Sponzorováno

Za předčasné stárnutí pleti mohou tyto chyby – pozor na ně 4.75/5 (4)

Vyvarujte se chyb, které vás dělají starší.

Vyvarujte se chyb, které

Je jasné, že když se mluví o strnutí pleti, hraje zde roli mnoho různých faktorů. Mezi ty patří třeba i dědičnost kterou zkrátka a jednoduše nejde nijak výrazně ovlivnit. Na druhu stranu však existují postupy, kdy je možné stárnutí i oddálit – hlavně vhodnou péči. Zároveň však musíme říci i to, že mnoho z nás dělá chyby, které způsobují, že mohou vypadat starší, než ve skutečnosti jsou. O jaké chyby se jedná?

Podívejte se na ně.

Líčení

Líčení je skvělou možností, jak nejenom zakrýt různé nedokonalosti a problémy, ale i jak si dokonce několik let ubrat. To však platí hlavně ve chvíli, kdy ženu líčí profesionál, nebo je to ona sama, kdo má s líčením dostatečné zkušenosti. Jinak dochází jenom k tomu, že se mohou objevit různé chyby, které ženám i několik let přidají. Co patří mezi hlavní problémy?

  • Chybně zvolené odstíny
  • Přehánění s množstvím líčidel
  • Nerespektování současných trendů

Takže ženy pozor. Dbejte na kvalitu svého líčení. Volte správné množství i jeho styl. Jinak budete vypadat starší, než ve skutečnosti jste.

Oblékání

I tady platí v podstatě to stejné, jako jsme uváděli v oblasti líčení. Vhodně zvolený outfit vám dokáže i několik let ubrat. Ten špatně zvolený však dokáže ženě i několik let přidat. Pokud budeme konkrétní, tak se hlavně jedná o volbu špatné velikosti, ale i volbu špatného střihu, nebo vzhledu. Pokud jako budete nosit něco, co dnes již není moderní (i když modernost je hodně relativní), můžete si být jisti, že vám okolí bude přidávat na věku. Jednoduše proto, že kdo nosí starší kousky, musí být zákonitě starší. Jestliže nechcete do této konkrétní kategorie spadat, doporučujeme se podívat na současné módní trendy a změnit svůj šatník. A je jedno, zda nakoupíte v klasických obchodech, nebo nakoupíte online.

Jednoduše se oblékejte mladě. Na názor se pak zeptejte více lidí, zejména mladších.

Nedostatečná péče

Když o sebe muž nebo žena nepečuje, na jejich kráse se to rozhodně musí podepsat. A to na první pohled. Ten, kdo na svoje vzezření pravidelně a dostatečně dbá, vypadá vždy mladě. Ten, co to nedělá, může působit doslova až zanedbaným dojmem. A to rozhodně není věc, které byste snad chtěli docílit. Co dnes opatří mezi naprostý základ péče? Nehledejte v tom žádné složitosti. Stačí mí upravené:

  • Vlasy – střih, barva, účes
  • Obočí a řasy
  • Nehty

Minimální hydratace pokožky

I to, jak pečujeme o svoji pokožku, se jasně podepisuje na tom, jak vypadáme. Většina rad je spojena s tím stejným. Pleť potřebuje vždy dostatek hydratace. Pokud ji nemá, znamená to v první řadě to, že se začne výrazným způsobem vysoušet. To se negativně podepíše nejenom na její kráse, ale má to také jeden dlouhodobý negativní efekt. Ten je spojený s tím, že na suché kůži se vrásky tvoří podstatně více a podstatně rychleji. Kdo tak svou kůži nebude pravidelně hydratovat, ten vlivem vrásek rychleji zestárne. A pozor i na to, že ty první se mohou tvořit už kolem 25. roku vašeho života.

Sponzorováno

Kůži je třeba chránit

Je jedno, zda mluvíme o toto období, nebo mluvíme o zimě. V obou případech jasně platí, že kůži je nutné dostatečným způsobe chránit. Jinak také dojde k tomu, že se dostaví problém s tím, že ženě nevzhledná pokožka přidá několik let. Co může nastat nyní, v období léta? Hlavním problémem je pochopitelně slunce. To může v první řadě vysušovat, stejně jako se mohou objevit problémy s UV zářením.

Pokud jde o období zimy, tak v této době mohou nastat stejné věci. Místo slunce bude kůži vysušovat mráz, který přinese dokonce i popáleniny. Je to ale i slunce, které může pokožku poškodit, a to vlivem slabší ozonové vrstvy. Dále nelze opomíjet třeba ani celkovou vlhkost počasí, která je zase rizikem v tom směru, že se mohou objevit různé vyrážky, u kterých je právě vlhké prostředí důvodem, proč se zde bakterie drží.

Všeho moc škodí

Myslete na to, že péče by měla být v prví řadě adekvátní. Jakmile to začnete přehánět, je to také velký problém. Zkrátka a jednoduše, všeho moc škodí. Mluvíme zde hlavně o peelingu, který se označuje jako hloubkové čištění. Plně stačí, když je peeling prováděný jednou za týden či jednou za deset dní. Je pro kůži celkem náročnou procedurou a tak se po něm musí náležitě zregenerovat. Pokud k tomu nedojde, je dlouhodobě poškozená a i to vede k tomu, že nevypadá úplně dokonale. A problém je opět spojený právě s tím, že se objeví situace, kdy jako žena vypadáte starší.

Pozor na životní styl

Není to jenom prostředí, nebo péče, co může přidávat roky. Myslete i na to, že vliv na to, na kolik vypadáte, má i váš životní styl. Není nic tajného, že přidat vám nějaký ten rok může dokonce i nějaké to kilo navíc. Nejde však o jedinou věc, která souvisí s životním stylem. Zatímco do kategorie váhy spadají hlavně nezdravá jídla, je třeba se podívat také do kategorie neřestí.

Zde mluvíme třeba o alkoholu nebo o kouření. Obojí není nic jiného, než celkem známé neřesti, které se mohou na kráse výrazně podepsat. V obou případech mluvíme hlavně o tom, že se do lidského těla dostávají jedy. Ty v první řadě dělají problémy po zdravotní stránce, což následně vede k tomu, že se objevuje problém s celkovou krásou. Mohou se objevit vrásky, různé skvrny na kůži, popraskané žilky a další.

A co vy? Jak se znaky stárnutí bojujete vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si ještě na toto téma přečíst?

VIDEO: Cviky proti vráskám

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva