Sponzorováno

Zázračné koření pro boj s rakovinou 4.88/5 (8)

Zázračné koření pro boj s rakovinou

Některé koření má v sobě ukrytou zázračnou léčivou moc. Dokáží nám pomoci i v boji s největším strašákem dnešních dob – rakovinou. Jídlo se díky koření stává nejen chutnější, ale i zdravější. O kterých koření je řeč?

Skořice

Je to jedno z nejstarších koření v lidské historii. O skořici se dokonce mluví i v bibli. Po staletí se používala nejen jako koření, ale i jako lék. Současní vědci odhalili, že obsahuje výjimečné množství antioxidantů a polyfenolů. Díky nim působí toto koření jako prevence proti rakovině. No dokáže také potlačit rakovinné bujení. Jakým způsobem? Blokuje totiž novotvorbu krevních kapilár, které dodávají nádoru živiny a kyslík potřebný k jeho růst.

Víte, že skořice je koření ideální pro dietu a hubnutí?

Kari koření

Zázračnou složkou kari je především kurkuma, která tomuto koření dodává typicky žlutou barvu. Výzkum realizovaný v roce 2007, který byl zveřejněn v British Journal of Cancer, právě u kurkuminu prokázal vlastnosti blokující rakovinné bujení. Jeho pozitivní vliv se projevil zejména v souvislosti s léčbou rakoviny hrtanu, tlustého střeva, prsu, prostaty a plic. Vědci zjistili, že už 24 hodin po konzumaci kurkumy dochází k likvidaci rakovinných buněk.

Sponzorováno

Rozmarýn

Tento stálezelený polokeř skrývá v sobě také léčivé účinky, které se projevují zejména v boji proti rakovině kůže či prsu. Navíc, pokud rozmarýn použijete při přípravě masa, snížíte tím množství rakovinotvorných látek (takzv. heterocyklických aminů). Zvyšuje také aktivitu detoxikačních enzymů.

Chilli

Za určitých okolností se mohou projevit jako účinný zabíječ nádorových buněk. Může za to kapsaicin, který obsahují. Jeho molekuly se totiž dokáží navázat na rakovinové buňky a spustit v nich sebezničující proces.

Bazalka

Její léčivá síla se projevila zejména v prevenci proti rakovině prsu. Obsahuje totiž silné antioxidanty, protizánětlivé a protiplísňové složky. No osvědčila se iv raném stádiu této rakoviny, kde dokázala zpomalit růst nádoru.

Kmín

Už i naši předkové znali jeho pozitivní účinky zejména v souvislosti s potlačením nadýmání, léčbě vysokého krevního tlaku či na podporu správné funkce ledvin. No kromě toho se v poslední době objevily i jeho léčivé účinky v boji proti rakovině tlustého střeva či prsu.

Zázvor

Nemůžeme zapomenout ani na zázvor, který určitě také patří mezi sedmičku zázračných koření. Posiluje nejen imunitu, ale dokáže zpomalit i rychlost rakovinového bujení. Tyto pozitivní vlastnosti se projevily hlavně u žen při léčbě nádorového onemocnění vaječníků.

Sponzorováno

TIP: Mrkněte na seznam nejzdravějšího koření

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Zázračné koření pro boj s rakovinou”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva