Jaspis a jeho účinky na tělo a zdraví 4.7/5 (10)

Sponzorováno

Takto vypadá dalmatinový jaspis

Takto vypadá dalmatinový jaspis

Už od dávných dob je kámen jaspis ceněn a využíván pro své silné uzdravovací schopnosti. Téměř každá starověká civilizace nějakým způsobem využívala léčivé vlastnosti jaspisu. Tento léčivý drahokam, který nosili šamani, kněží a králové, byl považován za posvátný a silný ochranný kámen. Starověcí Egypťané si používali jaspis ve svých talismanech i rituálních špercích. Vyřezané amulety z jaspisu také pohřbívali s mumifikovanými zbytky králů, protože věřili, že tento kámen jim poskytne bezpečný přechod do posmrtného života.

Jaspis je kámen duchovní odvahy a moudrosti.

Využijte léčivé vlastnosti jaspisu

Existují různé druhy jaspisu. Na co je dobrý ten který jaspis?

Oceánový jaspis

Oceánový jaspis

Oceánový jaspis

Oceánový jaspis je ideálním kamenem, když se cítíte trochu dole a potřebujete trochu povznést a nakopnout. Přináší pocity radost a radosti, pomáhá vám uvolnit negativní pocity a energii. Léčivé vlastnosti oceánového jaspisu mohou být přínosem pro každého a je to kámen, který by měl mít každý ve své sbírce oblíbených kamenů! Někdy se označuje jako buněčný jaspis, protože se předpokládá, že jeho silné léčivé energie působí na vaše tělo na hluboké buněčné úrovni.

Obrázkový jaspis

Tento druh jaspisu zabezpečuje velmi hluboké spojení mezi vámi a Zemí. Krásné „scény“ a „krajinné vzory“ jeho vzhledu jsou považovány za zprávy od starověkých civilizací. Obrázkový jaspis je skvělý krystal pro meditaci, který vám pomůže spojit se s vědomím Země. Přinese vám pohodlí, energii a pocity bezpečí, které vám pomohou uvolnit jakýkoli strach, stres nebo úzkost, kterou můžete cítit.

Leopardí jaspis

Leopardí jaspis je skvělý krystal, který se používá k posílení vašeho spojení se zvířaty – třeba u vašich domácích mazlíčků! Je to velmi silný léčivý a vyživující kámen, který napomáhá k vašemu dalšímu osobnímu růstu. Leopardí krása jaspisu je také úžasná v dobách stresu, protože vám poskytne klid a celistvost, kterou ve stresové dob hledáte.

Červený jaspis

Červený jaspis vám dodá nárůst energie životní síly, čímž zvyšuje vaši vytrvalost a výdrž. Energie červeného jaspisu je podobná adrenalinu, probouzí vás a dodává energii vašemu tělu, zvyšuje vaši energetickou hladinu. Léčivé vlastnosti červeného jaspisu podporují pozitivní a radostný postoj v životě a dávají vám motivaci k plnění vašich snů. Říká se také, že hercům a herečkám přináší štěstí, a pomáhá také projevit kreativní nápady.

Žlutý jaspis

Žlutý jaspis je silně spojen s energií Slunce a podporuje štěstí, radost a pozitivitu. Stimuluje a vyrovnává vaši čakru solar plexus tak, aby snížil pocity stresu a úzkosti. Léčivé vlastnosti žlutého jaspisu pomáhají zvyšovat vaši sebedůvěru, zejména v situacích, kdy se cítíte nějak ochromeni nebo tak nějak nejste ve své kůži. Noste žlutý jaspis, když potřebujete podporu a více energie!

Sponzorováno

Dalmatin jaspis

Dalmatin jaspis, jak už jeho název napovídá, je super společník (stejně jako psí kamarád dalmatin). Když se energicky cítíte tak nějak „pod psa“, spojte se s léčivými vlastnostmi dalmatinového jaspisu – zvednete si tak náladu svou přirozeně šťastnou energií. Povzbudí vás k cestě k vaší dětské radosti – tuto radost pak vyzařuje celé vaše tělo. A to prostě chcete. Budete mít energii podobnou té, jakou vidíte a cítíte, když vidíte roztomilé štěně. Tento kámen vám prostě pomůže vykouzlit úsměv.

Jaspis kambaba

Jaspis kambaba

Jaspis kambaba

Kambaba jaspis vám pomůže překonat vaše obavy – tento kámen totiž ztělesňuje energii nebojácnosti. Vyvolá ve vás úplně jiný pohled na život, takový, ve kterém jste si jisti svými vrozenými schopnostmi a dovednostmi. Meditace s jaspisem kambaba vám může pomoci změnit váš život a nasměrovat jej do směru, kterým jste vždy chtěli jít. Podporuje vaši sebedůvěru.

Dále pomáhá při léčbě trávicího systému, odstraňuje toxiny a napomáhá vstřebávání vitamínů a minerálů, kontroluje proudění žluči, čistí žlučník, působí prospěšně na malý mozek.

Jaspis bumblebee

Jaspis Bumble Bee vám pomůže zapamatovat si, že možnosti pro vás jsou takřka nekonečné, protože jediné, co vás omezuje, jsou limity, které si sami stanovíte a které máte v hlavě. To podnítí vaši motivaci a vůli, dává vám skutečnou chuť do života. Je také ho velmi těžké ho najít, protože důl se nachází na hoře Papandayan v Indonésii, která je stále aktivní jávskou sopkou. Pokud chcete změnit svůj život, zkuste využít podporu právě tohoto kamene. Pomůže k posunu vašeho života lepším směrem.

Černý jaspis

Černý jaspis je užitečný při úlevě od bolesti a pomáhá při bolestech žaludku a nohou.

Zelený jaspis

Zelený jaspis je kámen rovnováhy, který uzdravuje a uvolňuje nemoci. Posiluje imunitní systém a detoxikuje všechny tělesné systémy. Chrání před znečištěním. Zelený jaspis léčí kožní poruchy a řeší nadýmání. Léčí nemoci zažívacího traktu a čistících orgánů.

Jaspis je opravdu skvělý kámen. Udržuje a podporuje vás v období stresu a přináší klid a celistvost. Jaspis poskytuje ochranu a absorbuje negativní energii. Vyvažuje jin a jang. Jaspis odstraňuje elektromagnetické a ekologické znečištění, včetně záření. Podporuje čestnost vůči sobě samému. Poskytuje odvahu k asertivnímu řešení problémů. Pomáhá rychlému myšlení a podporuje organizační schopnosti. Jaspis stimuluje představivost a přeměňuje myšlenky v činy. Prodlužuje také sexuální potěšení. Podporuje při dlouhodobé nemoci a obnovuje energii těla.

Sponzorováno

Tak co, máte svůj osobní jaspis? Nebo máte jiný oblíbený kámen? A jaký? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Co si dále o kamenech přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva