Sponzorováno

Gersonova terapie – umí léčit rakovinu? 4.92/5 (12)

Gersonova terapie stojí na ovoci a zelenině...

Gersonova terapie stojí na ovoci a zelenině…

O Gersonově terapii se mluví jako o léčbě rakoviny a mnoha dalších chronických onemocnění. Němec Dr. Max Gerson tuto terapii objevil v roce 1928. Jde o čistě přírodní léčbu, která využívá přírodní potraviny, zeleninové a ovocné šťávy, detoxikaci a přírodní doplňky, které jsou schopny aktivovat přirozené obranné mechanismy těla a vést k vlastnímu uzdravení. Tato léčba je mnohdy poslední nadějí pro „nevyléčitelné“ nemoci – rakovina, artritida, cukrovka.

Když klasická medicína nefunguje

Na alternativní terapie se obracejí lidé, kterým nefungovala klasická medicína. Většinou nemají co ztratit a jejich chuť bojovat je velmi silná. Jsou to osoby se zničeným imunitním systémem kvůli chemoterapii, ozařovaní a podobně… Žádná terapie nezaručuje úspěch a ani Gersonova terapie nemusí fungovat na každého člověka. Důležitá je víra a pevná vůle.

Kdo byl Dr. Max Gerson (18.10.1881 – 8.3.1959)

Německý génius židovského původu, jehož svět nedocenil a přehlížel. Teprve v současné době jeho léčebnou metodu využívá narůstající počet nemocných lidí. K léčbě rakoviny se dostal úplnou náhodou. Jako lékaře ho učili, že na každou diagnózu je vhodný jiný způsob léčby, léků. Sám trpěl migrénami a to ho donutilo k prvním experimentům se stravou a návyky. Postupně zjistil, že po neslazené vegetariánské stravě se cítí lépe. Tuto dietu doporučoval pacientům s migrénou, ale pozitivní výsledky se dostavily i při jiných onemocněních. V té době ho napadli mnozí lékaři a dostal se na soud kvůli ohrožování života svých pacientů. O pár let později přišla za Gersonem pacientka s pokročilou rakovinou žaludku. Měl zakázanou činnost a tak žena absolvovala dietu na vlastní riziko. Terapie dopadla úspěšně a žena se vyléčila.

Gerson byl židovského původu a proto v těžkých časech odešel do USA kde pokračoval ve své činnosti až do doby, než mu činnost nezastavili farmaceutické společnosti. Dva měsíce po jeho smrti mu nabídli členství v lékařské vědecké společnosti. Svět tak nevyužil převratné vědomosti velikána, který mohl změnit osud mnoha nevyléčitelně nemocných osob. Jeho dcera Charlotte otevřela kliniku v Mexiku, kde se využívají znalosti tohoto výjimečného člověka. Gersonova klinika se nachází v Maďarsku a v Mexiku.

Oficiální stránky o Gersonovy terapii jsou www.gerson.org.

Jak probíhá Gersonova terapie

Gersonova terapie sestává z 13 ovocných a zeleninových šťáv, vegetariánské stravy a střevních výplachů. Přesná pravidla a recepty je třeba dodržovat 18 měsíců a více. Zakázaný je nikotin, alkohol, sůl, maso včetně ryb, vejce, sýr, většina mléčných produktů, konzervované potraviny, tuky, káva, houby, koření, třeba omezit škodlivé chemické látky, kosmetiku, prací prášky, chemikálie pro domácnost, hliníkové nádobí, elektrický odšťavňovač. Místo toho třeba používat těžký elektrický mlýnek a zvláště používat lis na vylisování šťávy.

Mrkvový / jablečný džus

Dvě klíčové šťávy v Gersonově terapii. Výzkum ukázal, že smíchání těchto dvou šťáv dohromady přináší lepší výsledky než když jsou šťávy připraveny zvlášť. Kyselina jablečná pomáhá absorbovat beta karoten v mrkvi. Jablka třeba upřednostňovat kyselé. Šťáva se konzumuje hned, v krajních případech se může uchovat 2 – 3 hodiny.

Sponzorováno

Rakovina jako příznak nemocného organismu

Podle doktora Gersona rakovina není specifická, k jistému místu vázána nemoc. Rakovina je jen příznak nemocného organismu s poškozenou látkovou výměnou a neúčinným imunitním systémem. Odstraňují se jen život ohrožující nádory, protože pokud se odstraní z jednoho místa, zjeví se na jiném. Je třeba pročistit organismus, dát do pořádku imunitní systém a poškozenou látkovou výměnu. Právě syrová strava pomáhá posílit imunitu a posílený organismus si poradí s nádorem i sám.

Je třeba dodržovat přísná pravidla. Pacienti s rakovinou nesmí užívat kalcium a minerální látky, protože právě ty mohou pomoci k obnovení nádoru.

Základem Gersonovy terapie je až 10 kg ovoce a zeleniny denně. Většina se používá k vylisování čerstvých šťáv, které se podávají 13 krát denně každou hodinu, během nichž nespíme. Pevnou stravu tvoří zelenina a ovoce v malých dávkách a malé množství vařené vegetariánské stravy. Právě tato strava dodává tělu živiny, zlepšuje zásobování těla kyslíkem, stimuluje metabolismus a zlepšují se regenerační procesy v těle.

Šťáva z listové zeleniny

Zelené listy jsou bohaté na železo, minerály a chlorofyl. Právě chlorofyl je látka podobná lidskému hemoglobinu a nejlepší zdroj oxidujících enzymů. Má nižší obsah cukru a proto je vhodná i pro pacienty s cukrovkou a candidou. Šťáva z listové zeleniny se musí konzumovat okamžitě.

Kromě stravování se klade důraz na detoxikaci

Využívá se kávový klystýr, který pomáhá játrům detoxikovat tkáně a krev. Pacienti udávají zmírnění bolesti a urychlení hojení. Detoxikace pomáhá eliminovat nádory a odumřelé tkáně v rozkladu. Organismus, který tvrdě pracuje na detoxikaci potřebuje odpočívat. Pokud se pacienti vysilují, narušuje se celý proces.

U nás kliniku nemáme a tato léčba patří do rukou osob, které mají potřebné znalosti. Gersonova terapie může být i nebezpečná pro oslabený organismus, musí být vypracován přesný plán. Lékaři jsou vůči ní skeptičtí a nemocné osoby se musí spoléhat především na sebe a své příbuzné. Důležité je i psychické nastavení, pozitivní přístup a chuť žít.

Co říci závěrem?

Gersonova terapie je bezpečná, přírodní léčba objevená Dr. Maxem Gersonem v roce 1920, která využívá přírodních, biologicky nezávadných potravin, džusů, kávových výplachů, detoxikace a přírodních doplňků, které jsou schopni aktivovat přirozené obranné mechanizmy těla a vést k vlastní ozdravě.

V posledních 60ti letech, tisíce lidí využili Gersonovu terapii k zdravě z nemocí často nazývaných „nevyléčitelné“ nemoci jako rakovina, cukrovka, artritis či další chronické onemocnění. Centrem Gersoneovy terapie je Gersonův institut založen Charlotte Gerson — dcerou Dr. Gersona — v roce 1977.

Další dobré zdroje k přečtení na toto téma:

VIDEO: The Gerson Miracle (Gersonův zázrak, alternativní léčba rakoviny)

Sponzorováno

Zdroje informací

  • Gerson Therapy (PDQ®) Souhrn informací o rakovině PDQ pro zdravotnické pracovníky poskytuje komplexní, recenzované a na důkazech založené informace o použití Gersonovy terapie při léčbě lidí s rakovinou.

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva