Sponzorováno

Celulitida na lýtkách – jak se dá řešit? 4.89/5 (9)

I celulitida na lýtkách se dá řešit

I celulitida na lýtkách se dá řešit

Celulitida na lýtkách může být fakt velmi frustrující.

Celulitida na stehnech nebo zadku je celkem běžná a docela snadno se skryje (za sukni), ale lýtka jsou jiný příběh. Možná zjistíte, že tento typ celulitidy ovlivňuje vaše sebevědomí, protože tento problém na ostatních lidech kolem sebe tak často nevidíte. Navíc může být vidět, i když nosíte sukně nebo kraťasy, které vám zakrývají stehna.

Celulitida na lýtkách je z velké části důsledkem toho, jak se vám tuk hromadí pod kůží, a také celkovou pevností a tloušťkou kůže. Roli mohou hrát i další faktory, jako jsou hormony, věk a tělesná hmotnost.

V tomto článku vám vysvětlíme, jak můžete zmírnit celulitidu na lýtkách, abyste se mohli o své noze cítit jistěji!

Osvědčené metody pro redukci celulitidy na lýtkách

Celulitida může způsobit, že se na kůži objeví dolíčky nebo hrudky, zejména na nohou a lýtkách. Pokud hledáte způsoby, jak zmírnit projevy celulitidy na lýtkách, existuje několik osvědčených metod, které můžete vyzkoušet.

Léčba a řešení celulitidy na lýtkách

Pokud hledáte agresivnější řešení celulitidy v lýtkách, existuje několik léčebných procedur, které mohou pomoci snížit výskyt dolíčků tím, že odbourávají tuk a zlepšují tón a texturu vaší pokožky. Zde jsou některé z nejoblíbenějších léčebných postupů pro celulitidu v oblasti lýtek.

Radiofrekvenční terapie

Radiofrekvenční terapie může pomoci snížit celulitidu zlepšením elasticity pokožky a zmenšením velikosti tukových buněk.

Radiofrekvenční terapie je jednou z neinvazivních metod, které se používají k redukci celulitidy. Principem této terapie je využití radiofrekvenčních vln k zahřátí vrstev kůže a podkožního tuku, což má několik pozitivních účinků:

Stimulace kolagenu: Radiofrekvenční vlny pronikají do kůže a zahřívají kolagenová vlákna. Tím se stimuluje produkce nového kolagenu a zlepšuje se pevnost a elasticita kůže. To může snížit vzhled celulitidy (nepěkné pomerančové kůže) a nerovností na kůži.

Zlepšení cirkulace: Při aplikaci radiofrekvenční terapie dochází k rozšíření krevních cév a zvýšení průtoku krve. To může pomoci odstraňovat toxiny a zlepšit přísun živin do tkání.

Odbourání tukových buněk: Zahřátí podkožního tuku může stimulovat rozklad tukových buněk a jejich následnou eliminaci. To může pomoci snížit objem tukových polštářků a viditelnost celulitidy.

Vyhlazení povrchu kůže: Díky stimulaci kolagenu a rozkladu tukových buněk se povrch kůže může vyhladit a zjemnit, což přispívá ke snížení viditelnosti celulitidy.

Laserová terapie

Laserová terapie využívá soustředěnou světelnou energii k pronikání kůží a zacílení na spodní tukové buňky. To může pomoci odbourávat tuk a podporovat krevní oběh.

Ultrazvuková terapie

Ultrazvuková terapie s vysokofrekvenčními zvukovými vlnami se zaměřuje na podložní tukové buňky a zároveň podporuje produkci kolagenu, který pomáhá zlepšit elasticitu pokožky a tím snížit viditelnost celulitidy.

Mezoterapie

Mezoterapie je injekční léčba, která odbourává tuk. Do místa, kde se celulitida nachází, aplikuje lékař lipolytická činidla, což vede ke snížení celulitidy.

Mezoterapie je tedy speciální kosmetický postup, který se často používá k léčbě celulitidy na lýtkách. Při mezoterapii se do vrstvy kůže injikují malé dávky léčivých přípravků, které obsahují aktivní látky jako vitaminy, aminokyseliny, minerály a další látky, které mají pozitivní účinky na kůži.

Mezoterapie může pomoci při celulitidě na lýtkách několika způsoby:

Rozpouštění tukových buněk: Léčivé přípravky používané při mezoterapii mohou obsahovat látky, které pomáhají rozpouštět tukové buňky. Tyto látky mohou pomoci snížit objem tukových polštářků a viditelnost celulitidy.

Zlepšení cirkulace: Injekce aktivních látek do kůže mohou zlepšit mikrocirkulaci a průtok krve. To může pomoci odstraňovat toxiny a zlepšit zásobování živin do tkání.

Stimulace kolagenu: Mezoterapie může stimulovat produkci kolagenu v kůži. Kolagen je protein, který přispívá k pevnosti, pružnosti a zdravé struktuře kůže. Zlepšení kolagenového síťování může pomoci vyhladit povrch kůže a snížit viditelnost celulitidy.

Hydratace kůže: Některé léčivé přípravky používané při mezoterapii obsahují hydratační složky, které mohou zlepšit hydrataci pokožky. Dobře hydratovaná kůže může vypadat zdravěji a vyhladitěji.

Endermologie

Masážní terapie Endermologie může pomoci zlepšit krevní oběh, snížit zánět a odbourat tuk, což vede ke snížení celulitidy. Endermologie se v estetické oblasti používá k ošetřování těla, tzv. Lipomassage.

Nelékařské ošetření celulitidy na lýtkách

Pro většinu z nás mohou být tyto léčebné postupy příliš drahé a třeba i extrémní. Naštěstí existují nelékařská ošetření, která můžete začlenit do své rutiny péče o sebe, abyste pomohli odbourat celulitidu v oblasti lýtek jednoduše doma!

Masáž lýtek

Masáž je jednou z nejúčinnějších metod, jak se vypořádat s celulitidou. Masáž může pomoci odbourat nahromadění tekutin a zároveň zlepšit oběh. Tato kombinace účinků může dramaticky snížit celulitidu na lýtkách a dalších částech těla, zvláště pokud ji budete udržovat jako pravidelnou součást svého režimu péče o tělo. Aby byla masáž účinná, je důležité vyvinout opravdu dostatečný tlak, nesmí jít o žádné lechtání. To může být těžké udělat rukama, ale nástroj jako gua sha může tento proces usnadnit. Opravdu přitlačte, ale ať to zase hodně nebolí. Rozumně.

Sponzorováno

Místní ošetření na lýtkách – přímo na celulitidě na lýtkách

Topické ošetření celulitidy na lýtkách zahrnuje krémy, gely a pleťové vody. Jejich účinnost se však může lišit v závislosti na tom, jak jsou vyrobeny a z čeho. Je prokázáno, že složky jako kofein a vitamín A účinně zasahují proti nepoddajné celulitidě v oblasti lýtek, pomáhají redukovat výskyt dolíčků a zlepšují texturu a tón pleti. Tak hledejte tyto ingredience.

Cvičení lýtek

Pravidelné cvičení může pomoci snížit celulitidu, pokud je prováděno postupně. Kardiovaskulární cvičení, jako je běh, jízda na kole a plavání, mohou pomoci spálit tuk a zlepšit krevní oběh, zatímco posilovací cvičení, jako jsou dřepy, výpady a zvedání lýtek, mohou pomoci budovat svaly, aby se věci zpevnily zdola. Kombinujte kardio + posilovací cvičení. To je super cesta.

Peeling

Jakýkoli proces, který pomáhá zlepšit krevní oběh a odstranit odumřelé kožní buňky, vám pomůže v boji proti celulitidě. Zejména odstranění odumřelých kožních buněk může pomoci urychlit rychlost regenerace kožních buněk a napomáhat k zahuštění pokožky. Zkuste peeling a pořádnou pravidelnou masáž lýtek.

TIP: Zkuste i cviky na celulitidu

Boj s celulitidou na lýtkách domácími prostředky

Existují různé domácí prostředky na celulitidu, které mohou pomoci minimalizovat výskyt celulitidy lýtek a zároveň pomáhají udržovat tónovaný a hladký vzhled vašich lýtek.

Bohužel většina takových receptů na internetu nefunguje, ale toto je několik věcí, které můžete považovat za celkem užitečné.

Cvičení: Aerobní cvičení, jako je běh nebo jízda na kole, je zvláště účinné při zacílení na celulitidu, protože zlepšuje krevní oběh a zároveň podporuje ztrátu tuku. Můžete také zkusit zvedat lýtka, dřepy a výpady, abyste na svých lýtkách vybudovali svaly.

Hydratujte: Pijte každý den hodně vody (čisté vody!), abyste udrželi pokožku hydratovanou. Můžete také zkusit začlenit do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny bohaté na vodu, jako je meloun, okurky a jahody. Nepijte sladké, kolové nápoje.

Vyživujte svou pokožku: Hydratace může vést k udržení vaší pokožky silné. Když je vaše pokožka hydratovaná a zpevněná, bude vypadat plnější a pružnější, což jí umožní vypadat hladší i přes důlky pod kůží. Na lýtka můžete použít jakoukoli pleťovou vodu, ale pro dosažení nejlepších výsledků je lepší zvolit produkt určený speciálně pro řešení celulitidy.

DIY kávový peeling: Kávový peeling je snadný přírodní domácí lék, který může pomoci s celulitidou. Kávová sedlina neobsahuje dostatek kofeinu, který by nějak ovlivnil vaši tukovou tkáň, ale pomáhá odstranit odumřelou kůži a stimuluje krevní oběh. Chcete-li si vyrobit vlastní peeling, jednoduše smíchejte stejné díly kávové sedliny a kokosového oleje. Poté si pár minut ve sprše vmasírujte do lýtek.

FAQ Jak se zbavit celulitidy na lýtkách

Jaké jsou přirozené prostředky na celulitidu na lýtkách?

Masáže, cvičení, lokální kofeinové produkty a exfoliace jsou vynikajícími léky na celulitidu na lýtkách. Jiné přírodní prostředky, jako je jablečný ocet nebo aplikace určitých olejů na pokožku, nejsou vědecky podloženy, takže není důvod se domnívat, že budou fungovat.

Mohou kompresní punčochy pomoci snížit projevy celulitidy na lýtkách?

Je snadné zaměnit celulitidu na lýtkách s lipedémem, což je chronický zdravotní stav, který vede k hromadění tuku a může způsobit, že lýtka vypadají oteklá a jsou na nich dolíčky. Kompresní punčochy mohou pomoci zabránit zhoršení lipedému, ale existuje jen minimum důkazů, které by naznačovaly, že mohou snížit výskyt celulitidy na lýtkách.

Může dlouhé stání nebo sezení ovlivnit celulitidu na lýtkách?

Dlouhé stání nebo sezení může ovlivnit celulitidu na lýtkách snížením krevního oběhu a hromaděním tekutin. Když se oběh zhorší, tukové buňky v oblasti se mohou zvětšit a zviditelnit, takže celulitida je viditelnější. Je důležité dělat časté přestávky a pohybovat se, protahovat se a cvičit, abyste zlepšili krevní oběh. Takže ano, dlouhé stání nebo sezení ovlivnit celulitidu na lýtkách.

Máte nějaké zkušenosti s celulitidou na lýtkách? Budu ráda za komentáře pod článkem.

Přečtěte si dále o celulitidě další zajímavé články

VIDEO: Foam roller – masáž lýtek (zevní, vnitřní a boční strana)

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva