Sponzorováno

Jak na celulitidu? Podívejte se na moderní metody 4.81/5 (31)

 • Celulitida je stav, který ovlivňuje vzhled pokožky a vytváří nerovnosti, důlky a "pomerančovou kůži". Existuje několik moderních metod, které se používají k řešení celulitidy.
 • LPG masáž: Tato metoda využívá speciálního zařízení, které provádí hlubokou masáž pokožky pomocí válců a sacího mechanismu. Tím se podporuje lymfatický odtok, zlepšuje se průtok krve a rozkládají se tukové buňky.
 • Radiofrekvence: Tato technologie využívá teplo, které proniká do hlubších vrstev kůže a stimuluje tvorbu nového kolagenu. Tím se zlepšuje elasticita pokožky a snižuje se viditelnost celulitidy.
 • Kavitace: Kavitace je neinvazivní metoda, při které se pomocí ultrazvukových vln rozbijí tukové buňky. Tato metoda je účinná při redukci tuku a zlepšení vzhledu celulitidy.
 • Laserová terapie: Laserové terapie mohou být použity k zlepšení vzhledu celulitidy. Laserové paprsky pronikají do hlubších vrstev kůže a stimulují tvorbu nového kolagenu, čímž se zlepšuje textura a pružnost pokožky.
 • Maderoterapie: Maderoterapie je masážní technika, která využívá dřevěné válečky a destičky k masáži problémových oblastí. Tato technika stimuluje krevní oběh, lymfatický systém a pomáhá rozpouštět tukové buňky.
 • CVAC terapie: CVAC (Cyclic Variations in Adaptive Conditioning) terapie využívá střídání podtlaku a nadtlaku ve speciální komoře. Tím se zlepšuje průtok krve, kyslíkování tkání a detoxikace, což může vést k lepšímu vzhledu pokožky.
 • Každý člověk může reagovat na tyto metody různě a výsledky se mohou lišit. Je také důležité dodržovat zdravý životní styl, který zahrnuje vyváženou stravu, dostatečný příjem vody a pravidelnou fyzickou aktivitu. Pokud máte zájem o některou z těchto metod, je nejlepší to konzultovat s odborníkem, jako je dermatolog nebo kosmetický specialistka, který vám může doporučit nejvhodnější možnosti pro váš konkrétní případ.

Jak se poprat s celulitidou?

Jak se poprat s celulitidou?

Celulitida je poměrně častý problém celé řady žen. Pokud trápí i vás, je dobré začít hledat takové řešení, které vám pomůže. Proto vám přinášíme přehled možností, které dokážou proti celulitidě celkem dobře působit. Než je ale začnete zkoušet právě na svém těle, je dobré vědět, co vlastně celulitida je.

Celulitida – poznejte její dva hlavní typy

Než se pustíte do samotných postupů, které budou dobrými radami, jak odstranit celulitidu, je určitě dobré vědět, jaké dnes existují její typy.

1. Tuková celulitida

Ta první je takzvaná tuková celulitida. Jak už vyplývá z jejího samotného názvu, tak vzniká právě ve chvíli, kdy trpíte nadváhou. Vlivem toho se výrazně zvětšují tukové buňky, které utlačují cévy, kvůli čemuž nedochází k tak dokonalému prokrvování kůže.

2. Vodová celulitida

Druhým tipem je takzvaná vodová celulitida. I zde je celkem jasně patrné, co je příčinou. Je to nadměrné množství vody ve vašem těle, vlivem čehož dochází k tuhnutí tkání a lymfa se stává méně průchodnou.

Náš tip: Přípravky na celulitidu

A jak se tedy v rámci jednotlivých možností zachovat, pokud se chcete celulitidy zbavit? Podívejte se na našich několik rad.

Správná strava je základ

Dobrá volba u obou typů. V první řadě může změna jídelníčku pomoci v tom, že budete eliminovat přebytečné kilogramy, díky čemuž budete hubnout a celulitida tak může mizet. Stejně tak může docházet k tomu, že tělo nebude konzumovat potraviny, které mají schopnost zadržovat vodu ve vašem těle. Kromě jídelníčku, který bude profesionálně sestavený vám na míru, je dobré do stravy zařadit několik kvalitních potravin, jako:

 • Ananas
 • Banány
 • Citron

Věnujte se své pokožce

Kdykoliv máte jenom čas, věnujte se své pokožce. Co máme na mysli? Je to přirozeně masáž, která pomůže k tomu, že se vaše pokožka nejenom lépe prokrví, ale dojde také k tomu, že se zlepší i vaše lymfa a její proudění. Masáž není nic složitého, jelikož pomoci mohou speciální rukavice, které jsou ideální volbou. Následně stačí rukavici nasadit a poté už se jenom věnovat postiženým místům na vašem těle. A to třeba i kdykoliv večer, kdy už odpočíváte a sledujete televizi. Čím častěji budete problémové místo masírovat, tím lépe. Proti celulitidě je ideální lymfatická masáž.

Pozor na hormony

I ty mohou ve vašem těle přispět k tomu, že se celulitida objeví. Hlavně v souvislosti s tím, že vznikne ta vodová. Pokud máte sklony k jejímu vzniku, je dobré zamyslet se nad tím, zda jsou pro vás hormony skutečně to pravé. Na mysli nemáme nutně jenom antikoncepci, jelikož časté mohou být třeba i různé formy hormonální léčby různých problémů. Zde samozřejmě proberte se svým lékařem, zda neexistuje alternativa a pokud ano, zhodnoťte, jak je účinná. Pokud to pro vaše tělo není nutné, je dobré se hormonům vyhýbat.

Pomozte proudění lymfy

Jedná se o speciální mízní tekutinu, která se nachází pod pokožkou. Pokud nemůže protékat tak, jak by měla, může to mít za následek kromě jiných problémů také celulitidu. Při problémech s lymfou určitě doporučujeme navštívit lékaře. Ten může doporučit jak již zmíněné domácí masáže, tak i další formy masážní léčby, stejně jako klasické medikamenty. Pamatujte, že když odstraníte problém s lymfou, bude doprovodným jevem často i to, že se odstraní vaše problémy s celulitidou.

Pomoci mohou i známé procedury

Chcete zkusit možnosti a postupy spojené se současným lékařstvím? Pokud ano, rozhodně vám doporučíme několik procedur, které dnes najdete v celé řadě salonů, nebo v různých ordinacích lékařů, stejně jako ve wellness centrech. Jejích cílem je především vyrovnat plochu pokožky, pomocí různých moderních technik. Pokud se podíváme na ty nejznámější, rozhodně sem patří:

Sponzorováno

1. Rázová vlna na celulitidu

Estetická rázová vlna je v současnosti nejnovější terapeutická metoda na korekci celulitidy, odstranění liposukčních nedostatků, či zjemnění strií, za použití akustického signálu a elektrostimulace svalové a nervové buňky.

Rázová vlna je extrémně silný, necílený puls akustické energie přenášen do postižené tkáně formou kmitající vlny. Účelem je vyprovokování regeneračních fyziologických procesů v podkožní tukové tkáni. Léčba rázovou vlnou se kromě estetických účelů používá s vysokou úspěšností v ortopedii, při léčbě pohybového aparátu. Estetická rázová vlna patří díky kombinaci akustického rázu a elektrostimulace k nejúčinnějším přístrojům na trhu.

2. Lipomassage

Lipomassage aktivuje tukové buňky přes jejich beta receptory a spouští současně lipolýzu (štěpení a uvolňování tuku.) Lipomassage zpevňuje pokožku, rozbíjí uložené tukové zásoby, vyhlazuje pokožku a zvyšuje výměnu tekutin. Lipomassage zabere tam, kde dieta a cvičení ne.

3. Ultrazvuk na celulitidu

Pokud toužíte po lepší postavě, můžete se zbavit problémových partií pomocí ultrazvukových vln. Ultrazvukové vlny efektivně rozbijí tukové buňky na všech částech těla. Jsou nutné jeho pravidelné aplikace.

4. Radiofrekvenční energie

Radiofrekvenční ošetření těla je přístrojové ošetření proměnlivým elektromagnetickým polem, na kontrolované volumetrické zvýšení teploty tkáně do hloubky 2 mm až 25 mm, v závislosti na použité hlavici a nastaveného výkonu. Okamžitý účinek tohoto tepla je příčinou kontrakce kožního kolagenu, což má za následek vypnutí pokožky. Kůže zčervená a erytém (tj. červené zbarvení kůže způsobené rozšířením krevních cév a zvýšeným prokrvením) je viditelný během maximálně jedné až dvou hodin.

Následuje nastartování dalšího, pomalejšího nebo progresivního účinku, kde teplo stimuluje tvorbu kolagenu, což přispívá k mladšímu vzhledu vrchní vrstvy pokožky. Energie proniká i hlouběji ke obsah tuku v tkáních, které rozrušuje, následně dochází k vyplavování obsahu tukových buněk do lymfatického řečiště, které dále zajišťuje odplavování zplodin z místa zásahu. Uvedená technologie zmenšuje a redukuje celulitidu, také zlepšuje lokální metabolismus, podporuje hojení narušených vláken tkáně. Uvolňuje otoky tkáně, podporuje absorpci a odvodnění zadržovaných tekutin a toxinů lymfatickým systémem.

Radiofrekvenční ošetření je zaměřeno také na ošetření (zmírnění) strií, celulitidy a na formování postavy. Aplikuje se na očištěnou pokožku pacienta po odstranění všech líčidel a po odložení všech kovových předmětů, které jsou v kontaktu s kůží pacienta (např. šperky, hodinky). V počátku aplikace je možný pocit nepohody z horka. Pro dosažení požadovaného účinku je nezbytné ošetření několikrát opakovat každé 2-3 týdny v rozmezí několika měsíců.

Po rádio ošetření je nezbytné dodržovat zdravou životosprávu, vyhýbat se kouření a nadměrnému používání alkoholu. Minimálně 2 – 3 dny po ošetření je nutné pít zvýšené množství tekutin. Make – up je možné aplikovat nejdříve 2 hodiny po ošetření. Několik dní po ošetření je třeba pleť si denně ošetřovat hydratačním krémem. Ihned po ošetření se zpravidla objeví přechodné zarudnutí.

Radiofrekvenční ošetření se nemá provádět v případě výskytu aktivních nemocí cévního oběhu, vysokého krevního tlaku, zánětů žil, v případě poruch srážlivosti krve, v případě vážných systémových chorob jako diabetes, či u pacientů, kteří mají voperovány kovové implantáty, protézy a kardiostimulátory. Kontraindikace je vždy výskyt rakoviny kůže či jiného zhoubného nádoru (v minulosti, stejně jako při současném výskytu), výskyt chronických stavů kůže jako popáleniny, poleptání. Ošetření se nesmí provádět u těhotných žen.

Využijte sílu současné kosmetiky

Ta si dnes umí poradit s celou řadou problémů. Celulitidu nevyjímaje. Pokud hledáte ty pravé krémy, doporučujeme zvolit hlavně takové, které využívají například kofein, stejně jako využívají extrakty ze zeleného čaje, nebo různé oleje, především z kávových zrn. Taková volba je v rámci boje s celulitidou rozhodně dobrá. Krémy doporučujeme aplikovat jak klasicky, tak mohou být dobrou volbou jako doplněk při vaší vlastní masáži, kdy je dokážete lépe vetřít do pokožky vašeho těla.

Hýbejte se

Poslední rada je spojena s tím, že celulitida se objevuje a mizí i v souvislosti s tím, jak se hýbete. Ideální je začít sportovat, a to nejlépe tak, že zvolíte některou z aerobních aktivit. Díky tomu zahřejete své tělo, zlepšíte jeho prokrvování, začnete spalovat tuky, stejně jako namáhat jednotlivé části. Ideální aktivitou může být třeba klasický běh nebo plavání, ale může se jednat i o aktivity kolektivního rázu, kam dnes patří běžný aerobik, nebo populární Zumba. Pomoci však může i to, když se naučíte mnohem více chodit. I tento jednoduchý a základní pohyb dokáže velmi pomoci.

Máte nějaké tipy, jak řešit celulitidu? Budeme rádi za komentáře.

Co si o celulitidě ještě přečíst?

VIDEO: Jak na celulitidu?

VIDEO: Jak se zbavit celulitídy? Odpovídá terapeut Josef Vrba

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva