Sponzorováno

Jak a proč použít olivový olej na nehty? 4.89/5 (9)

  • Olivový olej je obecně prospěšný pro posílení nehtů a zlepšení jejich textury tím, že je hydratuje a vyživuje.
  • Olivový olej je jedním z nejlepších olejů, které pečují o naše nehty a kůžičku tím, že jim dodává potřebné živiny.
  • Když olivový olej aplikujete pravidelně, nehty zpevňuje a hydratuje. Regeneruje také poškozené nehty změkčením nehtových lůžek a kůžičky, čímž přispívá k pevnosti a růstu nehtů.
  • Na polámané nehty je skvělá pravidelná olejová koupel.

Olivový olej má zjemňující a vyživující účinky. Zároveň podporuje růst nehtů

Olivový olej má zjemňující a vyživující účinky. Zároveň podporuje růst nehtů

Upřímně, k čemu se olivový olej nehodí? Můžete s ním vařit, používat ho do salátových dresinků, nebo do něj namáčet celé kousky bagety. Tím to také nekončí – můžete si to také natřít po celém těle. Budete vypadat jako řecká bohyně. :)

Ačkoli nejsem velkým zastáncem domácích metod, které povzbuzují lidi, aby si nanášeli jídlo na kůži – protože často skončíte s alergickou reakcí – olivový olej je jedna velká výjimka. Lze jej použít kdekoli na těle jako změkčovadlo a hydratační prostředek.

Lámavé nehty jsou nepříjemný stav způsobený přílišným vysycháním kůžičky a nehtového lůžka. Pokud máte takové nehty, ztěžuje to dosažení silných a zdravých nehtů. Olivový olej aplikovaný každý den na nehty může mít stejné výsledky jako různé volně prodejné terapie pro posílení a zvlhčení nehtů. Olivový olej pomáhá opravovat poškození, změkčuje nehty a kůžičku, což přispívá k pevnosti nehtů.

Dám vám řadu tipů, jak pečovat o své nehty s olivovým olejem. Zde vám je vysvětlím.

Výhody použití olivového oleje na nehty

Olivový olej je přírodní prostředek, který udržuje vaši kůžičku zdravou a pomáhá jí růst. Tento přírodní olej pomáhá našim nehtům vstřebávat potřebné vitamíny a minerály, které pomáhají nehty posilovat. Pojďme diskutovat podrobně o některých dalších výhodách olivového oleje pro nehty.

Je hydratační pro nehtová lůžka

Po smíchání se správnou sadou ingrediencí se olivový olej může stát silným hydratačním prostředkem pro naše nehty. Ošetřuje suchou pokožku pod nehty a vyživuje nehtová lůžka. Poskytuje také dostatečnou hydrataci a výživu nehtů, což vede k jejich silnějšímu růstu.

Chrání kůžičku a nehty

Vzhledem k tomu, že olivový olej má vysoký obsah antioxidantů, má schopnost chránit nehty před poškozením volnými radikály. Proto, když si na nehty aplikujete olej s vitamínem E, je to ochranná bariéra pro vaši kůžičku a nehty – to pomáhá chránit vaše nehty před jakýmkoli nebezpečným vnějším poškozením.

Zlepšuje růst nehtů

Olivový olej je bohatý na antioxidanty a různé minerály, to jsou živiny s obrovskými hydratačními výhodami pro udržení zdraví nehtů. Zlepšení výživy v nehtech také pomáhá předcházet poškozené kůžičce kolem nehtů. Navíc podporuje prokrvení a dodává nehtům vitamíny pro udržení jejich plného zdraví.

Obecně jednoduše olivový olej poskytuje nehtům potřebné živiny.

Dodává nehtům lesk

Namáčení nehtů v olivovém oleji po dobu asi 15 až 20 minut může podpořit úroveň vlhkosti vašich nehtů. Opravuje lámavé nehty přirozeně bez vedlejších účinků.

Nejlepší 4 způsoby použití olivového oleje na nehty

Olivový olej je mimořádný levný domácí lék, který vyřeší všechny problémy spojené s růstem našich nehtů. Stručně řečeno, olivový olej lze použít ke zlepšení zdraví nehtů a kůžičky kolem nehtů. Zde je návod, jak můžete použít olivový olej na nehty různými způsoby.

Sponzorováno

1. Recept na olivový olej a citronovou šťávu na nehty

Když smícháte olivový olej a citronovou šťávu, získáte skvělou směs, která dokáže působit kouzla přes noc při podpoře zdraví vašich nehtů. Zde je návod, jak můžete použít olivový olej a citronovou šťávu na nehty.

Ingredience:

  • Olivový olej – 1 lžička
  • Citronová šťáva – 3 kapky

Vezměte malou misku a přidejte do ní olivový olej a citronovou šťávu. Nyní tuto olejovou směs důkladně vmasírujte na nehty. Nechte vsáknout a poté si navlékněte rukavice na manikúru. Nechte směs pěkně přes noc působit a poté ji následující den smyjte.

2. Teplý olivový olej je pro nehty ideální

Hydratace, kterou zajišťuje teplý olivový olej, je pro vaše nehty naprosto super. Olivový olej pomáhá hydratovat kůžičku kolem nehtů, podporuje hydrataci i vývoj nehtů. Pokud budete tento olej používat správně (ideálně denně), kůže kolem nehtů, stejně jako nehty, budou časem ve výborném stavu.

Můžete si namočit konečky prstů do teplého (ne horkého!) olivového oleje na 15 až 20 minut, abyste podpořili zvlhčení nehtů a kůže kolem nehtů, poté si ruce přirozeně osušte bez agresivního utírání. Poté si ruce zakryjte dvěma rukavicemi a nechte je tam přes noc. Pro dosažení nejlepších účinků to dělejte alespoň dvakrát týdně.

Použít olivový olej na nehty, to je skvělý způsob, jak udržet i nehty na nohou v dobré kondici. Pomáhá regenerovat lámavé nehty. Pomáhá také při obnově vlhkosti.

3. Česnek a olivový olej na nehty

Česnek sám o sobě je skvělou přísadou, pokud jde o zdraví nehtů. Takže po smíchání s olivovým olejem se z něj stane silný olej pro řešení všech problémů s nehty.

Nakrájený česnek orestujte na pánvi s trochou olivového oleje. Necháme směs prohřát a odpočinout asi 10 minut. Ujistěte se, že olej nebublá a nekouří. Nechte olej vychladnout. Nyní sceďte olej do skleněné nádoby a vyhoďte kousky česneku. Váš česnek a olivový olej jsou připraveny k použití na nehty. Každý večer vmasírujte tento olej do nehtů a nehtové kůžičky. Ráno opláchněte.

4. Teplá voda a olivový olej na nehty

Toto je jeden z nejlepších způsobů, jak pomoci vašim nehtům získat dostatek výživy a snadno posílit lámavé nehty. Zde je návod, jak byste měli používat teplou vodu a olivový olej na nehty.

Ingredience:

  • Teplá voda – 1 miska
  • Olivový olej – 1/2 misky

Ingredience není potřeba míchat. Jediné, co musíte udělat, je použít tyto dvě ingredience samostatně. Namočte prsty do olivového oleje na 20 minut. Poté jej nechte 5 minut v teplé vodě, než jej setřete. Postupujte takto týden a sami uvidíte výsledky.

Závěr

Nyní tedy víte, že olivový olej je skvělou látkou pro péči o vaše lámavé a slabé nehty. Místo toho, abyste se spoléhali na drahé chemické produkty, je čas vyzkoušet přírodní kouzlo domácích metod – zkuste olivový olej na nehty, abyste se vypořádali s problémy nehtů a podpořili jejich růst.

Sponzorováno

Zkoušeli jste „oliváč“ na nehty? Napište mi svoje výsledky.

A dále si o olivovém oleji či nehtech přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva