Sponzorováno

Jak si udělat pedikúru? Podívejte se na naše tipy a rady 4.56/5 (18)

Jak si udělat pedikúru?Také se těšíte na léto? Třeba na to, až vyrazíte k vodě, nebo i na to, že vyměníte svou stávající obuv za nějakou volnější. Třeba za žabky, nebo sandály? V obou případech bude třeba mít i dokonalé nohy. Pokud jste jim během zimy moc péče nedávala, je třeba udělat rapidní změnu. Jak na to? Pomůže vám pedikúra. Tu samozřejmě můžete absolvovat v kosmetickém salonu, nebo u některé z vašich kamarádek, která toto zvládne. A když to zvládne ona, zvládnete to také vy sama. Jak na to? Podívejte se s námi, jak může jednoduchá domácí pedikúra vlastně vypadat.

Začněte horkou lázní pro nohy

Začít brousit vaši kůži nahrubo rozhodně není cesta, kterou byste se měla vydávat. A to jak z důvodu, že takové broušení je náročné, ale i z důvodu, že může být i bolestivé. Proto domácí pedikúra musí vždy začínat lázní. Připravit ji není nic složitého. Základem je horká voda, díky které se kůže dobře připraví. V ní nechte kůži ponořenu až do doby, dokud důkladně nezměkne.

V tuto chvíli přichází doba k tomu, že můžete začít s ošetřením. Pokud u lázně ještě zůstaneme, tak nemusíte používat nutně jenom samotnou vodu, jelikož použít je možné také různé přídavky. Mezi ty hlavní patří:

 • Koupelová sůl
 • Esenciální olej
 • Šťáva z citronu

Kůži je třeba obrousit

Základ pedikúry je spojený s tím, že musíte důkladně obrousit starou a tvrdou kůži. Pamatujte na to, že čím méně jste se o nohy starala a čím více jste je také namáhala, tím více jí na nohou budete mít. Jedná se o tvrdou kůži, která může nejenom nevzhledně vypadat, ale která může dokonce také způsobovat různé bolesti, a to v souvislosti s chůzí. Proto je dobré i obrousit skutečně důkladně. A jak na to?

Na výběr máte ze dvou možností. Ta první je spojena s klasickými nástroji, které fungují na principu brusných papírů. Právě pomocí nich tvrdou kůži obrousíte. Z hlediska času a námahy je to poměrně náročné. Z hlediska financí velmi dobrá volba. Pokud plánujete pedikúru vykonávat častěji, existují i různé elektrické nástroje. Ty jsou sice o něco dražší, ale zase u nich máte jistotu toho, že kůži odstraní velmi rychle, bezbolestně a také bez námahy. Jakou cestou se vydáte, je jenom na vás samotné.

Broušení kůže může být rozděleno do několika fází. Pokud jí máte na nohou skutečně hodně, není nic jednoduššího, než střídat lázeň s broušením. Jako finální krok můžete zkusit také peeling, díky kterému dokonale odstraníte veškeré zbytky, které se na kůži mohou objevovat.

Upravte své nehty

Stará a nevzhledná kůže je pryč a základ krásných nohou už začíná být jasně patrný. Nyní přichází krok spojený s nutností upravit si také nehty. I zde začněte přípravou, která souvisí s tím, že odstraníte případný lak – klasickým odlakovačem. Poté je vše připraveno k tomu, abyste si vzala nůžky a dala nehtům na nohách požadovanou délku. Následně nezapomeňte na pilník, kterým obrousíte všechny ostré hrany.

Pozor na techniku stříhání, jelikož nehty u nohou by se měly zarovnávat vždy rovně – eliminujete jejich případné zarůstání. Následné zapilování je důležité hlavně proto, aby se nehet netřepil, ale aby se také nezatrhával. I v tomto směru je dnes na trhu v nabídce celá řada možností, ze kterých lze vybírat. Mezi hlavní patří tyto typy pilníků:

 • Kovový
 • Skleněný
 • Papírový

I nohy potřebují výživu

Domácí pedikúra je téměř u konce. Už proto zbývá jenom několik posledních věcí. A o jaké se jedná? Jde o finální ošetření, které souvisí hlavně s aplikací správné výživy. Nejprve je dobré důkladně natřít své nohy, a to například oleji, nebo krémy. Může se jednat jak o ty, určené přímo nohám, tak i o přípravky na ruce.

Sponzorováno

Důležitá je v tomto směru hydratace a také obsah vitamínů. Jakmile máte ošetřené nohy, opět se zaměřte na své nehty. I ty můžete začít vyživovat, a to například speciálními séry. Stejně tak ale můžete použít také vyživující laky. Ten je základem finální péče také. A to jak proto, že dodá vaším nohám dokonalý vzhled, tak je to samozřejmě i z toho důvodu, že dokáže nehet na noze také výrazně zpevnit. Tím je vaše domácí pedikúra u konce a vaše nohy jsou dokonalé.

10 kroků pro perfektní pedikúru

Tak a nyní si krok po kroku ukážeme, jak si udělat tu nejlepší domácí pedikúru.

1. Nachystejte si vše, co budete potřebovat

Pro kvalitní pedikúru budete potřebovat základní vybavení. Nachystejte si lavor na vodu (na namáčení), nůžky na nehty, pilník na nehty, exkavátor, pemzu nebo čisticí kartáček. Dodatečné doplňky mohou být koupelové soli pro namáčení nohou, skalpel, olej pro masáž.

2. Odstraňte veškeré existující laky na nehty

Ačkoli se to může zdát zřejmé, zmíníme to. Sundání starého laku na nehty je důležitým prvním krokem kvalitní pedikúry. Použijte odstraňovač laku a ujistěte se, že dostanete pryč také kousky laku podél vaší kůžičky okolo nehtů. Vše prostě musí pryč.

3. Nohy namočte

Naplňte lavor nebo umyvadlo horkou vodou a chcete-li, přidejte trochu koupelových solí nebo olejů. Nyní je čas sednout a chvíli relaxovat! Nechte nohy namočené tak po dobu 10 minut. Horká voda změkčí ztvrdlou kůži a odstraní případné nečistoty, které mohly na nohou vzniknout. Také pomůže zklidnit nehty a kůžičku kolem.

TIP: Jak si správně a krásně nalakovat nehty?

4. Začněte s úpravou nehtů

Začněte stříháním nehtů. Použijte kvalitní nůžky na nehty. Upravte nehty tak, aby bylo na špičce nehtu vidět trochu bílé. Tvar nehtu by měl být mírně čtvercový, měl by kopírovat tvar prstu. Použijte svůj pilník na odstranění ostrých okrajů nehtů. Vyvarujte se úpravě nehtů do zaobleného tvaru nůžkami. Je lepší to udělat pilníkem.

5. Postarejte se o kůži okolo nehtů

Ačkoli tento krok je nepovinný, může znamenat, že vaše prsty jsou lépe připraveny na další fáze. Použijte dřívko a jemnou kůži jemně zatlačte kolem každého nehtu.

6. Vyčistěte a změkčete pokožku

Nyní je čas se přesunout na své samotnou pokožku nohou. Použijte svou pemzovou kameninu, abyste místo na patě důkladně vyčistili. V těchto oblastech byste neměli být až příliš hrubí, protože příliš mnoho podráždění způsobuje, že kůže reaguje zahuštěním, aby se ochránily jemné tkáně. Pak se to se stává nekonečným cyklem, takže je nejlepší být jemní na povrchu pokožky. Když jste odstranili vysušenou kůži, můžete použít čistící kartáček k vyčištění celé nohy.

7. Nohy vysušte a ošetřete

Vyndejte nohy z lavoru a úplně je usušte. Vysušte nohy a pokud chcete, vmasírujte do pokožky vrstvu oleje nebo kvalitního krému.

8. Naneste základní vrstvu laku

Použijte bezbarvý lak na nehty jako ochranný základní nátěr. Tím zabráníte tomu, aby vaše laky na nehty zežloutly vaše nehty.

9. Naneste lak dle vašeho výběru

Vyberte barvu laku na nehty a namalujte si všechny nehty na nohou. Začněte vždy ve středu nehtu v blízkosti kůžičky a pokračujte směrem ke špičce jednotlivých nehtů. Možná budete muset aplikovat dvě vrstvy laku, abyste získali pěknou a neprůhlednou vrstvu barvy.

10. A jdeme do finále

Počkejte několik minut, než se začne lak vysychat a přidejte vrstvu bezbarvého laku. Tímto získáte větší lesk a lak vám vydrží déle. Pak chraňte nohy po dobu 10-15 minut, dokud se lak úplně nevysuší.

Co si dále o pedikúře a nehtech přečíst?

VIDEO: O pedikúře

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva