Sponzorováno

TOP oleje pro péči o nehty – které to jsou? 4.56/5 (25)

oleje-na-nehtyVěděli jste, že nehty porostou každý měsíc asi 2-3 mm? Dalším zajímavým faktem je, že dámské nehty rostou rychleji než pánské, jen s výjimkou nehtu na levém prsteníčku. Krásné nehty jsou pro nás zkrátka důležité. Pokud jsou vaše nehty náchylné k lámavosti a zlomení, můžete použít esenciální oleje, které vhodně podpoří zdravotní stav i krásu nehtů. Podívejte se na 5 éterických olejů, které podpoří růst nehtů, ale také je posílí a zabrání jejich lámání.

1. Myrhový olej

Traduje se, že myrhový olej je skutečně nejlepší olej pro růst a zdraví nehtů – má skvělé hydratační vlastnosti, které chrání kůžičku v okolí nehtů a skvěle si poradí s křehkostí, ztenčením nehtů.

Tento olej si můžete udělat i doma

Naplňte 3/4 láhve hroznovým olejem (to je jeden z nejlepších nosných olejů pro zdraví nehtů). Přidejte 5 kapek esenciálního oleje myrha. Dobře protřepejte. Nanášejte na nehty a kolem své kůžičky v oblasti nehtů večer před spaním.

2. Levandulový olej

Snad nejvšestrannější esenciální olej na planetě. Bylo prokázáno, že levandulový olej pomáhá posílit nehty a kůžičku okolo nich, navíc udržuje tuto kůži skvěle hydratovanou a zdravou. Jeho antibakteriální vlastnosti doslova odrazí bakterie, které mohou infikovat pokožku. Pokud jste náchylní k suchou pokožku kolem nehtů, použijte levandulový esenciální olej – je skvěle hydratační.

TIP: Které oleje jsou vhodné pro děti?

3. Citronový olej

Máte slabé a ne moc pěkně vypadající nehty? Pak zkuste citronový esenciální olej! Pomáhá zesvětlit slabé a špatně vypadající nehty. Vysoký obsah vitamínu C vyživuje pokožku a posiluje nehty.

Domácí recept – olivový olej + citron

Tento recept obsahuje olivový olej, což je vlastně je prastarý lék na posílení nehtů. Naplňte malou misku 2 až 3 lžícemi olivového oleje a přidejte 5 kapek citrónové silice. Umyjte si ruce i nehty a pak je ponořte do této olejové lázně po dobu nejméně 5 minut. Někteří čtenáři nám potvrdili, že zkoušeli tento recept i na vlasy a pochvalovali si silnější růst vlasů.

4. Kadidlový olej

Jeden z nejstarších esenciálních olejů, opět jeden z nejlepších esenciálních olejů pro růst nehtů. Kadidlový olej skvěle chrání pokožku před infekcí a odlupováním, protože má skvělé hydratační vlastnosti.

Sponzorováno

5. Geraniový olej

Hydratované nehty přirozeně mají tendenci růst lépe a silněji než suché nehty bez hydratace. Můžete téměř okamžitě dosáhnout hydratovaných nehtů pomocí Geraniového esenciálního oleje, který je jedním z nejlepších hydratačních éterických olejů vůbec. Obnovuje zašlou a suchou kůži kolem nehtů. Má také antibakteriální a antiseptické vlastnosti, které chrání kůžičku a nehty před infekcí a plísní, které inhibují růst nehtů.

Další rady – co dělat a co nedělat pro správný růst nehtů?

Vybrali jsme pro vás několik absolutně nejdůležitějších bodů, které souvisí s péčí o nehty.

 • Neokusujte si a ani neřežte či nestříhejte kůži okolo nehtů. Tato kůže je tam z nějakého důvodu – pokud tuto kůži poškodíte, dělá to z tohoto místa velmi snadný cíl pro bakterie, které se mohou dostat dovnitř a způsobit infekci. Pak to odnese právě nehet.
 • Jezte potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Tedy potraviny jako losos, fermentovaný olej z tresčích jater, lněná semínka, vlašské ořechy, fazole, chia semena, bio vejce, bio maso. Tyto potraviny podporují zdravé a lesklé nehty!
 • Řekněte rázné NE dehydrataci. Ujistěte se, že opravdu pijete dostatek vody a vyhněte se dehydrataci. Nedostatek vody způsobuje tvrdé, křehké a slabé nehty! Snažte se pít 2 sklenice, když se probudíte, 4 sklenky během dne a 2 sklenice před večeří.
 • Opravdu hýčkejte své nehty. Jednou za dva týdny si udělejte nějakou olejovou kúru. Používejte správné pilníky a nůžky na nehty. Prostě se o ně starejte.
 • Pamatujte, vaše nehty nejsou nástroje. Nikdy nepoužívejte k otevření čehokoliv nedostupného, nebo ke stírání čehokoliv tvrdého, protože si je můžete poškodit.

Co si dále o nehtech ještě přečíst?

VIDEO: Péče o nehty od A-Z

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva