Sponzorováno

Jídlo a rakovina – co bychom měli jíst proti rakovině? 4.91/5 (32)

Jídlo a rakovinaRočně zemře na rakovinu až 8,2 milionu lidí. Pokud nechcete být mezi nimi, začněte jíst správné množství protinádorových potravin. Některým typům zhoubného onemocnění se dá předejít vydatnými dávkami ovoce a zeleniny a množstvím vlákniny. Na posílení svého protinádorového štítu jezte:

1 x týdně

Mořské ryby ✅ obsahují zdraví prospěšné omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které výrazně snižují riziko rakoviny. Švédští vědci dokázali, že riziko onemocnění rakovinou prostaty snižuje makrela.

3 dávky týdně

Brokolice spolu s kapustou, květákem a zelím jsou vynikajícím kvartetem obsahujícím protirakovinné látky. Brokolice má v sobě navíc hodně sulforafanu, látky, která má schopnost ochránit buňky před tím, aby se přeměnily na zhoubné. Zvládá dokonce i usmrcení rakovinových buněk a umí zablokovat vývin nových cév. Nejvíce účinných látek se zachová v brokolici připravené na páře.

2 šálky týdně

Tmavá fazole krotí výskyt rakoviny tlustého střeva, je v ní totiž mnoho antioxidantů. Tato luštěnina obsahuje i fytoestrogeny, díky čemuž se v organismu zvyšuje hladina mastných kyselin a ty pomáhají brzdit růst rakovinných buněk.

11 kg ročně

Růstu rakovinných buněk výrazně zabraňuje zejména lykopen, který rajčata obsahují. Zabírají proti rakovině žaludku, prostaty, plic a dělohy. Jezte je co nejčastěji, syrové i tepelně upravené, nejzdravější dvojici tvoří s olivovým olejem.

Zkuste také: Zázračné koření proti rakovině

1 x denně

Celozrnné pečivo a chléb jsou prevencí proti rakovině tlustého střeva. ✅ Patří k vydatným zdrojem vlákniny, jejíž celkově konzumujeme velmi málo a jejíž nedostatek v těle zvyšuje riziko zhoubného onemocnění. Jí dostatek naopak odvádí karcinogenní látky z těla.

Sponzorováno

1 x denně

Česnek sice nevoní, ale výrazně zpomaluje dělení a rozpad buněk, díky němu se dá uchránit až osmdesát procent genetické informace buňky. Milovníci česneku mívají nižší výskyt kolorektálního karcinomu, lékaři předpokládají i méně zhoubných nádorů na ledvinách a prostatě. Doporučují ho jako prevenci i proti rakovině prsu, jícnu a žaludku. Česnek odráží karcinogenní útoky nitrosaminů, které vznikají při grilování masa.

Každý den

Bobulové ovoce podporuje hynutí rakovinných buněk. Brusinky, borůvky, maliny, jahody, ostružiny zpomalují růst premaligních buněk a brání tvorbě cév, vyživujících tumor. Preventivně zabírají proti rakovině jícnu, úst, kůže a tlustého střeva. Můžete je jíst i zmražené, účinné látky si zachovávají.

1 hrst denně

Lněná semínka ✅ by měli jíst zejména pánové, dokáží výrazně zpomalovat růst nádoru prostaty. Obsahují hodně omega-3 mastných kyselin i fytoestrogenů a měly by být součástí denního jídelníčku. Nebo místo nich používejte v kuchyni lněný olej.

3 šálky denně

Pravidelné pití zeleného čaje snižuje rizikově vzniku rakoviny až o polovinu a zabraňuje šíření metastáz v organismu. Zelený čaj je silný antioxidant, dopřejte si ho každý den, čerstvě uvařený, ne ten z koupených umělých lahví, do kterého se přidává hodně cukru, barviv, aromat a jiných látek.

Zapomeňte na:

* Živočišné tuky
* Uzeniny, salámy, masové polotovary, červené maso
* Pijte jen minimum alkoholu

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Milan Calábek: Jak léčit nemoci přírodními látkami

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jídlo a rakovina – co bychom měli jíst proti rakovině?”

  1. Eva Machová napsal:

   No co k tomu dodat,vše je tak ,jak píšete,nejíst stříkané ovoce a zeleninu, řádně omývat před jezením,vše, ještě bych doporučovala namočit na hodinu koupené tz. ovoce,zeleninu, do myvadla z rozpuštěnou jedlou sodou.Meli by se ke každému ovoci a zelenině dávat protipesticidový lakmusák,který by nám ukázal hodnoty !!! těchto laskominek.
   Ale prachy jsou prachy,a čert vem ostatní,hlavně že bude ziisk co ????

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva