Sponzorováno

Tuková nebo vodová celulitida – jak se jich zbavit? 4.9/5 (21)

Tuková nebo vodová celulitida – jak se jich zbavit?Celulitida je poměrně velký problém mnoha žen (a ano, i mužů). Primárně je spojována s nadváhou, ale nejde o jediný důvod, proč se může objevovat. Pokud ji máte, zjistíte celkem snadno. A to podle toho, že vaše kůže není hladká, ale připomíná spíše pomeranč. Objevovat se může na několika místech na vašem těle. Primárně je to ale:

 • Oblast hýždí
 • Přední strana stehen
 • Zadní strana stehen

Dobré je také vědět, že dnes existují dva druhy celulitidy. Na ně se společně podíváme a dále neopomeneme zmínit ani postupy zaměřené na to, jak se obou možných variant zbavit.

Náš tip: Přípravky na celulitidu

Tuková celulitida

Dnes ji můžeme označit za variantu, která je poměrně běžná. Jak už napovídá sám název, je tuková celulitida vytvářena primárně tukem. Roli zde hrají hlavně zbytnělé tukové buňky. Ty se mohou nafouknout a mnohokrát zvětší svou velikost. Vlivem toho se tlačí na vaši kůži, kde dochází mimo jiné i k tomu, že se objevuje problém s prokrvováním. Na první pohled daná kůže vypadá jako pomerančová, což je jasným znakem tohoto druhu celulitidy. A jak si s ní poradit?

1. Začněte správně jíst

Jelikož jde o zdravotní problém související s tukem, je více než jasné, že první krok by měl vést k úpravě vašeho jídelníčku. Z něho se snažte špatné tuky co nejvíce eliminovat. Máme na mysli jak snahu o eliminaci tučných jídel, tak i snahu o eliminaci takových příprav, kde se tuk používá. Dále doporučíme z jídelníčku odstranit také cukr.

Základem by mělo být ovoce a zelenina, stejně jako dostatek netučných mléčných výrobků, nebo netučného masa. Chybět by neměla ani vláknina, stejně jako zdravé tuky, které dnes najdete hlavně v rybách. Jejich přísun naopak nepodceňujte.

2. Masáže jsou základ

Nemáme na mysli ty masáže, které pomohou k uvolnění vašeho těla a k eliminaci bolesti. Máme naopak na mysli masáže, které jsou prováděny právě v místech, kde se tuková celulitida objevuje. Mohou to být třeba lymfatické masáže, ty jsou při celulitidě aplikovány docela často. A oprávněně. Fungují. Čím častěji a čím intenzivněji budete daná místa masírovat, tím lépe. Doporučujeme používat i různé speciální masážní rukavice, které pomohou daný efekt znásobit. Stejně tak je vhodné využít různé masážní oleje nebo krémy, které obsahují alespoň jednu z těchto látek:

 • Kofein
 • Výtažek ze zeleného čaje
 • Extrakt z kávových zrn

3. Zajděte do salonu

Rozhodně se nestyďte. Celulitida je u mnohých žen na denním pořádku a tak je jasné, že se mnoho salonů specializuje právě na její eliminaci. K tomu může být využito několik různorodých metod. Mezi osvědčené možnosti patří třeba ultrazvuk, nebo takzvaná rázová vlna. Stejně tak se může používat i technologie označovaná jako lipomassage, nebo radiofrekvenční energie. Jsou pro vás dané pojmy velkou neznámou? V salonech vám je vysvětlí.

Sponzorováno

Vodová celulitida

I ta se může objevit a není to nic výjimečného. Zatímco za první druh mohou především tuky, v tomto případě je hlavním strůjcem problému spíše hormonální nerovnováha. Dochází k tomu, že tkáň výrazně tuhne, vlivem čehož dochází i k menší průchodnosti lymfy. Výsledkem je právě ona pomerančová kůže, která se objevuje i u štíhlých žen, stejně jako dívek. A jak s ní zatočit?

1. Neovlivňujte hormony ve vašem těle

Hormonální antikoncepce je dnes brána jako samozřejmost. Právě ona ale může být strůjcem vodové celulitidy, jelikož hormony ve vašem těle dokáže podstatně rozhodit. Jednou z cest, jak se této celulitidy zbavit, je právě možnost vysadit hormonální antikoncepci. Pokud je pro vás pohodlná a přece jenom s ní nechcete přestat, zkuste nejprve jiné pilulky, které by na vaše tělo mohly působit přijatelněji. A nebo také zkuste přírodní (přirozenou) antikoncepci.

2. Hýbejte se

I když je žena štíhlá, nemusí to nutně znamenat, že její životní styl je aktivní. Pokud je to právě váš případ, rozhodně se sportu nebojte a začněte se hýbat. Je v podstatě jedno, jakou formu zvolíte. Důležité je, abyste primárně rozproudila své tělo. Tím podpoříte nejenom spalování tuků, ale i látkovou výměnu. To má vliv na správnou funkci lymfy, vlivem čehož může vodová celulitida mizet. Ideální možností může být aerobní cvičení, ale nic nezkazíte ani posilováním, nebo tím, že budete během dne jenom více chodit.

3. Dopřejte své pokožce prokrvení

Jak? Můžete zkusit již výše popisovanou masáž, nebo můžete zkusit saunu či páru. Právě vyšší teploty zajistí, že bude vaše kůže mnohem lépe prokrvována. Vlivem toho může být celulitida menší, a dokonce může zcela vymizet. Aby bylo vše, jak má být, doporučíme vám saunu několikrát týdně, s nutností dodržovat správné principy saunování, které jsou kombinovány s prudkým ochlazením těla. Z toho plyne, že jako alternativu můžete vyzkoušet i střídavé sprchování míst s celulitidou střídavě teplou a studenou vodou.

TIP: Jak dále na celulitidu?

4. Využijte také lymfatických masáží

Mohou být prováděny jak strojově, tak i ručně. Cíl je v obou případech jediný a souvisí s tím, že bude lymfa rozprouděna. Tím budou z těla lépe odstraňovány nežádoucí látky a dojde k lepší podpoře látkové výměny. Možností, kde danou masáž uskutečnit, je celá řada. Můžete začít návštěvou lékaře, který doporučí vhodné zdravotnické zařízení. Stejně tak můžete oslovit i různé soukromé salony, které lymfatické masáže v poměrně velké míře nabízejí. Zde však pozor na zkušenosti jednotlivých masérů a masérek, nebo i na kvalitu přístrojů, které jsou k masážím využívány. A i zde doporučíme onu nezbytnou pravidelnost.

Co dalšího si o celulitidě přečíst?

VIDEO: CELULITIDA ! Co na ni platí a čemu se vyhnout?!

VIDEO: TRÉNINK PROTI CELULITIDĚ

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva