Sponzorováno

Chilli a hubnutí – vypalte tuky z těla ven! 4.77/5 (22)

Chilli a hubnutí - vypalte tuky z těla ven!Tato pálivá zelenina je bohatá na vitaminy, dokáže zlepšit imunitu i spalování tuků a používá se i jako afrodiziakum. Existuje asi 3000 druhů chilli papriček lišících se stupněm pálivosti, za kterou mohou látky zvané kapsacinoidy.

Co všechno chilli obsahuje?

Kdy je chilli super?

Chilli a hubnutí

Látka kapsaicin tělo zahřívá a způsobuje změny i uvnitř našeho organismu. Podporuje spalování tuků a hubnutí je až o 25% účinnější. Vedle pravidelného cvičení přidejte do svého zdravého jídelníčku chilli papričky a tuku zejména v oblasti břicha můžete dát sbohem. Kapsaicin kromě toho podporuje reflex i nasycenosti, čili pokud konzumujete jídlo dochucené s chilli, bude vám stačit méně k sytosti.

Mátu chuť na sladké? Dejte si chilli a je po chuti! Super, ne?

Objev amerických vědců přisuzuje chilli papričkám nové vlastnosti. Pomáhají prý při hubnutí. Omezují chuť k jídlu, což je vhodné zejména pro ty, kteří mají s nadměrným jedením problémy.
Richard Mattes, profesor univerzity Purdue v Indianě a doktorandka Mary Jon Ludy vypracovali studii. Zjistili v ní, že kapsaicin, který dodává papričkám pálivost, snižuje pocit hladu a zvyšuje spalování kalorií. Šestitýdenní studie zahrnovala pětadvacet lidí s nadváhou. Třináct z nich jedli kořeněná jídla, dvanáct ne. Výsledkem bylo, že ti kteří konzumovali chilli papričky, nepociťovali potřebu jíst tučná, přesolená a sladká jídla.
Obecně platí, že konzumace červené papriky zvyšuje vnitřní tělesnou teplotu a organismus tak spálí více kalorií výdejem energie.

Věděli jste? Látky obsažené v chilli mají tepelné účinky. Způsobují spalování tukových tkání a také výrazně zlepšují trávení a to díky zrychlení metabolismu a zvýšené sekreci žaludečních šťáv.

Na trhu existují různé chilli spalovače tuku. Věříme, že jsou účinné, ale lepší je možná bio-cesta. Například přidat si do jídla klasické chilli, nebo ochutit jídlo kayenským kořením, které také pomáhá redukovat váhu. Častokrát cena tabletových spalovačů tuků bývá přemrštěná – vzhledem k výsledkům nebo účinkům.

Sponzorováno

Přírodní antibiotikum

Kapsaicin obsažený v chilli papričkách z nich dělá přírodní antibiotikum. Bylo zjištěno, že lidé, kteří mají zvýšenou konzumaci chilli, mají mnohem nižší počet onemocnění srdce, což je chrání před rizikem infarktu nebo mrtvice.

TIP: 10 potravin, o kterých si myslíte, že jsou zdravé, ale ve skutečnosti NEJSOU

Super na imunitu

K jeho pozitivům patří i oddalování nástupu artritidy a účinky při bolestivých projevech osteoporózy. Kapsaicin ničí bakterie a tak předchází různým infekcím a virům. Dále zbavuje hlenů v nose u nachlazení. Dokáže rozšiřovat tak zlepšovat cévy, a celého těla prokrvení. Když to shrneme, konzumace chilli papriček může ve velké míře zlepšit vaši imunitu.

Při čem ještě chilli papričky pomáhají?

 • prokrvení orgánů
 • zmírňuje zánětlivé procesy kloubů
 • pomáhá při chorobách žil a revmatu
 • pozitivní vliv na potenci
 • přidávání do krémů proti celulitidě a masážních krémů
 • přidávání do rtěnek na prokrvení rtů a jejich optické zvětšení
 • prevence proti žaludečním vředům a rakovině žaludku
 • snížení sekrece inzulínu po jídle
 • upravuje trávení
 • zbavuje bolesti hlavy
 • mají antioxidační účinky

TIP: Mrkněte na TOP 12 přípravků na hubnutí

Díky chilli jsme šťastnější?

Konzumace chilli dokáže zlepšit náladu a předcházet tak depresím. Na výskyt této látky v krvi tělo reaguje produkcí hormonů endorfinu a serotoninu, které jsou známé jako hormony štěstí.

A co si o chilli ještě přečíst?

VIDEO: Chilli papričky a zdraví

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva