Sponzorováno

Olivový olej na pleť – jaké má účinky a jak ho použít? 4.78/5 (9)

Olivový olej na pleť použijte pomocí vatových tampónků. Olivového oleje nemusíte nanášet mnoho.

Olivový olej na pleť použijte pomocí vatových tampónků. Olivového oleje nemusíte nanášet mnoho.

Olivový olej je základní surovinou ve spíži takřka každé moderní domácnosti. Olivový olej je známý svými zdravotními přínosy, pokud ho používáte ve vaší stravě, a ukazuje se, že může být stejně prospěšný i pro naši pokožku. Olivový olej je bohatý na vitamíny a antioxidanty a je spojován se zlepšenou hydratací pokožky, účinky proti stárnutí a úlevou od poškození pleti sluncem.

Olivový olej lze použít na pokožku samostatně nebo jako součást produktů péče o pleť – jako jsou různé pleťové čisticí prostředky nebo pleťové vody. Ano, i v nich se často olivový olej nachází (jako jedna z ingrediencí).

Olivový olej asi velmi dobře znáte, ale představme si ho

Olivový olej je olej plný živin vyrobený lisováním oliv (ideálně za studena) – vyrábí se tedy mechanicky vylisováním oleje z oliv. Je bohatý na zdravé mononenasycené tuky a antioxidanty, které mohou prospívat pokožce, pokud jsou aplikovány přímo na ni. To je důležité.

Olivy jsou považovány za měkké ovoce, podobně jako broskve a švestky. To jste nevěděli, že? To znamená, že se na olivách mohou snadno vytvořit promáčkliny, což pak ovlivňuje kvalitu oleje. Podívejte se na olivové oleje, které mají na štítku uvedeno „ručně sbírané olivy“, abyste měli jistotu, že máte vysoce kvalitní produkt. Jakmile jsou olivy takto sesbírány, jsou umístěny do nerezového válečku, který je rozdrtí na pastu. Tato pasta se pak pomalu mísí s vodou v procesu zvaném malaxace. To pomáhá vytáhnout molekuly oleje. Dále se olivová pasta umístí do odstředivky, která oddělí pevné složky od vody a oleje.

Protože olivový olej pomáhá uzamykat vlhkost, lze jej použít na pokožku pro extra zvlhčení a ošetření suché pokožky. Existuje několik kosmetických produktů, jako jsou mýdla a pleťové vody, které do svých přípravků přidaly olivový olej – to právě kvůli jeho zajímavým pro pokožku.

Výhody olivového oleje pro pleť – jaké má účinky?

Olivový olej je plný zdravých vitamínů, tuků a antioxidantů a tyto složky mohou přispět ke zdravějšímu vzhledu pokožky. Hydratuje pokožku tím, že v ní uzamyká vlhkost, a jeho antioxidanty mohou pomoci zlepšit známky stárnutí pleti.

V současné době známe velmi dobře následující výhody olivového oleje pro pokožku:

Možné vedlejší účinky olivového oleje při použití na pleti

I když se olivový olej může pochlubit mnoha zdravotními výhodami, není pro každého. Přebytečný maz na pokožce může vést k ucpání pórů a akné. Může také podráždit vaši pokožku. Studie z roku 2012 zjistila, že lokální aplikace olivového oleje může poškodit kožní bariéru, což vede k citlivé pokožce a atopické dermatitidě. Olivový olej by měl být tedy používán s opatrností, pokud máte citlivou pokožku. Nikdy by se neměl používat ani na pokožku kojenců.

Jak olivový olej na pleť použít

Existují dva způsoby, jak začít začleňovat olivový olej do vaší rutiny péče o pleť. Za prvé, můžete investovat do produktů, které uvádějí olivový olej jako hlavní složku. Nyní existuje mnoho čisticích prostředků na obličej, mýdel a zvlhčovačů, které používají jako přísadu olivový olej.

Druhou možností je použít olivový olej, který právě teď leží ve vaší spíži. To mám osobně moc ráda, tedy pokud máte doba fakt kvalitní olivový olej a ne nějaký horší kvality (ten si na pleť nedávejte, není v něm tolik vitamínů a obecně dobrých látek). Používejte jen kvalitní extra panenský olivový olej bez chemických přísad. Naneste malé množství jako hydratační krém na pokožku. Stačí použít trošku, nemusí vám olej na pleti všude téci, fakt stačí troška – přebytečný olej můžete setřít čistým papírovým kapesníčkem. Odstranění přebytečného mazu je důležité, protože pomáhá předcházet tomu, aby olej ucpal póry. Ucpané póry vedou k problémům.

Sponzorováno

Olivový olej lze použít jako součást každodenního režimu péče o pleť nebo podle potřeby, když je vaše pokožka suchá. Po čištění naneste tenkou vrstvu na zvlhčení obličeje. Olivový olej pomáhá uzamykat vlhkost, takže jej používejte po nanesení krému a před make-upem. Pokud se každé ráno natíráte opalovacím krémem, jemně naneste tenkou vrstvu olivového oleje těsně před opalovacím krémem a setřete přebytek.

Olivový olej může být také použit jako pomoc při smývání nepoddajného make-upu na konci dne. Pokud jste někdy museli odstranit voděodolnou řasenku, víte, jak drsné mohou být odstraňovače make-upu na vaší pleti. Olivový olej přirozeně odstraňuje make-up z vaší pokožky, takže vaše běžné čištění je mnohem účinnější.

Můj tip: Pokud s používáním olivového oleje na kůži začínáte, je nejlepší postupovat pomalu. Snadný způsob, jak zjistit, zda vaše pokožka bude tolerovat ošetření olivovým olejem, je aplikovat několik kapek na malý kousek kůže a pozorovat. Pokud po dobu jednoho až dvou dnů nezaznamenáte žádnou kožní reakci, mělo by být bezpečné vyzkoušet na větší ploše kůže. Pokud vaše pokožka zčervená nebo se zanítí, pak víte, že olivový olej pro vás není tou nejlepší volbou.

Jak používám olivový olej já?

Mě se hodně dobře osvědčily 2 metody, jak olivový olej na pleť používat:

  1. Spolu s hydratačním krémem
  2. Pomocí vatových tamponů večer ideální po koupeli nebo po sprše

Jak jsem ve článku zmínila, olivový olej můžete jednoduše používat samostatně (pamatujte, použití vysoce kvalitního oleje je klíčové). Doporučuji za studena lisovaný extra panenský olivový olej používat před spaním nebo ihned po sprše pro rychlou absorpci. To je podle mě nejlepší. Proč po sprše? Protože olivový olej uzamkne vlhkost, kterou jste nabrali ve sprše, pěkně v pleti. A tam ji chcete mít. Tak proto.

Je také překvapivě skvělý na odstranění make-upu, dokonce i voděodolné řasenky. Kůže by pak měla být omyta jemným čisticím prostředkem.

Olivový olej se například často vyskytuje v hydratačních krémech a tělových mlékách. Hledejte na štítcích. Já si ho do hydratačního krému pěkně míchám.

Olivový olej má přirozeně vysoký obsah skvalenu, oleje, který napodobuje přirozený kožní maz, takže zanechá vaši kožní bariéru extra hladkou a jemnou a je také plný antioxidantů, které tvrdě bojují proti poškození kůže způsobenému okolním prostředím.

Různé typy pleti potřebují různé přísady a ty v olivovém oleji se doporučují lidem se suchou pokožkou. Máte-li suchou pokožku, chcete oleje s vysokým obsahem kyseliny olejové, jako jsou oleje na vaření, jež vytáhnou veškerou špínu a zároveň zachytí vlhkost, kterou vaše pokožka nemusí umět sama produkovat.

Jak dále používám olivový olej na pokožku?

Třeba takto na dekolt:

Dávám si olivový olej i na dekolt

Dávám si olivový olej i na dekolt

Proč? Protože pak mám krásně jemnou pleť i v oblasti dekoltu. Pleť pěkně září a vypadá prostě dobře.

A víte co je ještě super? Dát si trochu olivového oleje v hrnku s mlékem do teplé vany. Pak hned cítíte, jak je vaše pleť měkká a příjemná.

Sponzorováno

A jak používáte olivový olej na pleť vy? Napište mi do komentářů.

Dále si o olivovém oleji přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva