Topaz a jeho účinky na zdraví – posiluje nervy a stimuluje metabolismus – co dál umí? 4.82/5 (11)

Sponzorováno

Jak vám může pomoci kámen topaz?

Jak vám může pomoci kámen topaz?

Jednou z nejdůležitějších výhod nošení drahokamů je to, že vždy pomáhají odvádět negativní síly. To platí i pro topaz, který uklidňuje, léčí, stimuluje, dobíjí, motivuje a vyrovnává meridiány těla – nasměruje energii tam, kde je ji aktuálně nejvíce potřeba. Podporuje pravdu a odpuštění. Topaz přináší radost, štědrost, hojnost a dobré zdraví. Je znám také jako kámen lásky a štěstí. Uvolňuje napětí a vyvolává relaxaci. Topaz podporuje otevřenost a poctivost, seberealizaci a sebekontrolu. Pomáhá při řešení problémů a pomáhá při vyjadřování nápadů. Stabilizuje emoce, díky čemuž jste vnímaví k lásce ze všech zdrojů.

Topaz pomáhá trávení a bojuje proti poruchám příjmu potravy, jako jsou anorexie a bulimie. Posiluje nervy a stimuluje metabolismus.

Je toho mnoho, že? Ano, přesně takový topaz je.

Astrologové znovu a znovu připouštějí, že drahokamy mají nějaké magické schopnosti, díky nimž mohou přinést pozitivní změny do života lidí.

Kromě toho, že drahokamy jsou krásné a elegantní, má mnoho drahých kamenů a polodrahokamů také jakousi mystickou sílu, která může pozitivně ovlivnit (změnit) životy nositelů. Jedním z takových úžasných drahokamů je Topaz. Topaz může nabývat různých nádherných barev, jako je červená, zelená, modrá, žlutá, bílá i růžová (ta je hodně vzácná).

Přínosy topazu pro vaše zdraví

 • Topaz poskytuje úlevu od zdravotních problémů, jako jsou poruchy krve, zrakové problémy, poruchy trávení, krvácení atd.
 • Také pomáhá při léčbě žlučníkových kamenů a ledvinových kamenů, při artritidě a revmatismu
 • Modrý topaz může poskytnout úlevu od problémů s krkem
 • Žlutý topaz prý léčí poruchy jater a žloutenku
 • Žlutý topaz také ukázal skvělé výsledky při poskytování úlevy od nachlazení, kašle, horečky atd.
 • A pokud jde o zlepšení duševního zdraví nositele, může žlutý topaz uklidnit mysl a léčit duševní nemoci, úzkost, depresi a může dokonce poskytnout osvobození od sebevražedných tendencí.
 • Tento drahokam je prospěšný při léčbě problémů s játry, žloutenky, chronické ztrátě paměti, nespavosti a agresivitě.

Pamatujte: Osoby trpící některým z výše uvedených zdravotních problémů musí určitě jít na lékařské ošetření, aniž by se spoléhala na terapii drahokamem. Obecně jsou kameny skvělými pro podporu léčby různých nemocí, ale není to léčba první linie. Berte je jako podporu při léčbě nemocí.

Spirituální výhody topazu

 • Tento kámen také zlepšuje mysl svého nositele a pomáhá mu při racionálním rozhodování.
 • Topaz je vhodný jak pro muže, tak pro ženy, věří se, že topaz poskytuje muži inteligenci (intelekt) a ženě štěstí.
 • Může se také ukázat jako prospěšný při kontrole agresivity, hněvu a při snižování strachu.
 • Neuvěřitelná astrologická výhoda žlutého topazu spočívá v tom, že uvolňuje a uklidňuje mysl.
 • Také se předpokládá, že žlutý topaz odstraňuje negativní energie a odvrací pocity lítosti a úzkosti.
 • Kromě výše uvedených výhod je také známo, že krásná žlutá varianta topazu činí z člověka štědřejšího, čestnějšího, oddaného a upřímnějšího. Je známo, že žlutý topaz poskytuje vnitřní klid, klid mysli a přináší svému nositeli štěstí.
 • Dále je tento drahokam spojen s hrdostí, střízlivostí, poctivostí, inteligencí, odhodláním, laskavostí a upřímností.

Víte, že: Topaz je jedním z nejtvrdších přírodně se vyskytujících minerálů (Mohsova stupnice tvrdosti: 8). Výše už jsou jen korund a diamant. Tato tvrdost v kombinaci s jeho obvyklou průhledností a rozmanitostí barev znamená, že si získal široké uplatnění v klenotnictví jako broušený drahokam.

Sponzorováno

A takto vypadá modrý topaz

A takto vypadá modrý topaz

Další zajímavé informace a fakta o topazu

 • Rodný kámen pro lidi, kteří se narodili v listopadu, jsou citrín a právě topaz.
 • Žlutý topaz se skládá z fluoru, křemíku a hliníku – patří do rodiny fluorokřemičitanů.
 • Tento vzácný drahokam můžete najít v mnoha zemích po celém světě, jako je Brazílie, Japonsko, Srí Lanka, Nigérie, Česká republika, Austrálie, Pákistán, Itálie či Norsko.
 • Egypťané věřili, že žlutý topaz v sobě uchovává paprsky Slunce.
 • Je také známo, že žlutý dává svému nositeli pocit uspokojení a naplnění materialistických tužeb.
 • V roce 1750 pařížský klenotník zjistil, že žlutý brazilský topaz se při vystavení mírnému teplu stává růžovým a toto ošetření se od té doby intenzivně používá, takže téměř veškerý růžový topaz vyskytující se v klenotech byl tepelně ošetřen.
 • Ve středověku se název topaz používal k označení jakéhokoli žlutého drahokamu, ale nyní se název správně používá pouze na výše popsaný křemičitan.
 • Hodně známý je tzv. El Dorado topaz. Ten váží neuvěřitelných 31 000 karátů (6,2 kg), v současné době je to největší broušený drahokam na světě. Topaz El-Dorado, který byl původně objeven v roce 1984 v Minas Gerais v Brazílii, měl neuvěřitelných 37 kg. Mimořádná ztráta více než 80 procent jeho hmotnosti během zpracování byla přičítána materiálu, který musel být odstraněn, aby se získal konečný produkt s dokonalým smaragdovým řezem, dobrou čirostí a žlutohnědou barvou.
 • Topaz lze nalézt ve všech barvách duhy. Nejcennější barvou je červená a často se označuje jako císařský topaz. Tuto barvu vykazuje méně než 1% všech topazů drahokamů.
 • Topaz je určený klenot pro 4. a 23. výročí. Modrý topaz je vyhrazen pro 4. výročí, zatímco císařský topaz je vyhrazen pro 23. výročí.
 • Pokud je topaz používán jako náhrdelník, odvádí smutek a posiluje intelekt.
 • Existují dvě teorie o tom, odkud vznikl název topaz. První teorií je, že název pochází z malého ostrova v Rudém moři zvaného Topazios. Tento ostrov ve skutečnosti nikdy žádné topazy neprodukoval, ale místo toho produkoval peridot (olivín). Ve skutečnosti předtím, než byly vynalezeny moderní metody detekce minerálů, byl topaz často zaměňován právě s peridotem. Druhá teorie je taková, že název pochází ze sanskrtského slova „tapas“, což znamená oheň.
 • Růžový topaz byl poprvé objeven v Rusku v 19. století. Vzhledem k tomu, že drahokam byl velmi vyhledávaný, bylo povoleno vlastnit a nosit drahokam jen carovi, jeho rodině a těm, kterým ho dal.
Topaz El-Dorado

Topaz El-Dorado

Modrý topaz

Modrý topaz je drahokamem státu Texas v USA. Přirozeně se vyskytující modrý topaz je poměrně vzácný. Obvykle je původně bezbarvý, šedý nebo světle žlutý a modrým se stává až je tepelně zpracován a ozářen, tím se získá požadovanější tmavší modrá barva. Modrý topaz symbolizuje poctivost. Modrý topaz je kámen 4. výročí.

Topaz je spojován s loajalitou, přátelstvím a věrností, což z něj činí ideální dárek pro svatbu nebo výročí.

Sponzorováno

A co vy? Máte svůj soukromý topaz nebo máte radši jiný kámen? Jaký? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

A co si dále přečíst o kamenech?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva