Sponzorováno

Breussova dieta – jídelníček a účinky 4.89/5 (18)

Breussova dieta - jídelníček a účinkyOčistné kúry mají největší účinek na jaře a na podzim. Takže pokud máte pevnou vůli, můžete vyzkoušet Breussovou dietu. Je sice náročná, ale účinná. I proto po ní často sahají nemocní s rakovinou. Tato dieta určitě není pro lidi se slabou vůlí. Čtyřicet dní je třeba totiž vydržet pouze na zeleninových šťávách a bylinkových čajích. Během tohoto období se musíte vyhnout jakékoli fyzické námaze, povoleny jsou jen procházky. Volno si však neberte, naopak co nejvíce se zaměstnejte, abyste nemysleli pouze na jídlo.

Pokud to zvládnete, budete jako znovuzrození. Po Breussově dietě sice sahají zejména lidé nemocní rakovinou, ale je velmi prospěšná i pro zdravé. Jako prevence.

Breussova dieta a její benefity

 • redukce hmotnosti
 • prevence rakovinových onemocnění
 • upravuje krevní oběh
 • zlepšuje trávení
 • zbaví organismus plísní a parazitů
 • ozdravuje lymfatický systém

Jak zahájit dietní režim?

Týden před zahájením hubnutí začněte jíst střídměji, abyste si stáhli žaludek.

Pak postupujte podle následujícího rozpisu:

 • Ráno vypijte půl šálku studeného ledvinového čaje.
 • Po hodině vypijte 1 až 2 šálky teplého šalvějového čaje.
 • Po hodině vypijte celý doušek zeleninové šťávy – předtím, než ji spolknete, promíchejte ji chvíli v ústech.
 • Dopoledne si můžete dát asi 10 až 15 doušků šťávy. Mezitím můžete pít studený šalvějový čaj v neomezeném množství.
 • Na oběd vypijte půl šálku ledvinového čaje.
 • Odpoledne si dejte malý doušek zeleninové šťávy.
 • Před spaním vypijte půl šálku ledvinového čaje.
 • Po třech týdnech namísto ledvinového čaje začněte pít šalvějový.
 • Po skončení kúry začněte jíst jen opatrně, v prvních týdnech se stravujte střídmě.

Breussova dieta – jídelníček

Během celé kůry nesmíte přijímat žádnou tuhou potravu, kromě zeleninové šťávy a bylinkových čajů. Šťávy můžete vypít půl litru denně. Musí být opravdu čirá, bez hutných částí, aby se nezatěžoval trávicí trakt. Ideální je pít šťávy již před zahájením kúry, aby si tělo na ně zvyklo.

Šťávu je třeba pít v kombinaci s bylinkovými čaji. Šalvějový čaj můžete pít v neomezeném množství, je to skvělý životabudič. Ledvinový pomáhá odstranit z organismu toxické látky, ale smí se pít pouze tři týdny, pak je důležité udělat dvoutýdenní přestávku.

Sponzorováno

Zeleninová šťáva

Očistěte a oloupejte 300 g červené řepy, 100 g mrkve, 100 g celeru, 30 g černé ředkvičky, 1 středně velký syrový brambor. Vše nastrouhejte a odšťavněte. Pijte po malých doušcích, před polknutím podržte co nejdéle v ústech.

Šalvějový čaj

Jednu polévkovou lžíci sušené šalvěje nasypte do půl litru vroucí vody a nechte vařit 3 minuty. Odstavte, přidejte špetku meduňky, třezalky a máty. Nechte 10 minut vyluhovat a sceďte.

Ledvinový čaj

15 g přesličky, 10 g kopřiv, 6 g truskavce ptačího, 6 g třezalky. Uvařte stejně jako šalvějový čaj.

Jak Breussova dieta funguje?

Ten, kdo drží Breussovu dietu, nepřijímá žádné potraviny, tedy žádné tuky, sacharidy ani bílkoviny, ve kterých se nachází energie pro každodenní fungování lidského organismu. Jídlo je nahrazeno tekutinami, které mají naprosto minimální kalorickou hodnotu, a tedy i minimum energie. Proto se také nedoporučuje při této dietě sportovat, protože výdej by mnohonásobně převýšil příjem. Energie stlačená dietou na pomyslnou dolní hranici logicky vede k rychlému váhovému úbytku. Nedostatek sacharidů nutí tělo čerpat energii ze zásob tuků (tukových polštářků) a bílkovin (svaloviny).

Pro koho ano a pro koho ne?

Breussova dieta není primárně určena nemocným rakovinou. Je spíš na pročištění těla. Ale je pravda, že ji zkouší často nemocní s rakovinou. Předpokladem totiž je, že nádor je živen látkami z pevné stravy. Pokud tělo dostane pouze zeleninové šťávy, přijme dostatek vitamínů pro své základní fungování, ale nádor vyhladoví a odumře. To je naděje, se kterou se nemocní obrací na tuto dietu. Obecně lze najít jak pozitivní, tak negativní ohlasy na Breussovu dietu.

Díky radikálnímu omezení příjmu potravy má tato dieta za následek úbytek na váze. Kdo chce zhubnout, musí se vyzbrojit železnými nervy a pevnou vůlí, neboť po více než měsíc nevloží jediné sousto do úst, pouze tekutiny. Raději hubněte jinak, pokud je váš cíl hubnout.

Na co si dávat pozor?

Dietu není doporučováno držet bez lékařského dohledu. Její dopady na zdraví mohou být značné a často nevratné. Pokud chceme hubnout zdravěji, dodržujme raději obecné rady a zásady zdravé výživy. Šťávy pak můžeme zahrnout do jídelníčku jako zdravou svačinku nebo náhražku některého z denních jídel.

Pokud se rozhodnete léčit takto rakovinu, poraďte se se svým lékařem.

VIDEO: Příběh, jak se vyléčit z rakoviny

VIDEO: Rakovina vyhladovena k zivotu – může být pravda?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Breussova dieta – jídelníček a účinky”

  1. Luki slimming napsal:

   Uvedu vas do obrazu – nelze nadory vyhladovet.. Oni se zivi telem hostitele a je jedno, jestli pijete stavy nebo jite maso.. Nador si najde vzdy zdroj obzivy a vzdy to bude na ukor vaseho tela. Breussova dieta telo pouze oslabi, cim je jeste slabsi a nachylnejsi vuci sireni a rustu nadoru.. Telo musi byt naopak co nejsilnejsi, aby dokazalo nadory tlumit a bojovat s nimi.. Takze breussova dieta paradoxne podporuje sireni rakoviny.. Mejte prehled a neskodte si vymyslenymi dietami, ktere nefunguji.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva