Fáze celulitidy – dokážete je dobře identifikovat? 4.95/5 (20)

Sponzorováno

Znáte jednotlivé fáze celulitidy a jak na ně?

Znáte jednotlivé fáze celulitidy a jak na ně?

Celulitida neboli pomerančová kůže je poměrně velkým problémem celé řady žen. Nejenom, že je pro ně noční můrou, ale je pro ně mnohdy i něčím, za co se stydí. Na její vznik má vliv celá řada faktorů a i když se snažíte žít zdravě a správně, může se objevit. Pokud chcete o tomto problému vědět více, společně se podíváme na to, jaké jsou hlavní fáze celulitidy a čím konkrétně se tyto fáze vlastně vyznačují.

Fáze celulitidy číslo jedna

V tuto chvíli jde o tu nejmírnější fázi samotné celulitidy. Pokud jde o běžný pohled, tak typická pomerančová kůže není běžným okem vidět. Viditelná může být až v případě, kdy se na ni určitým způsobem výrazně zatlačí, nebo dojde k takovému pohybu těla, že se začne různě deformovat. V takovém případě se může celulitida skutečně objevit. Daná fáze je poměrně jasnou předzvěstí toho, že se u vás tento problém v budoucnu může objevit v mnohem intenzivnější formě.

Pokud právě vy máte celulitidu v její první fázi, jistě vás bude zajímat to, zda už nyní lze tento problém řešit, a jakými způsoby. Odpovíme, že možné řešení samozřejmě existuje a způsobů je hned několik. Ideální je věnovat se pravidelné masáži, stejně jako je třeba myslet i na pravidelné zábaly proti celulitidě, které mohou celulitidu eliminovat. Dobré je také používat různé oleje, nebo dokonce i krémy. A to nejlépe ty, které budou obsahovat:

  • Kofein
  • Mák
  • Výtažky z citrusů

Náš tip: Přípravky na celulitidu

Fáze celulitidy číslo dvě

Během této fáze už je celulitida patrnější. Pokud stojíte uvolněně, nutno říci, že dané problémy nejsou zase až tak patrné a dá se říci, že pomerančová kůže stále nebude na první pohled viditelná. Pokud nedojde k tomu, že se vaše svalstvo zatne, již vidět bude, a to poměrně výrazně. Daná situace může nastat třeba ve chvíli, kdy sedíte, nebo stojíte v pozoru. Stále ale ještě můžeme říci, že se nejedná o nijak výrazně viditelnou fázi a tak není důvod mít obavy. Pokud se naučíte správnými pohyby dané problémy zakrývat, nikdo na první pohled nic nepozná.

Když se máme dotknout i možnosti řešení tohoto konkrétního problému, musíme říci, že dobrou volbou jsou kromě masáží a krémů už i různé procedury, které jsou dostupné v kosmetických salonech. O jaké procedury se jedná? Jednou je třeba radiofrekvence, která má za následek výraznou stimulaci kolagenu, který dokáže pokožku zpevnit a tak se zvýší i celková elasticita. Výsledkem může být velmi brzký návrat třeba do fáze jedna, kdy je celulitida vidět skutečně jenom při ojedinělých pohybech.

Sponzorováno

Fáze celulitidy číslo tři

Ta už může být problém. Důvod je poměrně jasný, jelikož když jde o fázi číslo tři, tak už může být celulitida viditelná doslova ve všech situacích. Roli nehraje ani to, v jaké pozici je vaše tělo, stejně jako nehraje roli ani to, jak máte nebo nemáte zatnuté svalstvo.

Fáze číslo tři přirozeně navazuje na fázi druhou a kromě toho, že je důsledkem neřešení daného problému, může být spojena také s tím, že v daných oblastech došlo ke zvětšení objemu uložených tukových zásob.

Metody odstranění jsou v daném případě různé. Může pomoci jak výše zmíněná radiofrekvence, tak je dobrou volbou i metoda označovaná jako kryolipolýza. Ta je unikátní v tom, že dokáže zmrazit tukové buňky, což následně vede k jejich odumření a toho, že se pomerančová kůže může zmenšovat. Opomenout nesmíme ale ani postupy spojené se zdravým životním stylem. Sem by měla patřit trojice samozřejmých věcí, kterými jsou tyto:

  • Aerobní pohyb
  • Posilování dané partie
  • Správný jídelníček

Fáze celulitidy číslo čtyři

Jedná se poslední fázi a podle toho je také charakteristická. Vychází z fáze číslo tři, kdy je celulitida poměrně výrazně viditelná. Pokud jde ale o fázi číslo čtyři, tak musíme říci, že zde už je pomerančová kůže nejenom jasně viditelná při jakékoliv činnosti a poloze těla, ale je dokonce natolik výrazná, že se na povrchu kůže začínají tvořit dost výrazné nerovnosti. Není ani ničím neobvyklým, že v této fázi se mohou objevovat dokonce i zdravotní komplikace. Důvodem je to, že tato fáze mnohdy souvisí také s výraznou nadváhou.

Metody, které jsme zmínili výše, na daný typ celulitidy sice budou zabírat, ale vzhledem ke komplexnosti tohoto problému rozhodně nelze jít jenom touto cestou. Zde už je třeba řešit celou věc celkem radikálně, a to ve spojení s odstraňováním celulitidy, i se snižováním hmotnosti.

Prioritou by mělo být zcela pochopitelně odstranění co největšího množství tuku. Zde mohou přicházet na řadu i možné lékařské zákroky, jako je například ten nejznámější, kterým je liposukce. Právě ta může zmírnit zásoby tuku a tím zajistí i to, že projevy celulitidy mohou být menší, a to i takové, že je bude možné zařadit zpět do fáze číslo tři.

Co dále si o celulitidě ještě přečíst?

VIDEO: Baňková masáž proti celulitidě

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva