Sponzorováno

Olivový olej na vlasy – jak a proč ho použít? 4.8/5 (10)

  • Olivový olej je skvělý pro vlasy, protože obsahuje hydratační složky, jako je skvalen a kyselina olejová.
  • S pomocí olivového oleje může také pomoci předcházet roztřepeným konečkům, protože může zvýšit pružnost vlasů.
  • Přesné množství olivového oleje, které vaše vlasy potřebují, se bude lišit od člověka k člověku.
  • Aplikujte za studena lisovaný extra panenský olivový olej na konečky vlasů i na pokožku hlavy.
  • Olivový olej se velmi těžko vymývá, počítejte s tím.
  • Olivový olej hraje roli při hydrataci vlasů, ale ne tak, jak si možná myslíte: Olivový olej je mononenasycený tuk. Podle výzkumu mají vlasy skutečně schopnost absorbovat mononenasycené tuky. A když se olivový olej vstřebá do vlasů, může skutečně pomoci vlasům udržet si hydrataci.

Olivový olej na vlasyOlivový olej, bohatý na mastné kyseliny a antioxidanty, můžete používat pro podporu růstu vlasů a také ho využívat pro jeho další úžasné výhody, vlasy posiluje a dodává jim výživu.

U vlasů platí: jak zasejete, tak i sklidíte. Pokud jde o naše vlasy a pokožku, většina z nás však kvůli své zaneprázdněnosti „zasévá špatná semena“, která nám sotva umožňují dopřát si péči o sebe sama. Zanedbávání v kombinaci s vnějšími stresy, jako je znečištění životní prostředí, stres, duševní nepohoda, špatná strava, málo cvičení situaci určitě nezlepší. Poškození vlasů lze ale napravit přímo doma pomocí jediné účinné složky, kterou je právě olivový olej.

Olivový olej, bohatý na mastné kyseliny a antioxidanty, má jedinečné chemické složení získané přirozeným lisováním oliv. O tomto oleji světle žluté nebo zelené barvy je známo, že posiluje vlasové folikuly, má uklidňující účinek na pokožku hlavy a dokonce stimuluje růst vlasů.

Pojďme se tedy podívat na to, jak konkrétně olivový olej dokáže udělat zázraky s vašimi vlasy.

1. Krásně vyživuje vaše vlasy

Olivový olej působí jako skvělý zvlhčovač a zabraňuje vysoušení vlasů. Obsahuje všechny potřebné živiny, které jsou nutné pro zajištění správné výživy a kondicionování vlasů.

2. Zklidňuje pokožku hlavy

Olivový olej má velmi zklidňující účinek na pokožku hlavy díky svým antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem. Jeho hydratační účinek pomáhá snižovat svědění, řeší suchost pokožky hlavy, bojuje proti lupům a uvolňuje ucpané folikuly. A ucpané folikuly a lupy jsou jedním z hlavních faktorů, které přispívají k vypadávání vlasů. Proto je třeba se s nimi vypořádat, pokud se chcete vyhnout nepříjemnému vypadávání vlasů.

3. Snižuje produkci DHT

Produkce dihydrotestosteronu, což je hormon, je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů. Napadá vlasové folikuly a oslabuje vlasy. Olivový olej blokuje produkci tohoto hormonu, který pomáhá snižovat vypadávání vlasů a podporuje zdravý růst vlasů.

4. Zabraňuje poškození vlasů

Olivový olej je bohatý na značné procento antioxidantů, které podporují růst vlasů. Zabraňují vypadávání vlasů a chrání je před poškozením. Škody způsobené volnými radikály může zmírnit olivový olej.

5. Snižuje lámavost vlasů

Další výhodou olivového oleje je, že udržuje vaše vlasy objemné a husté tím, že kontroluje lámavost vlasů. Jeho posilující a kondicionační účinek na vlasy i vlasovou pokožku pomáhá zlepšit jejich texturu a pleť. Olivový olej je bohatý na omega 6 mastné kyseliny, které pomáhají při lámavosti a suchosti vlasů.

Jak použít olivový olej na vlasy?

Máme pro vás pár rad. Přečtěte si je předtím, než se olivový olej pokusíte použít na vaše vlasy.

Pozor na množství

Pokud jste nikdy předtím neexperimentovali s olivovým olejem jako vlasovým produktem, použijte pro první ošetření jen polévkovou lžíci nebo dvě. Kolik olivového oleje byste měli použít, závisí na tom, jak hluboko chcete hydratovat a kde. Asi nebudete potřebovat více než polévkovou lžíci olivového oleje.

Pokud si ošetřujete celou hlavu, budete potřebovat asi tak 1/4 šálku olivového oleje – zvláště pokud máte dlouhé nebo velmi husté vlasy. Ale nejdřív zkuste jen malé množství.

Olej vmasírujte

Vmasírujte olej hluboko do vlasů po dobu několika minut. Můžete si ho také vmasírovat do pokožky hlavy, pokud máte suchou pokožku hlavy. Pro nejúčinnější úpravu zabalte vlasy do sprchové čepice a nechte olej vsáknout po dobu 15 minut nebo klidně i déle.

Pak opláchněte

Před šamponováním oleje si vlasy rozčešte hřebenem se širokými zuby. Usnadní vám to následné česání a styling. Důkladně šamponem umyjte a osušte vlasy, abyste viděli výsledky. Možná budete muset šamponem umýt vlasy dvakrát, v závislosti na tom, kolik olivového oleje jste nanesli.

Sponzorováno

Kdo by měl používat olivový olej na vlasy?

Použití oleje obecně nemusí být správné pro každý typ a strukturu vlasů, protože některé typy vlasů udrží mastnotu déle než jiné. Vaše tělo přirozeně produkuje olej prostřednictvím žláz připojených k vlasovým folikulům a tento olej má tendenci cestovat rychleji po tenkých rovných vlasech než po hrubých nebo kudrnatých vlasech.

Husté vlasy

Olivový olej je nejvýhodnější pro suché, husté vlasy. Zastánci tvrdí, že dokáže udržet vlasy pěkně vlhké a silné. Olivový olej má tendenci zatěžovat tenčí vlasy. Mastné vlasy a pokožka hlavy prostě nepotřebují kondicionér.

Nějak upravené vlasy

Silně upravené vlasy – jako vlasy ošetřené relaxačními přípravky, trvalou ondulací nebo odbarvovačem – zvláště těží z vlhkosti.

Před aplikací olivového oleje vždy počkejte alespoň 72 hodin po prvním ošetření. Pokud používáte olivový olej na odbarvené vlasy, vyzkoušejte nejdříve jeden pramen, abyste se ujistili, že olej nezanechá po sobě stopu zeleného odstínu.

Roztřepené konečky

Olivový olej může pomoci vyhladit roztřepené konečky vlasů. Naneste jej na poslední 5 cm pramenů, které jsou poškozené.

Chcete-li upravit vlasy jako celek, začněte u pokožky hlavy a vmasírujte olivový olej až ke konečkům.

Naneste jen málo olivového oleje, rozumné množství je klíčem

Naneste jen málo olivového oleje, rozumné množství je klíčem

Na jaké problémy se ještě dá olivový olej použít?

Na vši

Olivový olej může pomoci s odstraněním vší, ale není o nic účinnější než jiné oleje nebo kondicionéry. Je důležité použít správný hřeben a ujistit se, že dostanete z vlasů všechny živé vši a jejich hnidy. Pokud nemáte specializovaný přípravek na vši, zkuste olivový olej.

Na lupy

Pokud se snažíte léčit lupy, mějte na paměti, že mají mnoho příčin, včetně plísní. Neexistuje žádný definitivní lék na lupy, i když použití olivového oleje může snížit množství a tvorbu lupů.

Vmasírujte si olivový olej do suché pokožky hlavy a vyčešte lupy z vlasů. Nechte si ve vlasech olivový olej a zakryjte sprchovou čepicí – to je pak super.

Pamatujte na to, že olej musíte dobře z vlasů vymýt. Je to proto, že olivový olej podporuje růst kvasinek, které způsobují lupy. Takže ho dobře umyjte.

Může olivový olej způsobit, že vaše vlasy porostou rychleji?

Spíše ne. Přestože je přínos olivového oleje pro vlasy hodně zajímavý, chybí vědecké důkazy, které by podporovaly jeho použití jako oleje pro rychlejší růst vlasů, delší prameny nebo hustotu vlasů.

Existuje sice složka olivového oleje zvaná oleuropein, která může přímo ovlivnit růstový cyklus, ale studie byly provedeny na myších, a ne na lidech. Takže je potřeba udělat další studie.

Shrňme si to

Neexistuje mnoho vědeckých důkazů, které by podporovaly účinky olivového oleje na vlasy. Olivový olej však obsahuje mastné kyseliny a vitamíny s hydratačními vlastnostmi, které mohou pomoci chránit vaše vlasy před roztřepenými konečky a učinit je hladšími a zdravějšími.

Celkově vzato, odborníci na vlasy říkají, že olivový olej je docela bezpečný a funguje. Udržujte svá očekávání realistická (tj. neočekávejte vlasy jako mořská panna přes noc) a můžete být dokonce ohromeni výsledky.

Sponzorováno

A co vy? Používáte olivový olej na vlasy? Budu ráda, pokud mi napíšete zkušenosti do komentářů.

A dále si o olivovém oleji přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva