Sponzorováno

Trápí vás štěpení nehtů? Na odlakovač zapomeňte! 4.88/5 (8)

Trápí vás štěpení nehtů?Chladné počasí oslabuje i vaše nehty. Osvojte si tyto tipy na zlepšení jejich stavu, zejména, pokud jsou vaše nehty náchylné k lámání a štěpení. Vypěstovat si krásné dlouhé nehty je prostě těžké. Kromě správné stravy pro to musíte udělat i něco jiného.

Krémujte

Krém na ruce je vynikající způsob, jak zlepšit stav slabých nehtů. V ideálním případě byste si měli krém na ruce vmasírovat do pokožky několikrát za den, a to zejména poté, co byly vaše ruce ve vodě. Během podzimu určitě používejte výživnější krémy.

Kryjte je, chraňte je

Rukavice nejsou přežitek. Jedním z nejdůležitějších tipů pro zlepšení stavu nehtů je je chránit. Vždy používejte ochranné rukavice, ať už při domácích pracích, nebo venku v mrazivém počasí. Při mytí nádobí použijte nějaký krém a pak si dejte gumové rukavice – teplo pomůže krému se vstřebat a rukavice jsou nezbytné pro ochranu rukou.

Sponzorováno

Nehty nejsou nářadí!

Všichni jsme to už udělali mnohokrát – nehty jsme zeškrabávaly cenovku nebo otevírali plastovou dózu. To ale nehtům moc nepomůže, zejména pokud jsou ty vaše náchylné na štěpení . Nikdy nepoužívejte nehty jako nástroje – vždy použijte vhodný nástroj pro danou práci, čímž si nehty ochráníte před poškozením.

Správná manikúra

Další z dobrých rad na posílení slabých nehtů je použít správnou manikůrovou techniku.​​ Zaprvé, začněte s kvalitním pilníkem na nehty, ale zapomeňte na ten kovový! Na trhu je celá řada výrobků, které posilují nehty. Když už si jeden vyberete, ujistěte se, že neobsahuje formaldehyd, který by nehty ještě více poškodil.

Pozor na odlakovač

Odlakovač na nehty je docela silná káva, takže je nejlepší ho nepoužívat příliš často. Pokud chcete mít lak na nehtech stále, namísto odlakování si barvu při počátečním oloupání jemně seškrábejte sami. To může snížit poškození nehtů chemikáliemi.

TIP: Mrkněte, jak správně lakovat nehty

VIDEO: Správná péče o nehty

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva