Obsidián a jeho účinky na zdraví – napomáhá trávení a detoxikuje 4.82/5 (22)

Sponzorováno

Jak vám může pomoci krásný kámen obsidián?

Jak vám může pomoci krásný kámen obsidián?

Obsidián je silně ochranný kámen, tvoří jakýsi štít proti negativitě. Blokuje psychické útoky a absorbuje negativní energie. Obsidián mírní duševní stres a napětí. Stimuluje růst na všech úrovních, nutí zkoumat neznámé a posiluje touhu otevírat nové obzory. Přináší jasnost mysli a umí řešit zmatek v mysli. Obsidián rozpouští emoční blokády a stará traumata z minulosti.

Obsidián napomáhá trávení a detoxikuje. Snižuje při bolest artritidě, pomáhá při problémech s klouby a při křečích. Zahřívá končetiny.

Použití obsidiánu lze vysledovat až do paleolitu, kdy býval používán k výrobě šípů a dalších nástrojů. Tento kámen také chránil naše paleo předky před útočníky a nebezpečím na lovu. Obsidián, který je typický hlubokým lesklým, se často nazývá vulkanické sklo, protože je tvořen roztavenou lávou, která se velmi rychle ochladila. Je to tedy typ sopečného skla a nachází se na mnoha místech po celém světě. Má sopečnou nejsilnější energii. Má v sobě prvky ohně, vody a země.

Barvy obsidiánu

Existuje celá řada různých variací tohoto minerálu, může mít opravdu mnoho barev. Dokonce můžete objevit i nádherné duhové obsidiány.

Obsidián je často černý, ale může být také zelený a fialový, hnědý, modrý a zelený. V tomto článku se soustředíme na černé krystaly, protože ty mají silné metafyzické vlastnosti.

Takto může vypadat duhový obsidián.

Takto může vypadat duhový obsidián.

Jaké má obsidián účinky? Jak nám může pomoci?

Obsidián je významný ochranný kámen, pomáhá identifikovat naši temnou stránku, a jeho léčivé vlastnosti ji mohou notně vylepšit. Význam obsidiánu nám připomíná, že každý z nás má dobrou a špatnou stránku. Namísto skrytí před naší vnitřní pravdou obsidián identifikuje negativitu a vyčistí ji, a to nám pomůže vybrat cestu vedoucí ke světlu a lásce.

Sponzorováno

Začleňte obsidián do své meditační praxe a použijte jeho duchovní sílu, pro poznání celé vaší osobnosti – té dobré, i té špatné stránky osobnosti. Seďte tiše s kamenem po dobu dvaceti minut a všimněte si síly obsidiánů v tom, jak umí odhalit celou vaši osobnost. Obsidián je vlastně něco jako „duchovní dezinfekční prostředek“, který je připraven důkladně vyčistit vašeho vnitřního ducha a zanechat v něm pocity světla.

Obsidián je známý také svými stabilizačními a uzemňovacími účinky, což z něj činí vynikající krystal pro ukočírování rozptýlených energií. Kdykoli máte pocit, že jsou vašem myšlenky hodně rozptýlené, držte v ruce kámen – pak cítíte, že obnovuje harmonii a pomůže se soustředěním. Noste šperky z obsidiánu – je to stylový způsob, jak mít neustále vlastnosti obsidiánu k dispozici.

Obsidián pohlcuje elektromagnetické záření

Obsidián je zvláště účinný při pohlcování elektromagnetického záření, díky kterému je vhodné jeho umístění blízko elektroniky (mobily, počítače, tablety) – je to super úprava domova v souladu s Feng Shui. Pokud spíte se svým smartphonem na nočním stolku, bylo by také dobré umístit mezi sebe a vaše zařízení kousek obsidiánu, který pohltí a všechny škodlivé emise energie.

Pomoc při různých závislostech

Tento kámen má silnou léčivou energii a je známo, že napomáhá při léčbě závislostí, při poruchách příjmu potravy, negativním chování a při emočních blokádách.

Sponzorováno

A co vy? Je vaším oblíbeným kamenem obsidián? Nebo máte jiný oblíbený kámen? Který? Budeme rádi za komentáře.

A co si o kamenech ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva