Kofein na celulitidu i na vlasy – jak ho použít? 4.83/5 (18)

Sponzorováno

 • Kofein se často používá v kosmetických výrobcích, včetně produktů určených k redukci celulitidy a posílení vlasů.
 • Celulitida: Kofein může mít mírný účinek na redukci celulitidy. Působí na povrchové cévy a může dočasně zlepšit vzhled kůže. Kofein také může pomoci rozpustit tukové buňky a zlepšit mikrocirkulaci v oblasti, kde je aplikován.
 • Vlasy: Kofein může být také užitečný pro zdraví vlasů. Působí na pokožku hlavy a může stimulovat růst vlasů tím, že zlepšuje prokrvení vlasových folikulů. To může vést k posílení vlasů a podpoře jejich růstu. Kofein také obsahuje antioxidanty, které mohou chránit vlasy před poškozením a stárnutím.
 • PAMATUJTE: účinek kofeinu na celulitidu a vlasy může být poměrně mírný. Jeho účinky se liší u jednotlivých osob a záleží na mnoha faktorech, včetně genetiky, životního stylu a dalších faktorů.
 • Kofein může být spíše součástí celkového přístupu k péči o pokožku a vlasy, ale neměl by být vnímán jako samostatné řešení. Pravidelná fyzická aktivita, vyvážená strava a správná péče o pokožku a vlasy jsou rovněž důležité pro zdravý vzhled a stav kůže a vlasů.

Kofein je nejčastěji extrahován ze semen kávovníku.

Kofein je nejčastěji extrahován ze semen kávovníku.

Věděli jste o tom, že nepřítel číslo 1 pro celulitidu je kofein? Celulitida a kofein jsou dvě slova, která se v dnešní době velmi často skloňují v jedné větě. Po mnoho let se kávě dostávalo ošklivých pomluv, že je příčinou spousty různých onemocnění včetně celulitidy. Jak je ve skutečnosti mezi celulitidou a kávou?

Jako první – co je to vlastně kofein?

Je dokázáno, že šálek horké kávy může pomoci pozvednout vaše smysly a osvěžit vás. A to je vlastně díky kofeinu.

 • Kofein je v podstatě hořký krystalický alkaloid. Je to stimulující droga, která se nachází v různém množství v semenech, listech a v plodech některých rostlin.
 • Kofein je nejčastěji konzumován ve formě čaje, kávy, nealkoholických nápojů a energetických nápojů.
 • Je nejčastěji extrahován ze semen kávovníku a listů čajového křoví.
 • Kofein je často považován za škodlivou drogu, protože může být návyková. Užívání v správné dávce může mít pozitivní vliv na vaše zdraví.
 • Používání kofeinu může zlepšit sportovní výkonu, zvyšuje bdělost a snižuje únavu.
 • Může dočasně odvrátit ospalost a zvednout náladu. Na rozdíl od jiných psychoaktivních látek je tedy kofein legální a neregulovaný téměř ve všech částech světa.

A jak už jsme si řekli na začátku článku, kofein může být super i pro lokální aplikaci na naši pokožku. Pokud kofein aplikujete na pokožku, tak vlastně předává pokožce antioxidanty. Bylo prokázáno, že kofein zlepšuje vzhled celulitidy – zejména v průběhu delšího času. Zde v tomto článku si ukážeme kombinaci kávy s hydratačním, kůži uklidňujícím kokosovým olejem a trochou mořské soli. Získáme tak extra peeling na pokožku. Tím, že nanesete tuto směs na jakoukoliv část těla, stimulujete průtok krve, což ve finále vede k hladší a pevnější pokožce.

Náš tip: Přípravky na celulitidu

TIP: Podívejte se na další přírodní stimulanty

1. Kofeinový peeling s kokosovým olejem proti celulitidě

Tak a jdeme na něj.

Co budete potřebovat na tento kofeinový peeling proti celulitidě?

Připravte si:

 • 1 menší šálek kávové sedliny
 • 6 lžící kokosového oleje
 • 3 lžíce mořské soli nebo cukru
 • prázdnou sklenici
 • suchý kartáč (volitelně)

A jak na přípravu?

Je to vlastně velmi jednoduché:

Sponzorováno

 1. Odměřte suché ingredience a zkombinujte je do větší misky.
 2. Kokosový olej trošku rozehřejte na plotně (stačí trošku zahřát), tedy pokud je pevný, a přidejte ke směsi.
 3. Vše velmi dobře promíchejte.
 4. Předělejte obsah do nějaké vodotěsné nádoby.
 5. Ve sprše nanášejte směs na oblasti s celulitidou. Masírujte směsí na kůži kruhovým pohybem. Opakujte pokaždé, když se budete sprchovat, tak dosáhnete nejlepších výsledků.

Zajímavost: Kofein je klasická složka krémů a jiných přípravků proti celulitidě, protože okamžitě zpevňuje pokožku. Studie ukázaly, že funguje ještě lépe při použití s retinolem.

2. Kávový peeling s olivovým olejem proti celulitidě

Co pro tento zázrak budete potřebovat?

 • 1/4 šálku mleté ​​kávy
 • 3 lžíce horké vody
 • 2 lžíce olivového oleje

Zkuste použít čerstvou mletou kávu, abyste maximalizovali její výhody – má více antioxidantů a kofeinu než nepomletá káva. Vyzkoušejte tento kávový peeling: Smíchejte 1/4 šálku mleté ​​kávy s 3 lžícemi horké vody a nechte směs „usedět“ po dobu 10 minut, aby absorbovala vodu a vytvořila jakousi pastu. Poté mícháme 2 lžíce olivového oleje (ten usnadňuje aplikaci a nabízí další pozitivní účinky.) Naneste na problémové oblasti v teplé sprše, pak vypněte vodu a aplikujte směs masírujícím krouživým pohybem po dobu 2-4 minut rukama nebo žínkou. Opláchněte teplou vodou, poté osušte a případně zvlhčujte.

Jak vlastně káva a kofein na celulitidu fungují?

Kofein a antioxidanty v kávě jsou účinné pro zmírnění vzhledu celulitidy v krátkodobém horizontu. Jako stimulant kofein v kávě rozšiřuje krevní cévy. Navíc zvyšuje cirkulaci a snižuje zadržování vody, což může také přispět k vyhlazení vzhledu celulitidy. Antioxidanty v kávě mohou pomoci uvolňovat toxiny, což je nejen užitečné pro celulitidu, ale i pro zdravou kůži obecně.

3. Kofein na vlasy? Ano!

Kofein, přirozeně se vyskytující sloučenina nacházející se v mnoha rostlinách, může mít příznivý účinek na vlasové folikuly. A právě délka a kvalita vlasů závisí na zdraví vlasových folikulů. Kofein stimuluje nejen vaše tělo a mysl, ale také vaše vlasové kořínky. Proto se kofein často používá jako přísada do šamponů a jiných produktů pro péči o vlasy, které zlepšují růst a strukturu vlasů. Má následující výhody pro vlasy.

Kofein může pomoci s vypadáváním vlasů

Muži často zaznamenávají ztrátu vlasů kvůli účinkům mužského hormonu dihydrotestosteronu (DHT), který postihuje citlivé vlasové folikuly. V důsledku toho se tyto folikuly zmenšují a nakonec zmizí, což způsobuje plešatost. Tento proces, známý jako miniaturizace vlasových folikulů – negativně ovlivňuje růstové fáze vlasů.

Kofein, když je lokálně aplikován, proniká do vlasových kořenů a stimuluje je. Kromě toho, že brání mužské plešatosti a vypadávání vlasů, stimuluje vlasové kořeny v pokožce žen a způsobuje silnější růst vlasů. Aby kofein byl účinný, nechte šampon obsahující kofein na pokožce hlavy po dobu dvou až tří minut, aby mohl dobře proniknout do vlasových kořínků.

Kofein stimuluje růst vlasů

Kofein je považován za velmi dobrý stimulant pro vlasové folikuly. Výzkum ukázal, že lokální léčba kofeinem vedla ke zvýšení průměrného růstu vlasových folikulů přibližně o 46%. Rovněž prodloužil životní cyklus vlasu o 33%. Je to proto, že kofein může zablokovat účinek DHT, který poškozuje vlasové folikuly a způsobuje plešatost mužského typu.

Sponzorováno

A co vy? Používáte kofeinové produkty na vlasy či celulitidu?

Co si také přečíst na toto téma?

Zdroj článku a studie na toto téma

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva