Sponzorováno

Chcete si usnadnit líčení? Naše tipy a vychytávky vám pomohou 4.86/5 (7)

Jak si usnadnit líčení? Také nevyjdete z vašeho domu dříve, než když jste dokonale nalíčená? Pokud ano, nezapomínejme na fakt, že tato činnost vám jako ženě může zabrat skutečně celkem velké množství času. Souhlasíte? Pokud ano, nezapomínejte na možnosti, jak si daný čas zkrátit. Stačí se držet našich tipů, se kterými budete nalíčená nejenom rychle, ale stále to bude naprosto dokonalé.

Pomůže vám lžička

Prvním nástrojem, který vám může v rámci líčení pomoci, není nic jednoduššího, než kávová lžička. Zamiřte do své kuchyně a jednu si vezměte. Z jakého důvodu? Jelikož právě díky ní budete mít dokonale protáhlé oční linky. Tomuto stylu se také říká kočičí oči. Pokud jsou souměrné, vypadají skutečně velmi dobře a velmi originálně. A v tom vám pomůže právě lžička. Jak ji použít?

 1. Přiložte rovný konec pod spodní řasy
 2. Udělejte podle rovné části linku
 3. Opakujte i na druhém oku

Jednoduché, rychlé a při kontrole naprosto precizní. Navíc máte možnost velmi jednoduše kontrolovat jak délku linky, tak třeba i její samotný sklon, který můžete každý den měnit.

Lžičku ale můžete použít i jinak. Kromě toho, že se může stát dokonalou náhradou pravítka, je dobrou volbou také ve chvíli, kdy chcete eliminovat případné obtisknutí vaší řasenky. Jak na to? V takovém případě pomocí ní zakryjte horní víčko a řasenku naneste. Stejně tak jí lze využít i u spodních řas.

Zkontrolujte svou počítačovou klávesnici

Proč právě tu? Jelikož se na ní nachází jeden ze speciálních symbolů, který je tento: #. Pokud jste milovnice sociálních sítí, jistě ho znáte, jelikož je označován i jako hashtag. A jak vám pomůže při vašem líčení? Více než dost. Stačí, když ho nakreslíte na vnější polovinu pohyblivého víčka. Potom už ho můžete jemným pohybem lehce rozmáznout. A čeho tím docílíte? Stylového a velmi dobře vypadajícího kouřového líčení.

Zmíněný symbol ale není v rámci rychlého a jednoduchého líčení ten jediný, který vám k dokonalé kráse pomůže. Zkuste i symbol trojúhelníku. Kam ho nakreslit a čím? Hodí se dokonale ve chvíli, kdy potřebujete zamaskovat kruhy pod očima. Proto ho nakreslíte právě na toto místo, a to pomocí korektoru. Poté ho snadno rozmáznete do ztracena a vaše oči budou dokonalé. A co při kreslení zohlednit?

 • Základna musí kopírovat spodní okraj oka
 • Špička bude v linii, kde končí nos
 • Stejně velký trojúhelník kreslete na obou stranách obličeje

Vezměte si fén, nebo štěteček s pudrem

Toužíte mít dokonalé řasy, ale výsledek nikdy není takový, jak očekáváte? Pokud nechcete ztrácet drahocenné vteřiny, je dobré si vzít k ruce fén. Proč? Jelikož z něho vychází teplý vzduch, který využijete k tomu, že jím nahřejete kleštičky, které se používají k natočení vašich řas. Tento jednoduchý postup i pro vás zajistí, že natočení řas vydrží mnohem déle, než pokud je fixujete za studena. Teplo je v tomto případě velmi dobrým pomocníkem, díky kterému máte jistotu, že vám natočené řasy vydrží mnohem déle.

Sponzorováno

TIP: Jaké jsou nejčastější chyby v líčení?

U nich a jejich krásy ještě zůstaneme. A to v souvislosti s tím, aby na první pohled působily nejenom hustě, ale také dlouhým dojmem. Jak na to? Zapomeňte na jakékoliv složité procedury, jelikož to, co si vezměte k ruce, je běžný pudr, který používáte. Použijte jemný štěteček a pomocí něho řasy přepudrujte. Trvá to několik málo vteřin a výsledný efekt vás dokonale okouzlí.

Vezměte si i savý papír

Na co se dokonale hodí? Používat ho primárně můžete třeba v kuchyni, ale skvělou práci udělá také ve chvíli, kdy chcete být rychle a jednoduše nalíčená. První možnost použití je spojena s vaší mastnou pletí. Jednoduše jím několikrát otřete obličej a on mastnotu celkem snadno vytáhne. Stejně tak můžete postupovat i v oblasti vašich rtů, které nejprve otřete a potom ji můžete bez obav nanést. Když zároveň chcete zachovat to, aby vám držela co nejlépe, lehce ji papírem překryjte a potom ji přepudrujte bezbarvým pudrem. Jednoduché, ale efektivní.

Vaše kosmetika nefunguje?

I to může být problém. My přicházíme s řešením. Rozhodně není nutné hledat náhradu, nebo alternativu. Pokud například nepíše tužka na oči, stačí ji na chvíli přiložit ke klasické žárovce. Díky vysoké teplotě si můžete být jista tím, že rázem začne jako zázrakem psát. Neméně závažným problémem ale může být třeba i zaschlá řasenka. Ani ta nemusí být hned na vyhození. Nutno říci, že tato pomoc je však určena jenom těm ženám, které používají kontaktní čočky. Když řasenka vyschne, kápněte do ní několik kapek roztoku, který se na čočky používá. Rázem bude připravena ještě na několik dalších bezproblémových použití. V tu chvíli však myslete na nutnost koupi nové.

TIP: Když vám vyschne řasenka, jinou nemáte a nebo vám vyhovuje kartáček tak do ní nakapejte cca 3-5 kapiček kapek do očí a promíchejte.

Co si dále o líčení přečíst?

VIDEO: Líčení pro úplné začátečníky

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva