se rubíny těží, sbírají, obchoduje se s nimi, používají se v módě, i ke zdobení zbraní. Rubín je známý jako drahokam šlechticů. „Krvavě červené“ rubíny jsou považovány za nejcennější. V některých starověkých kulturách byly rubíny používány k předpovídání budoucnosti. Mezi slavné rubíny patří rubínový a diamantový prsten od Van Cleef a Arpels ze sbírky Elizabeth Taylorové, který vytvořil rekord v ceně za karáty: 4,2 milionu dolarů / 8,24 karátů.

Rubín je kámen měsíce července. Používá se také k připomenutí 40. výročí svateb a dalších milníků.

Rubín a jeho metafyzické vlastnosti

Věří se, že rubín podporuje lásku, péči, zdraví, znalosti a bohatství. Byl taktéž spojen se zlepšenou energií a koncentrací, tvořivostí, loajalitou, ctí a soucitem. Rubín je považován za ochranný kámen domova, majetku a rodiny. O rubínu se často říká, že stimuluje srdeční čakru a přináší duchovní moudrost a zároveň chrání před psychickými útoky.

Zajímavé informace o rubínu

  • Čakry – základní čakra, srdeční čakra
  • Kámen měsíce července
  • Kámen znamení – Beran, Rak, Lev, Štír, Střelec
  • Planeta – Slunce
  • Element – Oheň
  • Typické barvy – růžovo-červená až červená

Rubín si vždy užíval velmi královského postavení v legendách a mýtech – po tisíce a tisíce let je velmi oblíbeným talismanem lidí po celém světě.

Rubín má i silnou duchoví stránku. Je již dlouho považován za jeden z nejsilnějších darů na počest Buddhy a Krišny. Hinduisté věří, že červená záře rubínu pochází z věčného plamene, který by žádný člověk nemohl uhasit.

Rubín a pár informací z geologie

Rubín (spolu se safírem) je druh korundu. Svou červenou barvu získává díky chromu.

Většina ložisek rubínu je stále zpracovávána primitivním způsobem, jakým se pracuje po celá staletí. Jsou rýžovány z řek a vybírány ručně z ostatních minerálů kolem nich.

Ve své přirozené drsné formě jsou rubíny nelesklé kameny. Ale jakmile jsou broušené a leštěné, jejich vysoký lesk je oslnivý (srovnatelný s diamanty) a jejich bohatá červená barva je pleochroická – se mění při pohledu z různých směrů.

Existuje také rubín v zoisitu – je to kombinace rubínu ​​a zoisitu. Jediná ložiska těžby byla nalezena v Tanzanii. Tato kombinace má obvykle zelenou barvu, ale mohou bít i růžové a červené inkluze. Rubín v zoisitu je nádherný kámen, který přeměňuje negativní energii na pozitivní, pomáhá zvládnout obtížné životní situace a stresové stavy.

Rubín v zoisitu

Rubín v zoisitu

Další kombinace, rubín v kyanitu (nazývaný také rubínový kyanit), se těží v Myanmaru (Barma), Indii a Thajsku. Jeho barva je typicky skvrnitá růžová a červená s šedozelenou a zelenou. Traduje se, že rubín v kyanitu odvádí z těla, krve a lymfatickým tekutin jedovaté látky. Sráží horečku, léčí infekční nemoci a snižuje krevní tok. Mimořádně blahodárně působí na srdce a oběhový systém.

Sponzorováno

Rubín v kyanitu

Rubín v kyanitu

Kromě rubínů v jeho přirozeném stavu jsou některé rubínové drahokamy ošetřovány dvěma způsoby – barveny a zahřívány. Rubíny nižší kvality jsou někdy ošetřovány teplem (přibližně 3300 stupňů Fahrenheita), aby byly drahokamy transparentnější a aby byla jejich barva výraznější. Dalším zpracováním je vyplnění zlomenin olovnatým sklem pro zlepšení průhlednosti.

Některé rubíny jsou také barveny (méně často, než zahřívání). Způsob barvení se bude lišit v závislosti na zdroji, prodejci a technologii. Typicky jsou rubínové drahokamy, které jsou porézní, ukládány do nádob obsahujících organická nebo rostlinná barviva. Mohou být také použity chemické soli a přírodní pigmenty. Kameny se mohou namočit několik týdnů, aby barvivo mohlo plně proniknout do kamene a vytvořit jednotnou barvu povrchu. Ale takové dobarvené nebo zahřáté kameny již nemusí mít požadované vlastnosti. Tak na to pozor.

Rubín a účinky na zdraví

Nejstarší záznamy obsahují informace o tom, že rubín byl použit k detoxikaci krve, aby zabránil hladovění a k ochraně před morem.

O rubínu je známo, že se používá k odstraňování toxinů z krve a celého těla – a to i v dnešních dnech (záleží na kultuře). Léčí horečky i infekční choroby. Říká se, že je velmi prospěšný pro srdce a oběhový systém, protože zvyšuje průtok krve, stimuluje nadledviny, ledviny, slezinu a reprodukční orgány.

Pomáhá také překonat vyčerpání a letargii a nahradit je potencí a energií.

Rubín je považován za krevní kámen, který posiluje srdce, myokard, srdeční komory a stimuluje dobrý oběh a krevní oběh. Je to také pomoc při léčení poruch nebo srdečních chorob.

Rubín pomáhá při regulaci menstruačního toku a zmírnění bolesti spojené s menstruací. Je považován za prospěšný pro reprodukční orgány a často se používá k léčbě sexuální dysfunkce, impotence a neplodnosti, časné menopauzy a jako podpora gynekologických operací.

Předpokládá se, že je užitečný během těhotenství, zejména pro starší ženy, a při optimálním vývoji dětí v embryonálním stavu.

Rubín je užitečný při detoxikaci těla, krve a lymfy a pomáhá při léčbě horečky a infekcí. Stimuluje nadledviny, ledviny a slezinu a napomáhá nedostatečnému oběhu nebo toku energie v nohou. Může být také použit jako pomocník při regulaci hmotnosti, zejména pokud je příčinou emocionální stravování.

Spirituální vlastnosti, energie rubínu

Rubín je silný kámen, který chrání před negativní energií, psychickým útokem a energetickým vampirismem, zejména srdeční energií.

Rubín umožňuje sdílení energie lásky navzdory minulým zraněním v tomto směru.

Při práci s rubínem se vám odstraní jakákoliv omezení, posílíte odvahu, radost, vůdčí vlastnosti a nezištnou práci ve všech duchovních snahách. Pomáhá chránit před hromaděním odporu, když se musíte starat o druhé.

Rubín, ovládaný planetou Mars, se nosí během rituálů, aby zvýšil vaši vlastní energii. Když se člověk cítí vyčerpaný nebo vyčerpaný, kámen může být umístěn vedle červené svíčky, aby zapůjčil svoji energii. Překonává obavy z toho, že je někdo „ošklivý“ nebo nemilovaný, a zejména zmocňuje ty, kteří mají nadváhu, aby se mohli najít v tomto fyzickém světě. Je mocným kamenem pro rozvoj láskyplnějšího přístupu k sobě samému a ke svému fyzickému tělu.

Sponzorováno

A co vy? Máte rubín? Na co ho používáte? Pomáhá vám? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

A co si dále přečíst o kamenech?

Zdroje článku a zajímavé studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva