Obsah článku
I když to možná neví mnoho z nás, na nehty nemají vliv jen vnější podněty. To znamená, že pokud je máte stále zničené, křehké a neumíte si poradit s jejich lámavostí, nestačí eliminovat jen kontakt s čisticími prostředky a dbát na jejich pravidelné ošetřování. Dopřát byste jim měli důkladnější kúru, protože takové příznaky mohou poukazovat na některý ze zdravotních problémů, které jsou prozatím dobře ukryté. Změňte stravu, jezte více vitamínů a k tomu přidejte i pár tipů, díky kterým se lépe popasujete s tímto problémem.
Včelí vosk
Často se dostanete k řadě o tom, že byste si měli krémovat nejen pokožku rukou, ale i nehty, abychom jim tak dodali výživné látky a poskytly nějakou ochranu navíc. Jeden produkt je však na tuto část rukou mnohem vhodnější. Včelí vosk totiž dodá nehtům nejen pěkný lesk, ale zároveň je ochrání před všemi vnějšími vlivy, včetně mrazů. Dejte si kousek na prst a jemně ho vetřete na celou plochu. Masírujte, dokud z něj nezůstane jen jemný povlak. Pomoci si můžete i speciálním textilním hadříkem.
Krém s obsahem vápníku
Můžete si ho zakoupit například v lékárně, ale podobné produkty již vyrábějí i některé kosmetické firmy. Nehty se vám po týdenním používání posílí a po chvilce se i přestanou lámat. Aby to vše mělo ještě lepší efekt, zkuste užívat vápník i vnitřně, čímž zároveň pomůžete i vašim kostem.
Gumoví medvídci
Odteď se vaším věrným společníkem stanou právě všechny gumové bonbóny. Vaše tělo totiž potřebuje zvýšený příjem želatiny, kterou nejdříve dostanete právě prostřednictvím těchto pochoutek. Dejte si každý den pět kousků a v průběhu měsíce dojde k viditelnému zlepšení.
Pochutnat si můžete také na všech koláčích se želatinou, ale i slaném aspiku. Kromě ní jsou pro vaše nehty třeba i všechny potraviny s vysokým obsahem železa. Dejte si tedy dostatek červené řepy, špenátu a listové zeleniny. Vhodné jsou také vitaminy A a C.
Byliny a oleje
Ještě efektivnější je jejich kombinace. Postačí vám namočit doporučené čerstvé nebo sušené byliny do některého z olejů a pak je nechte louhovat na denním světle. Po dvou týdnech můžete tinkturu přecedit a pravidelně ji vmasírujte do nehtů a jejich okolí. Vhodné alternativy jsou mandlový, olivový a lněný olej. Z bylinek velmi pomáhá měsíček lékařský.
Přečtěte si více o TOP olejích na nehty v tomto článku.
Koupele
Vyrobit si z něj můžete i jednoduchou koupel, do které si namočíte prsty a necháte působit několik minut. Některým lidem pomáhá i to, pokud přidají do teplé vody pár kapek citrónové nebo pomerančové šťávy. Pomůže i koupel s obyčejnou nebo mořskou solí. Nezapomeňte si však po ní ruce dobře nakrémovat, aby nebyly nehty velmi suché.
Sponzorováno
Ptali jsme se odbornice…
Ptali jste se nás: Mám velmi měkké, tenké nehty, které se často lámou. Jaký vitamin nebo minerál mi může chybět a jak ho přírodní cestou doplním?
Radíme vám: v první řadě zkuste zvýšit příjem vápníku a také dávat pozor na vitamin D, na který se vápník váže, aby se správně vstřebával. Potraviny nejbohatší na vápník jsou mák, brokolice, ořechy, květák, kedluben. Vitamin D – nejspolehlivější zdroj v přírodní podobě je slunce, čili pobyt venku. Pokud berete železo, pozor na dodržení odstupu při jeho užívání od konzumace potravin bohatých na vápník, protože železo omezuje vstřebávání vápníku.
Co signalizují lámavé nehty?
Lámavé nehty nejsou způsobeny odlakovačem či letním horkým obdobím. Do jisté míry mohou mít vliv, avšak důvody se nacházejí někde jinde. Tělo vám signalizuje buď nedostatek vitamínů či nějakou zdravotní poruchu. Může jít o snížení funkce štítné žlázy, proto preventivně vyhledejte svého obvodního lékaře či endokrinologa.
Zdravá strava, zdravé nehty
Jak se říká: „Jsme to, co jíme“. Této myšlenky se skutečně držte a zamyslete se, k jaké konzumaci potravin se přikláníte. Volíte spíše fastfoody či domácí zeleninku z vaší zahrádky? Pokud i vás trápí lámavé nehty, doplňte si živiny, které si tělo doslova žádá. Určitě tyto signály nepodceňujte, protože se vám to později nemusí vyplatit. Tělo vám to spočítá i s úroky!
Doplňte své tělo o vitamíny
Pokud jste se již zamysleli nad svým jídelníčkem, také nezapomeňte na dostatečný příjem těch správných vitamínů. V tomto období zvyšte konzumaci potravin s vysokým obsahem vitaminu A, který zpevní vaše nehty. Najdete ho v rybách, melounech, brokolici či v mléčných výrobcích. Velmi důležitým vitamínem, který se nachází v másle a vajíčkách, je vitamin D. Zabraňuje vašemu třepení a lámání nehtů. Vitamíny, které zajišťují pevnost a odolnost jsou vitamin H a kalcium, které jsou v potravinách jako fíky, brokolice, pomeranče a květák. Takový přirozený přísun vhodných vitaminů bude mít pozitivní vliv nejen na vaše nehty, ale také na celý organismus.
Léčivé přípravky
Hledáte přípravky, které vás zázračně zbaví vašeho problému? Není to snadné, ale ani nemožné. Na trhu je mnoho přípravků, které mohou dopomoci vašim nemilým nedostatkem. Ale komu můžeme věřit? Mnohé firmy či společnosti vám naslibují hory doly, ale slíbený efekt se jaksi nedostavuje. Každá léčba něco stojí a v tomto případě to bude něco stát vaši trpělivost. Vyzkoušejte kalciový lak, který vyživí a podpoří růst vašich nehtů.
Je důležité, abyste ho aplikovali 2x týdně. Pokud chcete, aby byla léčba úspěšná, je nutná vaše zodpovědnost a pravidelnost. V opačném případě vám nepomohou ani nejkvalitnější a nejdražší výrobky světa. Rovněž výborným pomocníkem je olejíček na nehty, který napomáhá zdravému růstu nehtů. Pokud budete dbát o své zdraví, tělo se vám odvděčí těmi nejlepšími způsoby.
A jak bojujete s lámavými nehty vy?
Čtěte také
- Jak na krásné nehty?
- Jak si správně stříhat nehty?
- Jak na plíseň pod nehty?
- Potraviny a živiny pro nehty – tyto jsou potřeba
VIDEO: Kůra na zničené nehty
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Nehty a zdraví
Přečtěte si také naše další články
Nelíbilo se mi vyjádření odbornice: ..také dávat pozor na vitamin D, na který se vápník váže, aby se správně vstřebával.
Co to je DÁVAT POZOR ?
dávat pozor na příjem vitamínu D spolu s vápníkem :)