Sponzorováno

Azurit a jeho účinky na zdraví – na co se dá použít? 4.82/5 (11)

Kámen azurit je také prospěšný, pokud máte problémy se soustředěním

Kámen azurit je také prospěšný, pokud máte problémy se soustředěním

Azurit, je ve světě drahokamů velmi vyhledávaný krystal. Je známý svou ohromující modrou barvou, která se vyvinula v průběhu tisíciletí reakcemi mezi mědí, vodíkem, uhličitany a kyslíkem (azurit je kámen na bázi mědi, který se běžně vyskytuje v měděných dolech). Je to minerál uhličitanu mědi, který se nachází v horních oxidovaných částech měděné rudy. Azurit má hluboké kontrastní odstíny modré, které pocházejí z jeho splynutí s malachitem, úzce příbuzným minerálem, který má téměř stejné chemické složení. Azurit je skvělým klenotem, pokud jde o posílení tvořivosti a vnitřní moudrosti, protože čistí a aktivuje čakru třetího oka.

Chcete-li léčivé vlastnosti Azuritu nasměrovat, umístěte jej do své kanceláře nebo pracovny do neustálého toku své silné energie. Protože stimuluje kreativitu a zvyšuje intuici, Azurit je vynikající pro použití jako pomocník při studiu nebo během nějaké kreativní práce. Než začnete pracovat na projektu, sedněte si klidně s tímto kamenem po dobu dvaceti minut, abyste mohli těžit z jeho inspirativní energie. Mějte ho v ruce, nebo si ho položte na čelo a lehněte si s ním. Mějte po ruce notebook nebo kousek papíru pro případ, že si budete chtít zapsat poznámky, které by mohly být užitečné. Pak jemně nechte tyto myšlenky a pocity zmizet a začněte rytmicky dýchat, přičemž dbejte na vdechování pozitivity a vydechujte jakékoli negativní myšlenkové vzorce, které se ve vás drží.

Azuritu je super na problémy s komunikací

Pokud máte problémy s komunikací, kombinace Azuritu a Malachitu je vynikající pro vyvážení srdečních a krčních čaker. Chcete-li nasměrovat léčivé vlastnosti Azuritu, vytvořte si takový malý posvátný léčivý prostor. Bez nepořádku, který by vás rušil. Lehněte si do pohodlné polohy, položte kámen na krk nebo horní část hlavy a nechte jeho silnou léčivou energii působit.

Klidně si lehněte s azuritem na čele a nechte jeho energii působit. Vnímejte ji.

Klidně si lehněte s azuritem na čele a nechte jeho energii působit. Vnímejte ji.

Účinky azuritu na zdraví

Kámen azurit je také prospěšný, pokud máte problémy se soustředěním, protože zvyšuje intuici a duchovní moudrost tím, že pomáhá vyčistit mysl od negativních emocí a myšlenkových vzorců, které ve vás mohou být. Držte tento krásný kámen v levé ruce a všimněte si, jak na vás působí. Některé vlastnosti, které je třeba hledat, jsou jeho teplota a případné (velmi mírné) vibrace. Dokončete rituál zakrytím kamene pravou rukou.

Tento kámen také pomáhá udržovat rovnováhu jin-jang. Klidně dýchejte, zavřete oči a zkuste cítit jakési bílé světlo, které naplňuje vaše tělo a ducha mírem a klidem. Pokud se v průběhu tohoto terapeutického sezení na mysli objeví negativní myšlenky, opatrně je nechte rozplynout za pomocí azuritu. Nebojte, kámen vám s tím pomůže. Pokud se objeví škodlivé myšlenky, jednoduše je odhoďte, jako když hodíte míč přes hřiště.

Stylový způsob, jak mít stálý přístup k léčivým vlastnostem tohoto pozoruhodného drahokamu, je nošení šperků s azuritem. Tímto způsobem budete mít vždy každodenní kontakt se jeho inspirativními vlastnostmi. Kdykoli zažijete bloky v kreativitě nebo problémy při soustředění, dívejte se na svůj azurit (držte třeba korálky náhrdelníku nebo náramku a pociťte inspirativní vibrace tohoto vzácného a krásného kamene). Azurit čistí a aktivuje čakru třetího oka, energetické centrum spojené s duchovním vědomím a kreativitou.

Název azuritu je odvozen od slova „azurová“, což znamená „nebesky modrá“ a samozřejmě představuje jeho ohromující a výrazné odstíny hlubokých modrých barev. Je důležité udržovat azurit na suchém místě mimo sluneční světlo. Má tvrdost 3,5 až 4, takže s Azuritem vždy zacházejte opatrně.

Azurit je užitečný při léčbě zarovnání páteře a poruch obratlů, hrudních košů a malých kostí, zejména těch, které jsou malformované. Může být také prospěšný při léčbě artritidy a kloubních problémů, při detoxikaci a při problémech s ledvinami, žlučníkem, slezinou a játry. Má se za to, že je prospěšný pro zdravou kůži a zuby a podporuje vývoj embrya v děloze.

Sponzorováno

Azurit napomáhá cirkulaci a okysličování krve a pracuje na buněčné úrovni, aby obnovil jakékoli zablokování nebo poškození mozku. Je to tedy dobrý kámen pro Alzheimerovu chorobu, demenci a další degenerativní poruchy mozku, jakož i pro stárnutí. Azurit může také uklidnit migrény, snížit tinnitus.

Azurit a emocionální léčivá energie

Azurit čistí a posiluje emoční tělo, uvolňuje stres a starosti a překonává zármutek a smutek. Také odhaluje obavy a fobie o tom, čím jsou, a především poskytuje pochopení toho, proč k nim došlo.

Azurit propůjčuje odvahu překonat negativní vzorce chování pramenící z nejistoty a strachu. Pomáhá těm, kteří klamou nebo lžou, aby byli upřímnější a pravdivější vůči sobě i ostatním. Uklidňuje ty, kteří příliš mluví o nervozitě, a vybízí ty, kteří se zdržují sebevyjádření, aby vyjádřili své myšlenky a pocity.

Azurit je vynikající pro překonání komplexu podřadnosti, a při překonávání domácí šikany. Azurit snižuje napětí mezi různými generacemi, když spolu sdílí dům, zejména pokud spolu existují tři nebo více generací. To je zajímavé, že?

Meditace s azuritem

Vycházejte ze Zenové tradice, a zkuste doma meditovat s azuritem (nebo s jakýmkoliv jiným kamenem, který je vám sympatický a uklidňuje vás. Dejte azurit na bílý hadřík a zapalte svíčku. Seďte v tradiční meditační póze (nebo jinak, jak je vám to pohodlné), na několik okamžiků se dívejte na kámen, což je praxe, která pomáhá klidné mysli s pokojnému rozjímání. Soustřeďte se na drahokam tak dlouho, jak jen můžete, aniž byste odvrátili pozornost a všimněte si, jaký ve vás azurit vyvolává pocit. Každodenní meditace s Azuritem je užitečným nástrojem pro posílení vašeho spojení se sebou samým. Je to skvělá relaxace. Po tomto uzdravujícím rituálu pocítíte krásně zmocňující pocit vašich energetických center naplněný duchovní moudrostí.

Azurit je tedy velmi užitečný kámen při meditaci, aby vyčistil mysl, podpořil hlubokou introspekci a vizualizaci a umožnil jasné rozpoznání přijatých intuitivních zpráv.

Azurit se často vyskytuje v přírodě v kombinaci s Malachitem, dalším minerálem uhličitanu měďnatého, který má jasně zelenou barvu.

Azurit pomáhá s kontrolou emocí i s uvolněním stresu

Azurit uklidňuje mysl, uvolňuje stres a zmatek a zmírňuje obavy, nerozhodnost a myšlenky, které stále přetrvávají v našem vědomí. Chcete-li obnovit rovnováhu a kontrolu nad emocemi a reakcemi, jednoduše podržte krystal a požádejte ho, aby vám pomohl s nepříjemnými myšlenkami.

Doporučujeme azurit co nejvíce mnout a mít s ním kontakt přes kůži. Tak se jeho síla nejlépe uvolní a vy ji můžete pocítit.

Azurit je opravdu nádherný kámen.

Azurit je opravdu nádherný kámen.

Zajímavé informace o azuritu

  • Tento krásný modrý kámen byl nalezen na mnoha místech světa, včetně Egypta, Namibie, Ruska, Francie, Austrálie, Peru, Chile a USA.
  • Často se vyskytuje přirozeně v kombinaci s jinými kameny na bázi mědi, včetně Malachitu, Eilatu či Chrysokolu.
  • Jeho silný účinek na čakru třetího oka vám také pomůže rozvíjet vaši intuici
  • Azurit pomáhá zmírňovat starosti, fobie a otravné negativní myšlenky.
  • Domorodí Američané používali Azurit jako posvátný kámen pro komunikaci s indickými duchy.
  • Azurit může pomoci rozpouštět energetické a komunikační blokády, uklidňuje a uvolňuje duševní stres.
  • Azurit je také skvělý krystal pro starší lidi, kteří žijí sami nebo v chráněných ubytovacích zařízeních, aby si udrželi svou nezávislost, duševní bdělost a fyzické zdraví.

Sponzorováno

A co vy? Máte rádi azurit? Nebo jiný kámen? Budeme rádi, pokud se s námi a čtenáři podělíte o vaši zkušenost s léčivou silou kamenů.

Zdroje článku a studie o azuritu

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva