Prevence proti celulitidě – jak na to? 4.87/5 (23)

Sponzorováno

Jak na prevenci proti celulitidě?

Jak na prevenci proti celulitidě?

Celulitidě není vždy možné předcházet, ale riziko vzniku celulitidy může být minimalizováno tím, že:

 1. budete správně jíst a budete mít správný jídelníček,
 2. se udržuje se správná hygiena,
 3. se zamezí zranění pokožky,
 4. se zvládnou problémy na pokožce, jako je dermatofytóza či ekzém.

Nyní si tyto tipy přiblížíme více:

1. Zdravá výživa vám může pomoci vyhnout se celulitidě

Správná strava hraje důležitý faktor při prevenci celulitidy a dalších typů bakteriálních infekcí, protože potraviny, které jíte, mohou výrazně ovlivnit stav vašeho imunitního systému. Zde jsou některé tipy, které vám pomohou vyhnout se celulitidě:

 • Vyhněte se velké konzumaci sladkých potravin, protože mohou zpomalit přirozený proces hojení ran.
 • Jezte potraviny bohaté na vitamín C – ty hrají zásadní roli při odstraňování poškození tkání a snížení rizika infekce. Žlutá, oranžová a zelená zelenina může velmi pomoci posílit imunitní systém.
 • Konzumujte potraviny bohaté na flavonoidy, jako jsou hrozny, borůvky a citrusové plody. Avšak plody by měly být konzumovány s rozumem, protože obsahují fruktózu.
 • Během dne vypijte dostatečné množství vody. To pomáhá při vymývání škodlivých toxinů z těla. Tyto toxiny způsobují infekce, jako je právě celulitida.
 • A konečně, nezapomeňte, že pokud trpíte špatnou cirkulací, cukrovkou nebo máte imunitní potíže, máte vyšší riziko vzniku celulitidy. Ujistěte se, že přijmete taková opatření, abyste předešli zranění pokožky a zůstali zdraví.

Náš tip: Přípravky na celulitidu

2. Dodržujte hygienu

Nezapomeňte, že praxe správné hygieny je jádrem prevence celulitidy, proto si pamatujte následující jednoduché hygienické tipy.

Častou příčinou infekce kůže je přes nečisté nehty, které používáme při mytí. Je tedy velmi důležitá dobrá péče o nehty, pokud jde o jejich stříhání a čištění. Obecně udržování dobré hygieny, jako je denní sprchování a používání čistého oděvu, může pomoci snížit kontakt pleti s infekcí.

Pokud máte poraněnou pokožku, udržujte ránu čistou tím, že ji každý den umyjete mýdlem a zakryjte ránu čistým obvazem (případně sledujte a ihned řešte příznaky infekce).

Sponzorováno

Lidé, kteří jsou citliví na celulitidu, například lidé s cukrovkou nebo se špatnou cirkulací krve, by se měli starat o vhodnou ochranu (obuv, rukavice a dlouhé kalhoty) např. při zahradničení, kdy je snadné se poškrábat nebo se o něco poranit.

3. Dávejte pozor na vznik zranění

Prostě na sebe dávejte pozor. Zkontrolujte své nohy denně. Pravidelně zkontrolujte, zda vaše nohy nenesou známky zranění, díky kterému byste mohli předčasně chytit infekci. Pravidelně hydratujte pokožku. Mazání pokožky pomáhá předcházet jejímu praskání a loupání.

Ošetřujte a stříhejte své nehty pečlivě. Dávejte pozor, abyste nepoškodili okolní pokožku. Chraňte ruce a nohy. Používejte vhodnou obuv a rukavice.

Co použít k urychlení hojení ran?

Koloidní stříbro je skvělou alternativou k peroxidu vodíku, protože bylo prokázáno, že má antimikrobiální vlastnosti a je účinné proti rezistentním bakteriím vůči antibiotikům.

Testy zjistily, že koloidní stříbro destabilizuje strukturu bakteriální buněčné membrány, umožňuje průnik stříbra dovnitř a zabíjet je. Studie z roku 2010 také zjistila, že koloidní stříbro může účinně usmrcovat kmeny bakterií, jako jsou stafylokoky odolné vůči lékům, Salmonella, E. coli a Pseudomonas aeruginosa.

Dalšími přírodními léky, které mohou urychlit hojení ran a snížit tak riziko celulitidy, patří med manuka a kokosový olej.

Jak ošetřit případnou ránu?

 1. Každou vzniklou ránu umyjte mýdlem a vodou. Dělejte to jemně jako součást svého běžného koupání.
 2. Použijte ochranný krém nebo mast.
 3. Zakryjte ránu čistým obvazem. Měňte obvaz alespoň jednou denně.
 4. Sledujte známky infekce. Bolest signalizuje možnou infekci a potřebu lékařského ošetření.

4. Nemoci pokožky nepodceňujte

Řešte problémy na pokožce, jako je třeba ekzém nebo dermatofytóza. Ale i další jakékoliv další problémy. Navštivte lékaře, poradí vám. Nenechte pokožku trpět, protože se vám za to může odvděčit celulitidou.

A co vy? Jak s celulitidou bojujete vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Co ještě si o celulitidě přečíst?

VIDEO: Celulitida – proč ji mají i mladé a štíhlé ženy?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva