Sponzorováno

Kokosový olej a péče o pleť i rty 4.7/5 (20)

Pleť kokosový olej prostě miluje...

Pleť kokosový olej prostě miluje…

Různých olejů je na našem trhu více než dost. Aktuálně je trendy používat různé alternativy k těm, které byly oblíbené v minulosti. Pokud se podíváme na to, které oleje byly stálicí v minulosti, ale dnes hlavně z našich kuchyní poměrně rychle mizí, jedná se o:

Trendem je používat hlavně různé zdravější alternativy. Pod nimi si mnoho z vás jistě představí olivový olej, který ale není jedinou možností. Velkým hitem je také kokosový olej. Ten najde v kuchyních široké spektrum využití. Nutno ale říci, že ho nevyužijete jenom tam. Je také dobrým pomocníkem i v souvislosti s vaší krásou. Pro péči o pokožku je naprosto úžasný. Podívejme se společně na to, jak dokáže prospět i vám.

Kokosový olej je velkým hitem

Pokud se nejprve na kokosový olej podíváme zblízka, je třeba říci, že hitem v péči o pokožku je především díky jeho složení. Je to například díky tomu, že jeho složení, a to tukový základ, je velmi blízký tomu tuku, který je v naší pokožce. Díky tomu je možné tento typ oleje používat i na tu skutečně problémovou. Zapomínat nesmíme ale ani na fakt, že je považován také za přírodní antibiotikum. Díky tomu velmi dobře působí proti různým komplikacím, které jsou založeny na zdravotních problémech. Co však neopomíjejte, to je nutnost zaměřit se na skutečnou kvalitu. Dnes je na trhu mnoho variant kokosového oleje a vaším cílem by mělo být vždy vybrat tu nejlepší. Jedině tak jsou jeho účinky využity maximálně. A jak ho konkrétně použít? Podívejte se s námi.

Zajímavost: Kokosový olej obsahuje obvykle přes 70 % významně aterogenních kyselin (laurové, myristové a palmitové).

Kokosový olej využijete i na obličeji

Tomu rozhodně přijde maximálně vhod. Je dobrou náhradou za klasické oční nebo denní krémy. Díky svému unikátnímu složení bude mít velmi podobné, tedy prospěšné účinky. Použití je velmi jednoduché. Ideální je jeho přírodní forma, kde stačí jedna čajová lžička, kterou důkladně vmasírujete do všech částí vašeho obličeje. Nezapomínejte ale ani na oblast krku, nebo také dekoltu. Pleť tak bude dokonale vyživená, vláčná a bude působit mladě, stejně jako budou eliminovány všechny případné nedokonalosti.

Využívejte ho na péči o celé vaše tělo

Nejenom pleť, ale i každá část vašeho těla si péči, kterou kokosový olej nabídne, rozhodně zaslouží. I zde je ideální volbou použití v jeho surovém stavu. Tedy použití spojené s tím, že ho jednoduše vmasírujete do celého svého těla. Ideálně každý den, hned po sprchování. Díky tomu jednoduše nahradíte různé krémy, které jste do této doby používala.

Kromě klasického použití v přírodním stavu ale může posloužit i jako dobrý základ pro peeling. Ten vyrobíte velmi snadno, jenom z toho, co máte doma k dispozici. Jako základ použijte kokosový olej, ke kterému přidáte hrubší sůl, nebo cukr krystal. Jakmile vznikne kašovitá hmota, vmasírujte ji do pokožky a následně opláchněte. Můžete se také podívat na peelingové recepty s kokosovým olejem. Díky této proceduře:

Sponzorováno

  • Vyčistíte pokožku od nečistot
  • Odstraníte odumřelé buňky
  • Dodáte potřebné látky a minerály

Chcete se odlíčit? I zde vám kokosový olej pomůže

Nejenom na péči o vaši pokožku a pleť je kokosový olej ideální volbou. Nezapomínejte také na to, že vám může pomoci i ve chvíli, kdy se chcete odlíčit. I zde můžete zcela vynechat klasické kosmetické produkty, které jsou na současném trhu dostupné. Místo nich použijte co nejkvalitnější olej. Ten jednoduše nanesete na odličovací polštářek nebo tampon a pokračujete stejně, jako byste používala odličovací krém, nebo odličovací vodu.

Ideální volba i na vaše vlasy

Ano, i ty je možné operovávat právě pomocí kokosového oleje. I zde primárně doporučujeme jeho použití nejlépe v jeho čisté formě. S jeho množstvím to není třeba přehánět. Co je ale nutné dělat důkladně, to je jeho vmasírování do vašich vlasů. Jak na to? Ty by měly být primárně suché. Daná aplikace by měla probíhat hlavně v oblasti vlasové pokožky a zhruba do poloviny vašich vlasů. Jakmile je kokosový olej do vlasů důkladně vmasírován, vezměte si nahřátý ručník, do kterého vlasy klasickou cestou zabalte. Jakmile se tak stane, počkejte zhruba dvacet minut a potom si vlasy umyjte tak, jak jste zvyklá. Tato pravidelné péče jim prospěje jak s ohledem na jejich zdraví a krásu, tak jim prospěje také s ohledem na jejich kvalitu. Podívejte se na to, jak dále používat kokosový olej na vlasy.

Zkuste také na rty a nehty

Rty mohou být popraskané, mohou pálit, nebo mohou být i suché. To vše jsou problémy, které také dokáže vyřešit jedna jediná věc. A jaká to je? Ano, opět kokosový olej. Stačí jenom pár kapek na polštářek vašeho prstu a potom ho už vmasírujete do vašich rtů. Je dokonalou náhradou za různé balzámy, stejně jako dokáže celkem dobře nahradit třeba i lesk na rty.

Stejně tak můžete při aplikaci postupovat také v případě, kdy nejste spokojená s kvalitou nebo krásou vašich nehtů. I zde vám tento olej přijde vhod. Stačí každodenní používání a za několik týdnů budete moci vidět vcelku rapidní změnu.

TIP: Jak mít krásné ruce a nehty?

Co si ještě o kokosovém oleji přečíst?

VIDEO: Jak vybrat kvalitní kokosový olej?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

Sponzorováno

Zdroje článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva